Mutlu etmeyen erkekten yar olmaz! (4. bölüm)

Sizi gerçekten mutlu edemiyorsa iyi özellikleri olması neye yarar! Mazeret bulmayın, bencil serserinin tekinden size yar olmaz!

Mutlu etmeyen erkekten yar olmaz! (4. bölüm)

Görür görmez aşık oldunuz. Ama sizi mutlu ediyor mu? Onu ve iyi özelliklerini unutun, hatta kötü özelliklerini de unutun ve bu soruyu yanıtlayın. Sizi gerçekten mutlu ediyor mu? Sizin mutluluğunuz onun için önemli mi? Eğer cevap hayır ise, ondan uzaklaşın ve sizi daha mutlu edecek birini bulun. Kendinize onun için mazeretler uydurarak gerçeği saptırmayın. Neden mi? Çünkü ondan size yar olmaz!

 

Sex and the City’nin yazarı Liz Tuccilo ile danışmanı Greg Behrendt’in yazdığı ‘Ondan Sana Yar Olmaz’ isimli kitap, kadınlara “Boşa zaman harcamayın” diyor. Kitapta bencil ve sarhoş erkeklerle beraber olan kadınların hangi mazeretleri uydurduğu şöyle sıralanıyor.

 

Eğer erkek bencil serserinin ya da kafadan çatlağın tekiyse...


İşte kadının uydurduğu mazeretler:

 

1. Düzelmeye çalışıyor.

(Birbirlerini seven insanlar birbirlerine iyi davranmaya, hoşluklar yapmaya çalışırlar. Karşılarındaki kişinin hayatını güzelleştirmek için çaba sarf ederler. Sevgilinizin bencil ve işe yaramaz olduğunu anlamak için yıllar geçirmeyin. Boşuna düzelmesini beklemeyin, düzelmeyecek. Belki de ilk günden bunu size göstermiştir.)

 

2. Böyle yetiştirilmiş.

(Sevgiliniz sizin CD koleksiyonunuzu sevmek zorunda değil. Ayakkabılarınızı da sevmek zorunda değil. Ama iyi ve olgun bir adam arkadaşlarınızı ve ailenizi sevmek için çaba gösterir. Özellikle onlar sorun çıkarmayan insanlarsa...)

 

3. Her zaman böyle olmayacak.

(Öfke patlamaları yaşıyor, durduk yere sizi azarlıyorsa bunun hiçbir mazereti olamaz. Ne iş sıkıntısı, ne hayat memat meselesi... Geçici olduğunu düşünmek yanlış olur. Öfke problemi bugünden yarına geçmez!)

 

4. Ama yardım etmeye çalışıyor.

(Size değer veren erkek, sorunlarınızı çözmek için size destek olur. Ama bunu yaparken sizi istismar etmez, mesela aşağılayarak, bağırarak, sizi kötü hissettirerek bunu yapmaz. “Ama yardım etmeye çalışıyor” demek kendinizi kandırmaktan başka bir şey değildir.)

 

5. Ama o benim şansım.

(Unutmayın, siz de insanlar için şanssınız. Kendi değerinizi bilin.)

 

6. Kendi sorunları var.

(İnsanlar dönem dönem zor günler yaşarlar. Ama başkalarının sırtından geçinmeyi alışkanlık haline getirmemelidirler. Yoksa birlikte olduğunuz erkek çalışmıyor ve sizden maddi destek mi alıyor? Kendinize sizin paranızı rahatça harcamaktan huzursuzluk duyacak birini bulun.)

 

7. Belki de bu onun küçük bir kusuru.

(Dokunulmaktan, öpülmekten hatta seksten hoşlanmayan insanlarla karşılaşabilirsiniz. Bu sorunu çözmeye çalışır ya da üzerinize alınıp alınmamanız gerektiğini merak edersiniz. Ama küçük bir kusur diye baktığınız şey, sizi bazı şeylerden mahrum bırakarak bir soruna dönüşmeyecek mi?)

 

8. Uyku sırasındaki yakınlaşmadan korkuyor.

(Bir erkek kadınla sevişir ama aynı yatakta uyumazsa bunun bir mazereti olamaz. Böyle bir bencillik nasıl hoş görülebilir ki... Seviştikten sonra size arkasını dönüp yatması bile bir yere kadar katlanılabilir değil mi?)

 

Eğer erkek sadece sarhoşken görüşmek istiyorsa...

İşte kadının uydurduğu mazeretler:

 

1. Ama ben onu böyle seviyorum.

(Bir erkeğin sarhoşken söylediği her şeye inanmak mı? Çok içen biriyle flört ediyorsanız dikkatli olun. Siz sadece ilgili ve şefkatli değil; ilgili, şefkatli ve aklı başında-ayık bir sevgiliyi hak ediyorsunuz.)

 

2. Neyse ki daha kötü şeyler içmiyor.

(Kendinizi kandırmayın. Sevgilinizin size neredeyse altına işeyecek kadar sarhoşken söylediklerinin bir anlamı yoktur. Siz, en iyisi ayık dolaşan birini bulun.)

 

Yarın: Sizden ayrılmak istiyorsa... Evliyse... Ondan size yar olmaz!

 

Hazırlayan: Fatma Belgin

 

Çıkma teklif etmiyorsa, ondan size yar olmaz! (1. bölüm)

 

Aramıyor, flört etmiyorsa ondan size yar olmaz! (2. bölüm)

 

Sevişmiyorsa ondan size yar olmaz! (3. bölüm)

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön