Gelecekteki sizden bugünkü size 6 soru!

Geleceğe yolculuğa çıkmış olsaydınız, şimdiki sorunlarınızla uğraşmayan gelecekteki siz, bugününüz için hangi tavsiyelerde bulunurdu?

Gelecekteki sizden bugünkü size 6 soru!

Uyku bozukluğu, yeme bozukluğu, ilaç bağımlılığı, erkekler konusundaki kötü seçimler, sevmediğiniz bir işte geçirdiğiniz zamanlar aklınıza geldikçe ağlıyorsunuz.

 

Ve doktor teşhisi koydu; depresyon. Ve bir de reçete verdi. İlaçları almak için eczaneye gittiğinizde içinizden bir ses sizi dışarı çıkardı. İçinizdeki ses, "Bu sen değilsin, iyi olman için ilaçlara ihtiyacın yok. Yalnızca yüreğindeki sesi dinle" dedi. Reçeteyi yırtıp attınız. Bu bir dönüm noktası. Kendi kendinize mutsuz olmak için bahaneler üretmekten vazgeçeceğinizin sözünü verdiniz. Korkularınıza baktığınız o gün onların gerçek olmadıklarını gördünüz. Bugün hayatınız depresyondaki kızın hayatından çok daha farklı. Mutlu ve sağlıklısınız. Ama en önemlisi hayatı ve kendinizi seviyorsunuz

 

Eğer gelecekte kendi hayatınızda bir yolculuğa çıkmış olsaydınız, şimdiki sorunlarınızla uğraşmayan gelecekteki siz, bugün için size hangi tavsiyelerde bulunurdu? Acaba bu soruları kendinize bir kaç yıl önce sorsaydınız mutluluğu daha erken bulur muydunuz?

 

1. Korkularınıza hayallerinizden daha mı çok bağlısınız?

Sevgiye yönelmek hayalinizdeki hayatı yaşamanızdaki en hızlı yoldur. Kendinize ve hayallerinize inanın. Korkunun endişe ve güvensizliğin ortaya çıkardığı bir şey olduğunu anlayın. Hareketlerinizi kontrol altına almasına izin vermeyin.

 

2. Risk alıyor musunuz?

Hayatınızın her alanına bakın. İlişkiniz, kariyeriniz, finansal durumunuz, sağlığınız ve çevreniz. Gelecekteki siz, bu alanların herhangi birini alışkanlık haline getirmenizi istemiyor. Yani sabit kalmak yerine risk almanızı istiyor. Her zaman daha iyisini hak ediyorsunuz.

 

3. Vücudunuzu dinliyor musunuz?

Vücudunuz, içsel mutluluğunuzu ve sağlığınızı bulmanızdaki en iyi araç. Duygularınızı göz ardı ederseniz, mutluluk yolundaki birçok fırsatı kaçırabilirsiniz. Vücudunuz size acıktığınızı, yorgun olduğunuzu, rahatlamanız gerektiğini söyler. Vücudunuzu dinlemeyi öğrenirseniz, huzurlu bir yaşama daha yakın olursunuz.

 

4. En yakın arkadaşınız yine siz misiniz?

İç sesinizi dinlemek yerine başkalarını dinlerseniz takılıp kalırsınız. Kalbinizin sesine güvenin ve sizin en yakın arkadaşınız olmasına izin verin.

 

5. Kendiniz dahil başkalarını, değiştirmeye kalkmadan, oldukları gibi kabul ediyor musunuz?

Birçoğumuz başkalarını veya kendimize mantıklı gelmeyen olayları değiştirmeye çalışırız. Bir işin neden olmadığı üzerine bu kadar vakit harcamak yerine kendinizi geliştirmeye vakit harcayın.

 

6. Yaşamınızın tadını çıkarıyor musunuz?

Büyü, anın içinde. Hedefleriniz doğrultusunda ilerleyin, hedeflerinizin sizi yönlendirmesine izin vermeyin. Yolculuk eğlencenin olduğu yerdedir. Hayatınızda anı yaşamaya özen gösterin çünkü elinizde olan en kıymetli şey, o an.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Yumurta sarısını böyle ayırın!
  Yumurta sarısını böyle ayırın!

  Süresi : 01:46 İzlenme : 1084

 • 5 dakikada badem sütü yapımı!
  5 dakikada badem sütü yapımı!

  Süresi : 00:56 İzlenme : 2556

 • Makarna kızartması!
  Makarna kızartması!

  Süresi : 00:52 İzlenme : 11275

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2806

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 9362

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön