Facebook arkadaşlarıma teşekkür mektubu....

Sinemada ara oluyor, daha ışıklar yanmadan salonda bulunan herkes telefonuna sarılıyor. Hatta film sırasında bile arada elimiz telefona gidiyor. Konuşunca herkes dertli. Boş, boş Facebook’ta vakit geçirmek çok anlamsız geliyor. Efendim gerçek konuşmalar ilişkiler yerine dijital ekrana boş boş bakmak ilişkileri öldürüyor filan... Bense bir türlü bu koro ile aynı kanaatte olamıyorum.

 

Genel hava bu şekilde sürüp giderken Bir arkadaşımla sohbet ediyorum: “Ya çok boş bir şey şu Facebook” diyor. Ben şaşırıp kalıyorum. “Yo diyorum, Facebook çok dolu bir şey. Hatta son derece ilham verici, ufuk açıcı bir yer”.

 

“Yok  canım daha neler”  diyor arkadaşım. O zaman bir anda dank ediyor. Onun Facebook’u ile benim Facebook’um aynı değil ki...  Benim Facebook’um demek benim Facebook arkadaşlarım demek.  Facebook’ta benim önüme gelen içeriği arkadaşlarım ve takip ettiğim sayfalar üretiyor. Ki takip ettiğim sayfaların çoğunu da yine arkadaşlarım sayesinde takibe başladığım düşünülecek olursa, önüme gelen içerik tamamen arkadaşlarımın eseri.

 

Ve benim Facebook içeriğim, yaratıcı, ilham verici, ufuk açıcı, bilgilendirici, stimule eden, zevk veren, capcanlı, içten bir  içerik.

 

Bunların hepsini 752 Facebook arkadaşıma borçluyum. Onların yaşamlarından bana; bilgelik, iç görü, şefkat, yaratıcılık, ilham akıyor...

 

Ben de kendi yaşamımda olan kaynakları oraya Facebook’a koyuyorum. Benden de onlara kim bilir nehir gibi akıp duruyor. Birbirimizi hiç görmeden besliyoruz.

 

Uzun zamandır tanıdığım bir dostun ne kadar iyi bir fotoğraf gözü olduğunu anlayıveriyorum. İçindeki yetenek bir ışık gibi parlıyor. Gelen “like”larla o ışığın büyüdüğünü teşvik olduğunu görünür olduğunu apaçık görüyorum.

Artık hepimizin içimizdeki cevheri görünür kılabildiğimiz bir yer var. Ne güzel!

 

Bu anlattıklarımı duyan arkadaşım bana şakayla karışık, “Esra senin Facebook arkadaşlarınla arkadaş olabilir miyim?” diyor. Birlikte gülüyoruz.

 

Ama o an bir teşekkür borcum olduğunu anlıyorum.

 

Sevgili Facebook arkadaşlarım, çok teşekkür ederim... Bu kadar şahane olduğunuz için. Her gün el emeği göz nuru bu içeriği üretip benim ruhumu beslediğiniz için. Sizi dünyalara değişmem. En güzel Facebook benim Facebook’um. İnşallah birlikte nice mutlu like’lara, nice mutlu postlara diyor hepinizin yanaklarına kalpli emoji öpücüğü konduruyorum. 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Gizem Onay'la kadınlık organları ve döngüleri üzerine
  Gizem Onay'la kadınlık organları ve...

  Süresi : 34:57 İzlenme : 261

 • Kadınlar ve organlarıyla olan ilişkileri
  Kadınlar ve organlarıyla olan ilişkileri

  Süresi : 02:46 İzlenme : 455

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık farkındalığı
  Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık...

  Süresi : 05:18 İzlenme : 60

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön