Kıskanç erkek bir tür ruh hastasıdır

Kıskanç erkek çekilmez. Net: Daha işin başında telefonu “Neredesin?” diye açıyorsa, “Ne yapıyorsun?”dan “Ne yapacaksın?”a bağlıyorsa, o erkekten kaçmak gerekir. Gerçi bu cinsler ısrar ederler. “Seni sevdiğimden yapıyorum” derler. “Ne yapayım, engel olamıyorum.” “O kadar güzelsin ki başkalarının sana bakmasına dayanamıyorum, seni beğenmelerine katlanamıyorum.” “Söz, dikkat edeceğim, kendime hâkim olmaya çalışacağım.”

 

İltifat olamayacak kadar basit, samimiyetsiz ve yoldan birini çevirip rica etse zaten duyabileceği “o kadar güzelsin ki” sözüne kadının asla kanmaması gerekir. Çünkü asla kendine hâkim olmayacağı gibi, verdiği hiçbir sözü de tutmayacaktır.

 

Çünkü o erkek, “güzelsin” yalanıyla kandırdığı kadına, hayatı kısa süre içinde dar edecektir. Bir restoranda, kafede mi oturdular, bir yere misafirliğe filan mı gittiler, sorular peş peşe gelecektir. “Nereye baktın?” “Kime baktın?” “Neden baktın?” “Neden öyle dedin?” “Ne demek istedin?” Kadın her nedense onu teselli etmeye çalışacaktır. İnandırmaya çalışacaktır. “Vallahi kimseye bakmadım. “Yahu öylesine, etrafa bakıyorum işte.” Oturduğu sandalyeyi, açıyı değiştirecektir erkeğini teskin etsin diye.

 

Burada inanılmaz olan, kadının karşısındaki ruh durumu bozuk insana bulunmaz hint kumaşı muamelesi yapmasıdır. Dünya nüfusunun neredeyse yarısının erkek olduğunu unutmasıdır. Yeni birini bulamayacağına inanmasıdır. Kendini onun iyi yanlarını görmeye çalışarak kandırmasıdır. “Ama beni seviyor.” “Ama beni annesiyle tanıştıracak.” “Ama bana hep hediyeler alıyor.” “Ama benimle evlenmek istiyor.” Genellikle bu tecrübesiz bir genç kız değildir maalesef, başından ilişkiler, evlilikler geçmiş kadın bile böyle davranır.

 

Bu erkek cinsi, kıskançlığına ses çıkarmadıkça, kendi haberi olmadan kadına hiçbir şey yaptırmaz. “Dışarı çıkarken bana haber ver.” “Öğle yemeğine kimlerle çıktın?” Onun gözünde kadının bekâr, sevgilisi olmayan kızlarla arkadaşlık etmesi sakıncalıdır. “Sevgilileri yok, onlara asılanlar olur, izin verirler, onların yanındasın sana da asılırlar.” Kadın onu niyeyse her daim aldatmaya hazır ya, hep evli barklı, mümkünse çoluklu çocuklu kadınlarla arkadaşlık edecek, böylece aldatma ihtimali azalacak. Erkek arkadaş mı? O ne? Erkekten arkadaş mı olur? Asla bir erkekle oturup bir yerde bir fincan kahve dahi içemeyecek.

 

İlişkinin ilerleyen safhaları sinir harbidir. Kadın dayanamaz isyan eder ama bir yere gitmediğinden, adamı terk etmediğinden, bağırış çağırış, kavga dövüş geçer günler. Sanki hayat çok uzunmuş, başkasının eline verilip çarçur edilecek kadar kıymetsizmiş gibi öyle heba olur gider.

 

Bu cins adamların çoğu dışarıdan bakınca normal görünür. Çok naziktirler, öyle ki kimse onların bir kadına seslerini yükselteceğini aklından bile geçirmez. Oysa tersleri çok pistir, kafaları bozulursa döverler bile!

 

Evet, bu cins adamlar, güzelim kadınları ellerinde kuklaya çevirip bir de döverler. Güzelim kadınlar da sanki erkek kıtlığı varmış gibi, sanki o dünyada kalmış son erkekmiş gibi, onun yanından ayrılmazlar.

 

Halbuki kıskançlık sevmek değildir. İlişkinin tuzu biberi filan asla değildir. Kıskançlık bir tür ruh hastalığıdır ve tedavi edilmesi gerekir.

 

Eğer durmak zaman kaybıysa, hayatının ziyan olmasıysa, düzelmesini beklemenin manası yoktur. Burada kadının dirayetli olup, onu kıskançlıklarıyla baş başa bırakması gerekir. Çünkü kıskanç erkek ne kadar çabuk ve çok terk edilirse, tedaviyi o kadar hızlı kabul eder.

Facebook Yorumları
Yorumlar
7
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  16 Ekim 2018 Salı 22:54

  Valla doğru

  Cevapla
 •  
  27 Haziran 2018 Çarşamba 00:28

  Ohahh ya sınır oluyorum böyle erkeklere

  Cevapla
 •  
  16 Mart 2018 Cuma 23:19

  Benim sevgilim de öyle yazdiklarinizdan daha fazlası.var onda, kimseyle konuşmama izin vermiyor dışarı çıkamıyorum kız arkadaş'larım da konuşmama izin vermiyor okula da izin vermiyor. Ona karşı duygularım da olduğu için bir yandan bitirmek istemiyorum ama kafam da çok karışık ne yapacağımı bilemi

  Cevapla
 •  
  19 Ocak 2017 Perşembe 11:53

  Benim ilk eşim aynı bu türdendi. Sonuç:Boşandık. İkinci eşim de başlarda yle paranoyaktı ama ona son derece güven verince değişti. Artık "Sana güveniyorum" modunda yaşıyor ve gayet rahatım. Çocukluk arkadaşlarım bile (erkek) eşleriyle bize geliyorlar. Bence bu erkekler aşırı güven sorunu yaşıyor..

  Cevapla
 •  
  09 Kasım 2016 Çarşamba 16:41

  çok güzel yazıp açıklamışsın kalemine sağlık kadınların da bunun farkına varıp düzenin biraz da olsa değişmeye başlaması ümidi ile....

  Cevapla
 •  
  04 Kasım 2016 Cuma 07:39

  Harika anlatmissiniz malesef biz kadinlarda bizi kiskaniyor sahipleniyor masaliyla kendimizi avutuyoruz.halbuki adamin kolesi oluyoruz.yapmamak gerek hayat bizim onun degil.sevgiler

  Cevapla
 •  
  31 Ekim 2016 Pazartesi 13:31

  çok doğru! kadınların böyle kıskanç erkeklere tahammül etmemesi, fırsat vermemesi gerekir

  Cevapla

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön