Kitap okuyan karşı cins daha etkileyici!

Independent gazetesinden Sarah Young'un yaptığı habere göre profilinize kitap okumak hobisini eklediğinizde karşı cins için daha etkileyici ve cazip hale geliyorsunuz. Dini kitap okuyan insanlar her iki cinse de ürkütücü geliyor...

Kitap okuyanlar sevgili bulmada daha şanslı

Hiç, bir erkeğe kitaplığındaki kitapları gördükten hemen sonra deliler gibi aşık olduğunuz oldu mu?

 

Eğer öyleyse, o zaman yalnız değilsiniz çünkü okuduğunuz kitaplar ve kitap türleri, aşk hayatınızı ciddi derecede etkiliyor olabilir. 

 

Bir tanışma sitesinin araştırmasına göre profilinize kitap okumak hobisini eklediğinizde karşı cins için daha etkileyici ve cazip hale geliyorsunuz.

 

 

Aslında, kitap okumayı hobi olarak profiline ekleyen erkeklerin karşı cinsten %19 oranında daha fazla mesaj aldığı, kadınların ise %22 oranında karşı cinsi daha çok etkilediği, site tarafından ortaya kondu. 

 

Ayrıca, kitap kurtları diğer insanlara kıyasla entelektüel olarak daha meraklı, açık ve düzgün ilişkiler kurmaya daha meyilli oluyorlarmış. Yalnız, okuma listenizde bulunan kitaplar da, internette randevulaşma başarınız açısından önem teşkil ediliyor elbette. Yani, mesela hangi kitapları okuduğunuza gelirse, kitaplar arası bir hiyerarşi gözetmek, size bakan o alıcı gözler için elbette ki mümkün. 

 

GAL GADOT: ÇOK ŞANSLIYIM ÇÜNKÜ... Bu defa bir kadın süper kahraman... FAHRELNİSA ZEİD’İN ESERLERİ İSTANBUL MODERN’DE Türk modern sanatının öncülerind...

 

Erkekler söz konusu olduğunda Ejderha Dövmeli Kız (%36), Da Vinci Şifresi(%21)  gibi kitaplar revaçta. Bu kitaplar listede bulunuyorsa, kadınların mesaj atma olasılığı artıyormuş. 

 

Kadınlarda kitap okur çekiciliği ise Açlık Oyunları (%44), Ejderha Dövmeli Kız (%31) ve Taht Oyunları (%30) ile görülüyor. 

 

 

Söylemeye gerek yok tabi ama öyle her kitap da aşk hayatınızda fişek etkisi yapacak diye bir şey yok. Dini kitaplar her iki cinsiyet için de hafiften ürkütücü bulunurken, kadınların Grinin Elli Tonu’nu listeye eklemesi onlara %16 oranında, erkeklere ise Harry Potter serisi %55 oranında mesaj kaybettiriyor.  

 

 

Tarihteki önemli insanlar kaç yaşında öldü?
+17
Marilyn Monroe erken yaşta hayatını kaybeden ünlü isimler arasında. Öldüğünde 36 yaşındaydı.  

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Gizem Onay'la kadınlık organları ve döngüleri üzerine
  Gizem Onay'la kadınlık organları ve...

  Süresi : 34:57 İzlenme : 261

 • Kadınlar ve organlarıyla olan ilişkileri
  Kadınlar ve organlarıyla olan ilişkileri

  Süresi : 02:46 İzlenme : 455

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık farkındalığı
  Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık...

  Süresi : 05:18 İzlenme : 60

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön