Kardeşime sinir oluyorum

Okuyucumuz, kardeşine beslediği duyguları itiraf ediyor...

Kardeşime sinir oluyorum

Benden bir yaş küçük bir erkek kardeşim var. Aslında 18 yaşımıza kadar klasik bir abla-kardeş ilişkimiz vardı, arada sırada dalaşsak da birbirimizi sever sayardık. Ancak zaman geçtikçe, büyüdükçe, karakterlerimiz şekillendikçe ilişkimiz çekilmez bir hal aldı.

 

Aslında anneme sinir oluyorum diyerek başlamalıyım sanırım, çünkü kardeşimin bu kadar şımarık ve saygısız biri haline gelmesinin en büyük sorumlusu annem. İkimiz de işten yorgun geliyoruz, annem ‘kalk kardeşine yemek hazırla’ diyor. Annemden yüz bulan eşşek sıpası da her fırsatta bizden bir şeyler istiyor. Ben artık kesinlikle kendisine hizmet etmiyorum, kalk kendin yap diyorum, o da ukala ukala cevap veriyor.

 

Gündelik dalaşmalarımız bir tarafa, genel olarak onun ‘erkek çocuk’ olduğu için sürekli kayırılıyor ve daha çok saygı görüyor olması da sinirime dokunuyor. Herkes tarafından sürekli onaylanan beyimiz, her fırsatta bana, fikirlerime, hayat tarzıma laf yetiştirmeye bayılıyor. Benzer işlerde çalışıyoruz ve ben ondan daha fazla kazanıyorum ama ne zaman iş muhabbeti olsa, ‘senden de bir baltaya sap olamaz’ diyor. Bu saygısızlığına ve tavırlarına tahammülüm kalmadı artık. Eskisi gibi konuşup gülelim, birbirimize destek olalım istiyorum, eski kardeşimi çok özlüyorum ama zaman geçtikçe aramızdaki mesafe de artıyor. Sanırım artık bu işin geri dönüşü yok. Onunla oturup iki kelime kavga etmeden konuşmamız artık imkansız gibi gözüküyor. Bu durum beni çok üzüyor, kimsenin beni anlamayacağını düşündüğüm için de derdimi kimseye anlatamıyorum. Ne yapacağım hiç bilmiyorum...

 

***

HTHayat.com'a siz de içinizi dökün...

Aşağıdaki resme tıklayın, formu doldurun, itirafınız yayınlansın!

 

Tüm itirafları görmek için tıklayın

Facebook Yorumları
Yorumlar
5
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  18 Şubat 2019 Pazartesi 00:16

  İnanamıyorum bu aynen benim durumum yaAA Erkek kardeşim benden 1 yaş küçük. Çocukluktan berı biri birimizle iyi geçinmezdik bana karşı hep saygisiz oldu. Neyse şimdi o 18 yaşında ben 19 . Ne desem ne var diyor iyi davraniyorum şımarıyor kötü davraniyorum bana vuruyor. Hakaret ediyor. ????

  Cevapla
 •  
  08 Şubat 2018 Perşembe 15:42

  eğer bugünkü aklım olsa idi kardeşlerimle, anamla ve babamla çok iyi geçinirdim. taviz verilmesi gerekirse de verirdim. anladım ki hayatta en önemli şey aile imiş. eşin ve çocuklarda yine aynı. insan öyle ki evdeki fertleri rakip gibi veya düşman gibi görüyor. oysa aile dışındaki insanların zararını ve al gülüm ver gülüm ilişkisini tecrübe edince insan ne yazık ki ailem ailem diye feryadı figan ediyor. kendimi ne yazık ki yapayalnız hissediyorum. benim hayatımı annemin akılsızlığı ve cahilliği mahfetti. sadece benimkini mi babamın kardeşlerimin karımın vede evladımın hayatını da. anne baba..

  Cevapla
 •  
  25 Eylül 2017 Pazartesi 14:05

  öz mü üvey mi ? aynı duyguları paylaşıyoruz ama benimki üvey

  Cevapla
 •  
  02 Ağustos 2017 Çarşamba 13:43

  Ask

  Cevapla
 •  
  27 Temmuz 2017 Perşembe 09:29

  madem ondan fazla kazanıyorsun "paran kadar konus" de kapat cenesini:)

  Cevapla

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön