Tarz sahibi olmanın yolları

Tarz sahibi olmak başkalarının giyim tarzlarını benimsemek değil, vücut ve kişilik yapısına göre giysi seçimi yaparak sadece kendine benzemektir.

Tarz sahibi olmanın yolları

Tarz sahibi olmak” ne demek?

Tarz sahibi olmak, kişinin en genel anlamda kendisiyle özdeşleşen giysiler giymesi, aksesuarlar kullanması demektir. Peki sizinle özdeşleşecek giysi ve aksesuarları nasıl seçeceksiniz?

 

Vücut ve kişilik yapınızı tanıyor musunuz?

Tarz sahibi olabilmek için önce kendinizi iyi tanımalısınız. Sadece vücut yapınız, boyunuz kilonuz değil karakter yapınız önemli bir faktör. Nasıl birisiniz? Sakin mi hareketli mi? Samimi mi mesafeli mi? Pozitif enerji yayan bir kişi misiniz yoksa biraz melankolik mi?

 

Vücut ve kişilik yapınızın yanı sıra, yaşadığınız hayatın koşullarını da gözönünde bulundurmanız önemli. Çalışıyor musunuz öğrenci misiniz? Ofis ortamında mı çalışıyorsunuz yoksa gün içinde ziyaretler yapmanız mı gerekiyor?

 

Bu sorulara vereceğiniz cevaplar, tarzınızı belirlemenize yardımcı olacaktır.

 

GERÇEK BİR MODA KIZI OLMAK İSTİYORSAN… Moda bloggerı olmak artık çok tr... FRİDA KAHLO'NUN GARDIROBU Magdalena Carmen Frida Kahlo Cal...

 

Giysi ve aksesuarlarınızı nasıl seçeceksiniz?

Eğer pozitif, enerjik bir yapıya sahipseniz çok koyu renkler, klasik kombinler, sade takılar üzerinizde eğreti duracaktır. Bunun yerine rahat giysiler tercih edin. Eğer resmî bir iş yapıyorsanız daha açık renkler tercih ederek bir denge oluşturun. Yüksek topuklu ayakkabılar hareketlerinizi kısıtlayacağından alçak topuklu ayakkabılar seçebilirsiniz.

 

Eğer biraz içe dönük, mesafeli bir kişiliğe sahipseniz, çok renkli giysiler ile iddialı modeller ve takılar dikkatleri üzerinize çekeceğinden kendinizi rahat hissedemezsiniz. Bununla birlikte ciddi havanızı yumuşatmak için renklerden ve spor aksesuarlardan faydalanabilirsiniz.

 

Kendi tarzınızı oluşturmaya çalışırken, beğendiğiniz bir tarzı benimsemeye çalışmayın. O zaman sonuç, bir başkasına benzemeniz olur. Bunun yerine kesinlikle sevdiğiniz renklerden, vücut yapınıza yakıştığını düşündüğünüz kesimlerden yana tercih yapın.

 

En iyi 30 bohem elbise
+30
Bohem elbise

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  09 Mayıs 2016 Pazartesi 12:46

  Tavsiye icin twk ederim

  Cevapla

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön