Alkolsüz yaşam sizi daha iyi hissettirir

Alkol almanın sizi daha neşeli bir insan yaptığını düşünseniz de sağlığınıza olan kötü etkileri bu neşeyi silip götürebilecek nitelikte.

Alkolsüz yaşam sizi daha iyi hissettirir

Dışarı çıktığnızda, arkadaşlarınızla bir mekana gittiğinizde ya da yemekteyken alkol alma gerekliliğini hissetmişsinizdir. Buna sebep olan şey ise alkolü sosyal bir gereklilik olarak görmeniz ve alkole eğlence ve rahatlama aracı olarak bakmaktır. Oysaki bu durum gerçekte hiç de öyle değildir.

 

Dışarı çıktığınızda alkol almanız gerektiği düşüncesini bir kenara bırakıp alkole para harcamayı kestiğinizde o bütçeyi başka şeylere ayırabildiğinizin farkına varırsınız. "Gecenin sonu nerede bitecek? Başıma bir şey gelecek mi?" gibi düşünceler de zihninizden uzaklaşmış olur.

 

Aslında zaman zaman alkol almanın güzel yanları da olabilir. Hatta abartmadan alındığında alkolün sağlığa yararlı olduğu birtakım noktalar da araştırmalar tarafından ispatlanmıştır.  Düşündüğünüzde insanlara büyük zarar veren başka şeylerin de güzel etkileri vardır mutlaka ama sağlığa zararlı olmadıkları anlamına gelmez.

   

Ufak bir miktarda alkol aldığınızda bile bedeninizin ve zihninizin yavaş yavaş zarar görmeye başladığını hissetmişsinizdir. Diyelim ki bir akşam arkadaşlarınızla beraber bardasınız ve sadece iki kadeh içtiniz. Ertesi sabah uyandığınızda kendinizi ne kadar az içerseniz için yorgun, gergin ve baş ağrısı içinde bulmadınız mı? O zaman şunu açıkça söyleyebiliriz ki alkolü ne kadar aza indirgerseniz de vücudunuz bundan bile rahatsız olduğu konusunda size alarm verir. İş ki siz o alarmı duyabilin. 

 

Unutmayın, alkol olmadan kaybedeceğiniz tek şey komik olmayan esprilere gülme ve bağıra bağıra şarkı söyleme, aslında hiç de çekici bulmadığınız insanlarla flört etme yeteneğiniz. Daha sağlıklı bir yaşam uğruna bunlar olmadan da yaşayabilirsiniz!

 

 

Dışarı çıktığınızda sarhoş olmamanız için 6 sebep
+7
Çoğu insan dışarı çıktığında alkol almak ister, bu şekilde rahatlar ve sosyalleşir. Ama eğer onlardan birisi iseniz, bazı riskler aldığınızı da bilmelisiniz. 

 

Kaynak

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  04 Eylül 2018 Salı 17:51

  İngliz bilim adamlarıalkolun bir damlasının dahi zehir olduğunu açıkladı

  Cevapla

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön