Hamilelik Belirtileri: Hamile Olduğunu Nasıl Anlarsın?

Hamileliğin ilk belirtileri ilk 7 günde ortaya çıkmaya başlar. Hamilelik hormonlarının salgılanmasıyla birlikte vücudunuzda meydana gelen değişiklikler hamile olduğunuzu anlamanıza yardımcı olabilir. İşte gebeliğin 15 erken belirtisi!

Hamilelik belirtileri nelerdir?

 

Erken gebelik nedir?

Yumurtanın döllenmesinden sonra geçen ilk haftalar, erken hamilelik ya da erken gebelik dönemi olarak adlandırılır. Bu dönemde az miktarda yükselen hormonlar nedeniyle her hamilelik anlaşılamayabilir ama vücutta yine de bazı belirtiler oluşmaya başlar.

  

Hamilelik belirtileri nelerdir?

 

1. Akıntının artması

Yumurtlama dönemlerinizde artığını fark ettiğiniz akıntınız, hamile kaldığınızda daha da artacaktır. Bunun sebebi ise östrojen hormonunun artmasıdır. Adet gecikmesini beklemeden önce akıntı miktarınızı gözlemleyerek hamile olup olmadığınız hakkında fikir yürütebilirsiniz. 

 

2. Adet gecikmesi

Beklenen adet tarihinizde hala adet görmediyseniz, gebe olma ihtimaliniz vardır. Normalde olduğundan daha açık renkli bir kanamayla karşılaşıldığında da bunun gebeliğe işaret ediyor olma ihtimali yüksektir.

 

3. Sancı

Bu sancılar, regl döneminde yaşadıklarımıza benzerler; ancak aynı değildirler. Embriyo rahminize yerleşmeye başladığından regl dönemindekilere benzer kramplar hissedebilirsiniz. 

  

4. Tırnakların hızlı uzaması

Artan hormonlar sebebiyle tırnaklarınızın normalden daha hızlı uzadığını fark etmeniz de erken hamilelik belirtileri arasında yer alır. 

 

5. Duyuların gelişmesi

Normalde hiç rahatsız olmayacağınız kokular sizi sinir ediyorsa veya yediğiniz yemekler eskisinden daha lezzetli/kötü geliyorsa bu da hamilelik hormonları yüzünden.

 

6. Baş ağrısı

Kan basıncınız değiştiğinde başlayan ağrılara gebe kalındıktan 3 hafta sonra, progesteron ve östrojen hormonlarındaki artışa bağlı olarak mide bulantısı da eklenebilir. İlk 6-12 gün arasında implantasyon kanaması da görülebilir.

   

7. Modunuzun sürekli olarak değişmesi

Tıpkı PMS döneminde yaşadığınız gibi hamilelikle beraber değişen hormonlarınız yüzünden bir gülüp bir ağlamanız da gayet olası.

 

8. Göğüslerde hassasiyet

Gebelik belirtileri arasında en belirgin özelliklerden bir diğeri ise memelerde hassasiyet oluşmasıdır. Hamileliğin ilk haftalarında memeleriniz şişebilir, ağrıyabilir, dokunulmayacak kadar hassas olabilir.

 

9. Mide bulantısı

Hamileliğin ilk üç ayında en sık görülen rahatsızlıklardan biri de mide bulantılarıdır. Yükselen ve değişen hormonlar ve hamileliğin sebep olduğu tüm fiziksel değişimler mide bulantılarına sebebiyet verebilir. Genellikle sabahları ortaya çıkan mide bulantıları, bazen kusmaya ve halsizliğe de neden olur. Bulantıların şiddetti ve sıklığı her kadında farklı şekilde ortaya çıkabilir, bazen de gebelikte hiç mide bulantısı oluşmayabilir.

 

10. Yorgunluk

Erken gebelik belirtileri arasında kendini hızlıca gösteren belirtilerden biri de aşırı yorgunluk ve uyku halidir. Her zaman uyuduğunuz saatten daha erken uykunuz gelebilir ve sabahları uyanmak zorlaşır. Yükselen gebelik hormonları normalde olduğundan daha çabuk yorulmanıza ve halsizleşmenize sebep olabilir.

  

11. İştahta değişmeler

Bazı anne adayları gebeliğin ilk haftalarında aşırı derecede iştah artmasıyla karşılaşırken bazılarında iştah kaybı görülmektedir.

 

12. Sık idrara çıkmak

Normalde olduğundan daha sık tuvalet ihtiyacı duyulması da erken gebelik belirtilerinden biri sayılır. Bazı anne adayları 9 ay boyunca bu belirtiyi yaşarken bazen yalnızca hamileliğin son aylarında mesanenin yerinin daralmasıyla sık sık tuvalete çıkma ihtiyacı duyabilir.

 

13. Vücut sıcaklığının değişmesi

Rahimde gebeliğin oluşmaya başlamasıyla metabolizmada birçok değişim meydana gelmeye başlar. Bunlardan biri de vücut ısısındaki değişikliklerdir. Vücut ısısında meydana gelen, ateşlenmiş hissi yaratan artışlar da yine hamilelik belirtileri arasında yer alır.

 

14. Duygusal değişiklikler

Hamilelik hormonları vücutta yükselmeye başladığında ruh halinizde de bazı değişiklikler sezebilirsiniz. Bazı duygular hamileliğin ilk haftalarında çok yoğun bir şekilde yaşanabilir. 

 

15. Kabızlık

Hamilelik döneminde yükselen progesteron seviyesi, kabızlığa sebep olabilir. Bu hormon, iç organlardaki besin akışını yavaşlatır. Bu sorunu hafifletmek için bolca su için, egzersiz yapın ve bol lif içerikli gıdalar tüketin.

  

Emin olmak için

Yukarıda saydığımız tüm bu belirtilere sahip olsanız bile, hamile olup olmadığınızdan emin olmak için yapabileceğiniz en iyi şey, eczaneden alacağınız bir gebelik testi ile hamile olup olmadığınızı kontrol etmektir. Sonuç ne olursa olsun, en doğru sonucu bir kan testi ile alabileceğinizi unutmayın. Test sonucunuzla bir doktora danıştığınızda yapılacak bir muayene ile de net olarak gebelik durumunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

 

Acaba hamile miyim? Gebelik nasıl anlaşılır?

 

Hamileliğin ilk 4 haftasında hamile olup olmadığınızı anlamanız mümkün olmasa da, vücudunuzda yükselen hormonlar nedeniyle bazı erken hamilelik belirtileri gösteriyor olabilirsiniz. Peki bu erken gebelik belirtilerini nasıl ayırt edeceksiniz?

 

Yumurta sağlıklı bir şekilde döllendiğinde ve gebelik oluştuğunda, vücutta hCG adı verilen bir hormon salgılanmaya başlanır. hCG hormonu normalde kanımızda ve idrarımızda az miktarda bulunur. Gebelik döneminde artış gösterdiği, kan ve idrar tahlilleri ile anlaşılır ve gebe olduğumuzdan bu hormonun miktarına bakarak emin olabiliriz.

 

Eczanelerden alabileceğiniz gebelik testlerinin güvenilirlik ve doğruluk oranının %99 olduğu söylenir. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, adetiniz 10 günden az gecikmişse ve bir gebelik testi yaptıysanız, sonucun doğru olma olasığı %50'dir. Hamile olup olmadığınızı öğrenmenin en güvenilir yolu ise adetinizin gecikmesinden 10 gün sonra bir gebelik testi yapmanızdır. Sonucu teyit ettirmek için yine de bir kan testi yaptırmanız daha doğru olur.

 

Hamilelik belirtileri herkese göre farklılık gösterebilir ancak bazı kesinleşmiş belirtileri de göz önünde bulundurmak gerek. Detaylı bilgi için hamileliğin ilk haftaları makalemize göz atın.

 

YALANCI GEBELİK NEDİR? "Yalancı gebelik nasıl anlaşılır... HAMİLELİKTEN ÖNCE YAPTIRILMASI GEREKEN TESTLER Çocuk sahibi olmaya karar verdiğ...

 

 

Erken hamilelik belirtileri neler?

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
318
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  13 Mart 2020 Cuma 23:13

  Merhabalar benim adetim 2 gündür geçiyor fakat 12 gün kala bir lekelenme görmüştüm adet oldum sandım ama olmadım 2 gün öncesine kadar da olmam gerekiyordu bugünde aynı lekenmeyi gördüm sizce hamile olma ihtimalim olabilir mi

  Cevapla
 •  
  18 Şubat 2020 Salı 00:41

  Benim 5 günüm var adetime ama karın altında kasılma sık sık idrara çıkma ve bel ağrısı da var bide çok uykum var halsizlik acaba hamile miyim bide uzaninca karın altında kıpırdanma oluyor bazen bide çok akintim oluyor

  Cevapla
 •  
  25 Ocak 2020 Cumartesi 22:10

  Rabbim herkese güzel haberler almayı nasip etsin insAllah

  Cevapla
 •  
  08 Ocak 2020 Çarşamba 09:22

  Adetimden 5 gün sonra korunmasız ilişkiye girdik.3.gün kanamam oldu buda 2 gün sürdü 12 gün sonra lekelenmem oldu oda 3 günden fazla sürdü hamilemiyim acaba emin olamadım Bidaki adetime 10 gün falan var

  Cevapla
 •  
  07 Ocak 2020 Salı 19:17

  Ben 1 yıllık evliyim ve kısım olduğunu söyledi doktor adetim dede kahverengi görüyom aceba sebebi ne olabilir

  Cevapla
 •  
  07 Ocak 2020 Salı 02:25

  Ben aşılama oldum 9gun aldı göğüslerin şişti ve sol tarafında kasılmalar var Akintim var hamilemiyim kafayı yicem test yapmak istemiyorumhayal kirikligina uğramak istemiyorum allahım bana bir evlat nasip eder isallah

  Cevapla
 •  
  15 Kasım 2019 Cuma 08:15

  Ben eşimle ilişkiyi girdik ve heb karımda karıcalama oluyor ve akıtım çok fazla oldu baş ağrısı olduk ca çok hamilemiyim acaba

  Cevapla
 •  
  30 Ekim 2019 Çarşamba 01:50

  Benim adetim 2 gun geçti hamile kalma olsilgim varmi acba

  Cevapla
 •  
  30 Ekim 2019 Çarşamba 00:46

  Eşimle ilişkiye girdik adetim 18 gün gecikti prediktör mark testle gecikmemden sonra 3 kez test yaptım en son olarak ta 12 si normal adet olmam gereken gün sayarsak 26 sında yaptım 3 ü de negatif çıktı.Dün beyaz bir akıntı gelmiş farkında olmadan . Hamile olma ihtimalim var mı ?

  Cevapla
 •  
  19 Ekim 2019 Cumartesi 21:54

  Sevgilimle 7 gün önce ilişkiye girdim içine gittimi bilmiyorum regl dönemimde gecikme oldu 3 gün hamile kalma olasılığım varmi ve ben bakireyim

  Cevapla
 •  
  18 Ekim 2019 Cuma 13:08

  Geçen hafta çarşamba sevgilimle korunarak birlikte oldum ama nedensizce son bir kaç gündür gebelikle ilgili sıkıntıları çekiyorum sevgilime sordum emin misin? Prezervatifin delik olmadığından diye eminim dedi ama yine de içime kuşku düştü bu yüzden test yapacagim

  Cevapla
 •  
  25 Eylül 2019 Çarşamba 21:10

  5 gün önce sevgilimle korumasız ilişki yaşadım 1 gün sonra gidip ertesi gün hapı aldım ve içtim 3 buçuk saat sonra kusmaya başladım ardı kesilmeyen kusmalardı ve iştahımda değişiklikler oldu canım hiç birşey istemiyo midem sürekli bulanıo ve ishal oldum bugün kanamam vardı +

  Cevapla
 •  
  27 Eylül 2019 Cuma 12:46

  ilacı içtikten sonra 24 saat içinde kusarsan ilacın etkisi yok oluyor yani hamile kalma ihtimalin var

 •  
  15 Eylül 2019 Pazar 18:11

  Acaba

  Cevapla
 •  
  22 Ağustos 2019 Perşembe 18:25

  arkadaslar benimde 9gunum varama korunuyor un ateslenme ların agrisi var normal mi bilmiyom az göğüs agirmasi var sinir de çok acaba hamileyimmi

  Cevapla
 •  
  18 Ağustos 2019 Pazar 14:38

  Hocam size bir sorum olacak ben nişanlımı akşamları veya gündüzleri arasam sürekli benim pis uykum var uyuyacagim diyor bunun sebebi ne olabir???

  Cevapla
 •  
  20 Kasım 2019 Çarşamba 17:33

  aldatıyor seni bence

 •  
  12 Temmuz 2019 Cuma 02:34

  Adetim 27 gün geçikti acaba hamilemiyim ama test yaptım negatif çıktı

  Cevapla
 •  
  08 Temmuz 2019 Pazartesi 13:28

  Slm adet gunume 7gun var basim dönüyor halsizim uykusuzum belim agriyo biraylik evliyim teste yaptim negatif hamileliğin degilmiyim

  Cevapla
 •  
  23 Haziran 2019 Pazar 15:36

  selam benim adet günüme 4 gün var ama benim göhsüm hem büyümüş hemde agrıyor ve bazen bulantım var bazen bel agrılarım var hamilemiyim acba

  Cevapla
 •  
  22 Haziran 2019 Cumartesi 14:07

  Evde bebek doğurabilir mi

  Cevapla
 •  
  08 Haziran 2019 Cumartesi 16:47

  Selam benim aded günüm 7 gündür gecikmiş karnında sancı oluyor mide bulantısı sabah genellikle oluyor hamile miyim acaba

  Cevapla
 •  
  17 Mart 2019 Pazar 17:45

  Salam menim agrilarim olur ureyim bulanir ay basim 3 gun var hamile ola bilirim

  Cevapla
 •  
  03 Mart 2019 Pazar 00:31

  Adettim 3 gündür geçiyor sürekli mide bulantısı yaşıyorum. Acaba gebe miyim?

  Cevapla
 •  
  02 Şubat 2019 Cumartesi 17:33

  mereba bugun 10cu gun gecti adet olmadim gecen ay yilbasnda birlikte olmsdk kocamla ama kornyorduk biz icme bosalmadi ama spermi slmeden tekrar ilskiye devam etdik spermin kanalda kalan iyla hamile kala bileceymi soyledi ola blirmi 10 gun gecti adet agrsina bezner agrilar var

  Cevapla
 •  
  02 Şubat 2019 Cumartesi 01:09

  Bnm bir çocuğum var 2.cisini istiyorum. Bir sorunum yok ama hamile kalamiyorum neden

  Cevapla
 •  
  19 Ağustos 2019 Pazartesi 13:09

  tiroidin yavaş çalışıyor olabilir dahiliye ye bi görün ve kadın doğuma ön muayene yaptır.

 •  
  28 Ocak 2019 Pazartesi 12:10

  merhaba yaklaşık 20 gündür aded geçişmedi yasiyorum yeni doğum yaptım 5 ay önce ilk adetimi 1 ay 10 gün önce oldum. ve 10 gün önceden beri oluşan mide bulantisi koku hassasiyeti idrara sik sik çıkma aded gecikmesi, şimdi ise idrarda yanma var ve dün gece karnımda ağrı oldu

  Cevapla
 •  
  20 Ocak 2019 Pazar 18:37

  Midem yanıyor adetim 14 gün var hamilemiyim

  Cevapla
 •  
  03 Kasım 2018 Cumartesi 00:39

  2gunum geçti hastalanmadim ama göğüslerim de hiç ağri yok normalde adetime 3gun kala göğuslerim çok ağrirdi acaba hamile olabilirmiyim

  Cevapla
 •  
  15 Eylül 2018 Cumartesi 15:32

  Mide hamileyim 6 fatalık

  Cevapla
 •  
  15 Ağustos 2018 Çarşamba 03:54

  merhaba ben melek adet günüme 5 gün kala pembe bi akıntı geldi leke şeklnde ve bugün kahvemsi bi akıntı ayrıca belimin sağ kısmında aşırı ağrı var sizce gebe miyim adetime son 3

  Cevapla
 •  
  27 Temmuz 2018 Cuma 13:20

  ulan ne kadar mal insanlarsınız ya yok şu oldu hamilemiyim yok bu oldu hamilemiyim test yaptırsanıza burdan size ne soylesin millet doktor dururken hey allahım ya

  Cevapla
 •  
  05 Kasım 2018 Pazartesi 16:27

  ????????????????

 •  
  20 Temmuz 2018 Cuma 11:53

  Adetimden 5gün sonra sevgilimle ilişkiye girdik ama birden fazla ilşkimizin üstunden 4 gun gecti gebe olma imkani varmi

  Cevapla
 •  
  09 Temmuz 2018 Pazartesi 23:42

  Beraba ben sevgilimle birlikte oldum zevk suyundan supeliniyorum ve disari bosaldi ama ginede icim hic rahat deyil adetime de daha var ne yapmamlazim

  Cevapla
 •  
  22 Haziran 2018 Cuma 12:21

  Benimde yok cocuk ne yapmam

  Cevapla
 •  
  29 Mayıs 2018 Salı 12:47

  merhaba adetim 5 gün geçti. kasık ağrılarım , mide bulantılarım,halsizlik. bel ağrısı ve mide yanmalarım var. dün test yaptım negatif çıktı.

  Cevapla
 •  
  27 Mayıs 2018 Pazar 09:42

  Bende 15 adet oldum şimdi açık kan ğördüm nedir

  Cevapla
 •  
  06 Mayıs 2018 Pazar 15:57

  Adet günüme daha 10 gün var.ama karnımda kramplar oluştu ve kahverengi bir akıntı oluştu kimi zamanda çok az kan var.acaba hamile miyim?adetten önce test yapsam testte görülür mü

  Cevapla
 •  
  27 Nisan 2018 Cuma 21:42

  Miydem hafiften bulanıyor bas agrısı gögüslerde hasasiyet karnımda bbatma emziriyorum

  Cevapla
 •  
  26 Nisan 2018 Perşembe 23:36

  Mide bulantim var asiri derecede bide isalim isalim

  Cevapla
 •  
  19 Nisan 2018 Perşembe 20:22

  Meraba ben Martin 18 de adet olmuştum bir günüm geçiyor ve bende ateşleme ve göğüslerimde ağrı var hamile olan bilirmiyim acaba

  Cevapla
 •  
  14 Nisan 2018 Cumartesi 15:47

  Merhaba benim martin 8 başladı adedim 12 sinde bitti şuanda nisan 14 2018 deyiz adedim olmadı nisanın 8 de başlaması gerekiyordu ne yapmalıyım adedim gecikti acaba hamilemiyim sizce lütfen bana yardımcı olur musunuz

  Cevapla
 •  
  28 Mart 2018 Çarşamba 17:27

  Karın altimda cok ağrı oluşuyur neden dir araba

  Cevapla
 •  
  22 Mart 2018 Perşembe 17:34

  merhabalar eşimle ilişkiye girdikten bir gün sonra ertes72 adındaki ertesi gün hapını kullandım fakat ertesi gün yeniden birlikte olduk bebek beklerken ilacın yan etkilerinde yazan kahverengi akıntını geldi ardından adet oldum fakat hamilelik belirtilerinde de bu akıntının olduğu yazıyor kasıklarımda ağrı vardı çok şiddetli daha sonra yerine eğildiğimde batmaya bıraktı bu ağrı sık idrara çıkma mide bulantısı gibi durumlar da var test yaptım fakat negatif çıktı sizce ?

  Cevapla
 •  
  09 Mart 2018 Cuma 22:56

  Benım adetım gecelı yırmı gun oldu basımagrıyo mıdem bulanıyo yorgun hıssedıyom sol tarafım kasıgımda bır agrı var dayanılacak drgılılm sızce hamılemıyım

  Cevapla
 •  
  21 Mart 2018 Çarşamba 11:38

  evet 5 aylık hamileseniz

 •  
  27 Temmuz 2018 Cuma 13:28

  bence doğurmuşunuz haberiniz yok bi doktora gitsenizeeeeee

 •  
  16 Şubat 2018 Cuma 03:23

  Adetim bittikten 2 gün sonra birlikte olduk birliktelikten 2 gün sonra yani son âdet tarihimden 5 gün sonra tekrar kanamam oldu hamileliğin ????

  Cevapla
 •  
  15 Şubat 2018 Perşembe 13:15

  Adetim 1gjn gecikdi test saldim biri qirmizi digeri bir az aciq qirmimiz ama iki xet gorulur bu hamilelikmi

  Cevapla
 •  
  24 Şubat 2018 Cumartesi 15:18

  benim de ilk hamileliğim de 3 gün geçmişti test yapmıştım bir tanesi pembe renkteydi i̇nşallah hami̇lesi̇ni̇zdi̇r.

 •  
  27 Temmuz 2018 Cuma 13:24

  hamile olma ihtimaliniz yüksek gebelik olmasa hiç bir şekilde çizgi çıkmaz ama bazı durumlarda da vücutta hcg hormonu yükseliyor bazı kanser türlerinde gözünüzü korkutmayayım bi doktora görünün en doğru şeyi doktorunuz söyler

 •  
  13 Şubat 2018 Salı 21:01

  Netten nasil bilecekler hamile misiniz? Degil misiniz?

  Cevapla
 •  
  26 Haziran 2018 Salı 18:12

  gerçekten yanii

 •  
  13 Şubat 2018 Salı 01:22

  Ilk teste bir çizgi net diğeri silik çıktı 2.teste ise tek çıktı anlamadım bu işten ilki pozitif ikincisi negatif sizce hamileliğin deillmiyim

  Cevapla
 •  
  27 Ocak 2018 Cumartesi 22:19

  4 aylık çocuğum var 2 aydır oluyordum adet bu ay olmadım 25 gün oldu test yaptım negatif çıktı ama akıntının var miyddm bulanıyor neden acaba

  Cevapla
 •  
  27 Ocak 2018 Cumartesi 08:39

  merhaba.bu ay adetim biter bitmez iliskiye girdim esimle.simdi bazi belirtiler oluyor bende akintim oluyor sik adet agrilarima benzer agrilar oluyor kasik bolgemde.bide yoruluyorum yoruluncada kalp atisim hizlaniyor.bunlar hamilelikdenmi ?kecen ay test yaptim negatif cikti(((

  Cevapla
 •  
  02 Şubat 2018 Cuma 08:56

  hamile değilsiniz

 •  
  16 Ocak 2018 Salı 16:06

  adetimden 7 gün geçti regl ağrılarım var ama ortada bişe yok acaba hamile olanilirmiyim

  Cevapla
 •  
  14 Ocak 2018 Pazar 21:01

  çinsyetin nece bilmek olar

  Cevapla
 •  
  05 Ocak 2018 Cuma 16:14

  16 yaşında ilişkiye girmiş bi kızın ilişkiye girdikten sonra adeti ne iki hafta erken gelmesi ne olur acaba

  Cevapla
 •  
  15 Ocak 2018 Pazartesi 15:58

  i̇lşki̇ sonrasi adet döndüleri̇nde deği̇şi̇kli̇k olabi̇li̇yor yani bekarken baska evleni̇nce başka doğum yapinca baska onemsenşcek bi̇şey deği̇l i̇çi̇mrahatlasin di̇yorsan bi̇ ai̇le heki̇mi̇yle görüş

 •  
  18 Aralık 2017 Pazartesi 14:46

  Bu gun bir kan testi verdim yarin sonuc cikar bakalim kismet.

  Cevapla
 •  
  18 Aralık 2017 Pazartesi 14:44

  Bu gun bir kan testi verdim yarin sonuc cikar bakalim kismet.

  Cevapla
 •  
  17 Aralık 2017 Pazar 22:39

  salam

  Cevapla
 •  
  14 Aralık 2017 Perşembe 10:33

  bugun ilk kez midem bulandı ve kahvaltıyı midem almadı basım hafif döndü ve uyku halim var 9 gün oldu eşimle birlikte olalı dun test yaptım negatif cıktı ve adetime 5gün var yardımcı olurmusunuz

  Cevapla
 •  
  18 Aralık 2017 Pazartesi 14:21

  kusura bakmada hemen hamıle kalınmıyor psıkolojıl olarak hıssedıyorsun

 •  
  12 Aralık 2017 Salı 21:38

  Merabalar bende 14 aylik evliyim 25 gün önce ulstrosana girmistim olumsuzdu bugunde sabah gebelik testi yaptim 2 tane cizginin bir koyu biriside onun biraz açığı 2 test de ayni çıktı sizce nedir ve bu belirtilerin %80 i bende var

  Cevapla
 •  
  13 Aralık 2017 Çarşamba 13:10

  en güzel sonuç kan tahlili ile oluyor bence biran önce tahlil yapın

 •  
  13 Aralık 2017 Çarşamba 13:11

  en güzel sonuç kan tahlili ile oluyor bence biran önce tahlil yapın :)

 •  
  16 Aralık 2017 Cumartesi 09:41

  kesinlikle hamilesin demek oluyor :)

 •  
  08 Ocak 2018 Pazartesi 23:45

  ikinci cizgi tam gozukmese bile, hala pozitif demek. tebrik ederim

 •  
  11 Aralık 2017 Pazartesi 23:16

  Benim daha once adetim duzensiz oluyordu son iki aydir duzene girdi ama. Bu ay adet olmadim ve adetimin uzerinden 14 gun gecti sizce hamile olabilirmiyim

  Cevapla
 •  
  11 Aralık 2017 Pazartesi 15:54

  Merhabalar uc aylik evliyim henüz adetime bir gun vqr ama bu soylediginiz belirtiler bendede oluyor ve ek olarakta mide yanmasi yaşıyorum sizce hamile miyim

  Cevapla
 •  
  06 Aralık 2017 Çarşamba 16:33

  Merhaba

  Cevapla
 •  
  05 Aralık 2017 Salı 22:21

  Bu belirtiler bende var şu test yaptim pozitif çıktı hamileyimm????????darısı isteyenlere olsun..

  Cevapla
 •  
  05 Aralık 2017 Salı 03:05

  Benim 5 günüm geçti ama karin ağrım var aynin bicak giremis gibi ne olbilir ama bay var ama

  Cevapla
 •  
  20 Aralık 2017 Çarşamba 13:23

  hamilesin

 •  
  02 Aralık 2017 Cumartesi 22:16

  Yazinda nolar bilmek istiyirem mendele 4 heftelikdi

  Cevapla
 •  
  02 Aralık 2017 Cumartesi 10:54

  Bende bu beirtiler var hamilemiyim

  Cevapla
 •  
  01 Aralık 2017 Cuma 00:13

  Eşimle birlikte olduk. Adeti gecikti. Baş ve karın ağrısı çekiyor 1 hafta oldu. Ne bi mide bulantısı ne de diğer belirtiler olmadı sizce hamile mıdır

  Cevapla
 •  
  16 Kasım 2017 Perşembe 23:59

  Ben 1hafta once yaptim cikti

  Cevapla
 •  
  14 Kasım 2017 Salı 16:45

  benim de adetime 3 gün vardı test yaptım negatif çıktı moralim çokkkk bozukkk

  Cevapla
 •  
  03 Kasım 2017 Cuma 13:40

  yardımcı olurmusunuz

  Cevapla
 •  
  03 Kasım 2017 Cuma 13:35

  ben normalde adetım ayın 31 de olcaktım gecıktım olmadım belimde agrı var ve akıntım oluyor sol kasıkta bır agrı var bugunde mıgde bulantım oluyor hamilemiyim acaba test yapsam cıkarmı yoksa beklememmi lazım kac gun sonra ıdrarda cıkar

  Cevapla
 •  
  27 Ekim 2017 Cuma 00:10

  yattığım yerde bilebaş dönmesi var.kokuları çok çabuk algılıyorum ve en ufak kötü kokuda midem bulanıyoriştahım arttı.gece gündüzyesem de doymamazlık var.göğüslerimde çok hafif bir yuvarlaklaşma var.sanki sürekli iş yapıyormuşum gibi yorgunluk ve uykusuzluk var.çok fazla uyuyorum.ruh halim çok çabuk değişiyor.yani 10 dakika önce mutluyken 10 dakika sonra sinir krizleri geçirebiliyorum.adetim 25 gün gecikmişti fakat 3 gün süren kahverengimsi bi renkte kanama gördüm.beyaz akıntılarım var ama kızken de bu akıntılarım oluyodu.ağır bi bel ağrısı yaşıyorum.3aylık evliyim.sizce hamile olabilir miyim?

  Cevapla
 •  
  29 Aralık 2017 Cuma 02:17

  bu kadar soruyu yazana kadar test yapsan daha çabuk öğrenirsin eczaneden basit bir test almakla başlayabilirsin

 •  
  14 Ekim 2017 Cumartesi 18:50

  Cok basim donuyo alsizlik var uzerimde ve goguslerim cok agriyo amile ola bilirmiyim

  Cevapla
 •  
  26 Eylül 2017 Salı 21:55

  Ben Ben yeni evl gi m ucun cu kez adet ol cam ama bazen başım donu yor midem bulan i yor göğüs lerim sis ti ag r i yor istâ yim at ti yor g günüm neden

  Cevapla
 •  
  30 Ağustos 2017 Çarşamba 14:39

  Bende kasik agrisi arada mide bulantisi ara ara da bas donmesi vr acaba hamile miyim

  Cevapla
 •  
  17 Ağustos 2017 Perşembe 18:16

  Bende

  Cevapla
 •  
  11 Ağustos 2017 Cuma 23:22

  Bende sürekli mide bulantı var bide kabıZlık belirtilerdi baysa 1 ay 22 günüdür gecikme var ama tabi ben kizkende gecikmelerim olyurdu bu yüzden emin değilim acaba hamilemiyim

  Cevapla
 •  
  23 Ağustos 2017 Çarşamba 09:25

  hamile miymişsin? öğrenebildin mi? 12 gün daha geçmiş.

 •  
  02 Ocak 2018 Salı 14:37

  oha be 1 ayı geçmiş hala acaba mı dyosun

 •  
  11 Ağustos 2017 Cuma 23:22

  Bende sürekli mide bulantı var bide kabıZlık belirtilerdi baysa 1 ay 22 günüdür gecikme var ama tabi ben kizkende gecikmelerim olyurdu bu yüzden emin değilim acaba hamilemiyim

  Cevapla
 •  
  28 Temmuz 2017 Cuma 15:59

  Yeni

  Cevapla
 •  
  09 Temmuz 2017 Pazar 23:21

  11senelik evliyim 10 yasinda kizim var 6 gun gecti basdonme ve mide bulantisi var acaba hamilemiyim

  Cevapla
 •  
  11 Aralık 2017 Pazartesi 16:07

  doktora gitseniz keşke yani

 •  
  06 Haziran 2017 Salı 13:55

  İyi günler bende ayın 15de oldum ama açık kırmızı ve benimki uzun sürerken bu defa iki gün sürdü midemde yanma ekşime sagtaraf kasıgımda ağrı beline ve karnına arada sancı oluyor hamilemiyim acaba

  Cevapla
 •  
  23 Ekim 2017 Pazartesi 15:22

  merhaba ayni beli̇rti̇ler bendede var hami̇lemi̇ymi̇şsi̇n acaba?

 •  
  26 Mayıs 2017 Cuma 19:12

  Adetime 2 .3 gun daha var.ama bende bas agrisi yorgunluk ve uyumak var hilemiyim acaba

  Cevapla
 •  
  24 Mayıs 2017 Çarşamba 12:50

  Size bir sorum olucak bnim daha adet gunum geomedi esimle birlikte oldun ve vajenelime boşaldı ozamandan beli sırt agrıs ve sabahlati midem bulaniyor acaba hamilemiyim

  Cevapla
 •  
  16 Mayıs 2017 Salı 16:58

  Iiyi gunler bana yardimci oluemusubuz gecen ayin 28 de rekli oldum bu ayin 24 de olmam gerekiyo normale gore ama benim kassiklarimda kasilmalar var farkli hissediyorum sizce hamilemiyim yada pisikojik olarak mi oyle hisediyorum ?????

  Cevapla
 •  
  11 Mayıs 2017 Perşembe 22:30

  Merhaba adetim 6gün gecikti test yapmalıyım

  Cevapla
 •  
  03 Mayıs 2017 Çarşamba 16:54

  merhaba düğünümüze iki ay var ancak engel olamadık nişamlımla beraber olduk.oda yetmez gibi içime boşaldı.bir hafta sonra kanamam oldu adet gördüm ancak iki haftadır olmadığı kadar midem bulanıyo saat gece iki üçden erken yatmayan ben dokuz onda yatağa geçer oldum. piskolojiktir değilmi?? hamile değilimdir.

  Cevapla
 •  
  25 Kasım 2017 Cumartesi 00:49

  ya bende senin gibiyim benim miğdem şimdi bulanmaya başladı ve kasıkta ağrı var karnım ağrıyor ama daha adettime çok var şuan başım dönüyor çok korkuyorum hamilemiyim diye

 •  
  20 Nisan 2017 Perşembe 22:00

  supelerim var test yaptim beli olmadi adet belirtisi yok lutfeakil verin ben ne yapayim

  Cevapla
 •  
  17 Nisan 2017 Pazartesi 19:48

  Benim 8 gündür adetim gecikti ve test tutum hamile çıktım acaba testler dogrumudur

  Cevapla
 •  
  11 Eylül 2017 Pazartesi 15:10

  iyi ne guzel iste

 •  
  17 Nisan 2017 Pazartesi 14:40

  yardimci olun

  Cevapla
 •  
  17 Nisan 2017 Pazartesi 14:39

  iyi gunler benim baw agrim yorgunuqum var herden bawim donuyor bi kaac once test yapdim hic biwey cikmadi adedim olmadi yarin ola bilirmi yoksa yok nerden biliyim hamilemiyim yoksa yok yardim edin lutfen

  Cevapla
 •  
  08 Nisan 2017 Cumartesi 13:10

  8 aylık evliyim 05.03.2017 de regl oldum normalde 7 gün sürerken 3 gün sürdü şimdi de 6 gün geciktim kasik agrisi ve beyaz akıntı var acaba hamile miyim bundan 15 gün önce çok sık mide bulantısı yaşadım test yaptım negatif çıktı şimdi yapmak istiyorum ama negatif çıkar diye yapmıyorum acaba hamilemk

  Cevapla
 •  
  29 Mart 2017 Çarşamba 13:43

  Yaklasik 8 gün geçti ama hala adet olmadım acaba hamilemiyim cevap verirseniz sevinirim

  Cevapla
 •  
  25 Mart 2017 Cumartesi 08:16

  kasik agrisi ve vajinamda yanma var neden ola biler acaba

  Cevapla
 •  
  17 Mart 2017 Cuma 00:41

  Benimde iki gün gecikme var ve kasıkla bel ağrısı çok var bu belirtimi göğüs agrisida var hamilelik belirtisimi

  Cevapla
 •  
  26 Şubat 2017 Pazar 22:45

  Benim de adetim hep gecikiyor acaba sebebi ne

  Cevapla
 •  
  23 Şubat 2017 Perşembe 22:46

  mrb benim adetim erken ama az olarak geldi bu hamile oldugumu gosterır mi

  Cevapla
 •  
  23 Şubat 2017 Perşembe 15:50

  Mrh benim adetime 1 hafta var gögusumde ağrı yok onceliri olsa çokta başlamıştı ve kasiklarimda şişme var

  Cevapla
 •  
  23 Şubat 2017 Perşembe 15:47

  Benim kasiklarim da şişlik var adetime 1 hafta var ama göğüsumde ağrı hiç yok eveli olsa dokunamayacak kadar ağrı olur du

  Cevapla
 •  
  22 Şubat 2017 Çarşamba 13:41

  Mrhb ben adetine iki gün vardı evde test yaptım ikinci çizgi silik çıktı aksamina kan testi yaptırdım 1.20 çıktı ama adetin daha geçmemişti iki gün vardı ve adetin olmadı hala göğüsleri sisti ve acıyı acaba adet mi yoksa hamilelik belirtisimi hamile olma ihtimali var mi

  Cevapla
 •  
  20 Şubat 2017 Pazartesi 19:18

  Mrb hamileleikte kasik agrisi oluyormu bide ben ocagin 13 adet gormusrum bugun ayin 20 daha olmadim goysumde agri var bide karnimin sagtarafa dogru kasigimda agri var normalmi

  Cevapla
 •  
  19 Şubat 2017 Pazar 08:04

  Merhaba ben 5haftalık Hamileydim cuma günü hafif kahverengi lekeler başladı bugün pazar hala az azdevam ediyor bide kaşık ağrın var doktor profesyonel başladı relaks ol dedi tehlikeli bidurummubu cevap lütfen

  Cevapla
 •  
  02 Şubat 2017 Perşembe 11:02

  Merhabalar gecen hafta doktora gittim 6 hafta 3 gunluk hamile oldugumu ogrendim.Ancak kalp atimi ve bebek gozlemlenmedi 1 haftada bebek olusmus olabilir mi

  Cevapla
 •  
  02 Şubat 2017 Perşembe 10:15

  merhabalar, ben 1.5 yıllık evliyim ve geçtiğimiz cumartesiden beri eşimle birlikte oluyoruz. ve bugün yumurtlama günüm ve gece birlikte olduk sizce hamile kalma şansım yüzde kaçtır. çok merak ediyorum ve adetime 14 gün var .

  Cevapla
 •  
  02 Şubat 2017 Perşembe 10:59

  yumurtalama tarihinden itibaren bir gün birlikte olup diğer gün bedeni dinlendirmeniz gerekiyor.hergün birliktelik eşinizin sperm kalitesini düşürür.sabah erken saatlerde olması daha uygun olur çünkü sabah beden yorgun olmadığı için sperm kalitesi yüksek olur gece beden yorulduğu için sperm kalitesi düşebilir.ve siz birliktelikten hemen sonra ayaga kalkmayın en 15 dk sırt üstü uzanın ve ayaklarınızı kaldırın ayaklarınızı duvara yaslayabilirsiniz.etrafımdan anne olan kişilerden denenmiş tecrübe edilmiştir.allah gönlünüze göre versi̇n i̇nşallah.ve en önemli̇si̇ mutlu olmak her i̇şi̇n başidir

 •  
  21 Ocak 2017 Cumartesi 20:11

  Slm benim adetim duzenli olarak 25 ile 28 gunde bir oluyorum bu ay olmadim 12 gun gecikmem oldu test yaptim evde ikinci çizgi silik cikti.triod ilacı kullaniyorum birde acaba hamilelik var mi

  Cevapla
 •  
  29 Ocak 2017 Pazar 22:49

  evet tebrikler hamilesiniz

 •  
  19 Ocak 2017 Perşembe 20:29

  Bende bu ay rahim filmi çektirdim Kasıklarım ve belim agrıyor acaba filimdenmi yoksa hamilelik belirtilimi bilemiyoru

  Cevapla
 •  
  10 Ocak 2017 Salı 19:21

  bende 25 aralıkta oldum o gündür olmadım hamileyim mi

  Cevapla
 •  
  08 Aralık 2016 Perşembe 21:49

  Hamileliğin en önemli habercisi adet gecikmesi olsa da bazı erken belirtiler adet gecikmesinden önce bile hamileliğe işaret edebilir. Unutulmaması gereken bu belirtilerin kadından kadına hatta hamilelikten hamileliğe değişiklik gösterdiğidir.

  Cevapla
 •  
  08 Aralık 2016 Perşembe 11:04

  Geçtiğimiz ayin yirmisinde adet olmam gerekirdi ama olmadım.Mide bulantilari ve kasiklarimda ağrı ve sancılar başladı sizce hamilemiyim boşuna heveslenmek istemiyorum

  Cevapla
 •  
  05 Aralık 2016 Pazartesi 04:19

  En son ekimin 15 inde oldum 20 sinde bitti daha olmadım acaba hamilemiyidmir kızlar yardımcı olun lütfen

  Cevapla
 •  
  09 Aralık 2016 Cuma 12:55

  her adet gecikmesi hamilelik değildir, eczaneden alacağın testle veya hastanede yaptıracağın kan testiyle şimdiye kadar çıkması gerekirdi, testi yapmadıysan hemen yap, gebelik söz konusu değilde bir uzmana danışmanda büyük fayda var. acele et..

 •  
  12 Aralık 2016 Pazartesi 23:27

  test yaptınmı

 •  
  13 Kasım 2016 Pazar 20:53

  Kızlar 1 kasimdaa adet oldum uç gün sürdü şimdi belimde kasımda acayip derecede ağrı var gebelik olabilirmi

  Cevapla
 •  
  09 Kasım 2016 Çarşamba 13:02

  9-13 Ekim tarihlerinde regl oldum en son normalde 6 kasımda olmam lazımdı ama olmadım ve kasıklarım çok ağrıyor arada belim ağrıyor. Yorgunluk var. Hamile olma ihtimalim var mı.?

  Cevapla
 •  
  08 Aralık 2016 Perşembe 18:56

  evet canm

 •  
  04 Kasım 2016 Cuma 16:16

  ekimin 1 de adet oldum ama kasım da olmadim acaba hamile miyim

  Cevapla
 •  
  20 Ekim 2016 Perşembe 00:24

  Adetim 30 eylülde başladı 4 ekimde bitti ve adetliyken ilişkiye girdik. Adetim bitti ve 13 gün sonra ilişkiye tekrar girdik, ve ben ilişki günü hap aldim 4 gün boyuca, ama mide bulantm çok var. Ve içimde oluşan gaz var hamile miyim??

  Cevapla
 •  
  13 Ekim 2016 Perşembe 08:14

  yogun oksuruk den sonra agzdan kan gelmesi nedemek

  Cevapla
 •  
  24 Eylül 2016 Cumartesi 15:46

  Adetime 5 gün kala idrar testi yaptım hemde 4 kere hepsinde pozitif çıktı bütün belirtiler var hamilamiyim

  Cevapla
 •  
  18 Ocak 2017 Çarşamba 14:32

  yanii ama kan testi yaptır

 •  
  23 Eylül 2016 Cuma 16:12

  adetime yedi gun var. cok iliskiye girdim sadece beyaz akintim oldu acaba hamilemiyim

  Cevapla
 •  
  07 Eylül 2016 Çarşamba 23:49

  Gectigimiz ay adet geciktirici aldim bu ayda dogum kontrol hapi kullandim regl donemine girdim ilk gun sancim bas agrim ve yorgunlugum vardi fakat regl normal olmadi normalde 5gun surerken bu kez 3gun surdu ve kahve rengi kucuk capli lekeler seklinde geldi hamile olma olasılığım var mi?

  Cevapla
 •  
  06 Eylül 2016 Salı 09:57

  gögüslerde dolgunlukvar mide bulantım da başladı sat19 ağustos halsızlık var ?

  Cevapla
 •  
  30 Ağustos 2016 Salı 18:37

  Bu aralar bende sık sık gabizlik oluyor adet olmaya hala var

  Cevapla
 •  
  16 Ağustos 2016 Salı 22:54

  2buçuk aydır ilişkiye girmiyoruz ve 2 defa düzenli adet gördü. 2. biteli 6 gün oldu ve tekrar kanama oldu. adet gününe en az 15 gün var. hamile olma ihtimali nedir? 3 gündür sinir hapı kullanıyordu. ilacın kanamaya sebep olma ihtimali var mıdır? dönem arası kanama hamilelik belirtisi mi?

  Cevapla
 •  
  08 Ağustos 2016 Pazartesi 14:32

  8 aylık evliyim geçen ay erken adet gordum buayda geçiyor 5 gün geçti göğüs lerinde hafif artı var acaba hamilemiyim

  Cevapla
 •  
  08 Ağustos 2016 Pazartesi 14:32

  8 aylık evliyim geçen ay erken adet gordum buayda geçiyor 5 gün geçti göğüs lerinde hafif artı var acaba hamilemiyim

  Cevapla
 •  
  25 Temmuz 2016 Pazartesi 07:26

  Merhaba bn bir bucuk senelik evliyim bir sene icinde iki defa dusuk yaptim adetim duzensiz gelmeye basladi doktora gittiğimde bana hormon testi yaptir dedi bu ayda bi ay geçti adetim doktora gittiğimde ultrasonla bkti rahminde kalinlasma var dedi kan testi ver dedi sonuclari da bu gün on birde alica

  Cevapla
 •  
  24 Temmuz 2016 Pazar 00:29

  merhaba bana yardımcı olur musunuz lütfen

  Cevapla
 •  
  23 Temmuz 2016 Cumartesi 15:53

  Merhaba.. 6aylık evliyim..Yaklaşık 2aydır çocuk düşünüyoruz..en son Haziranın 17sinde regl oldum 12gün sürdü doktora başvurdum düşük şüphesiyle test yaptı negatif çıktı.. Bu ay da 6gün gecikti..gecikmenin 4.gününde beta-hcg test yapıldı negatif çıktı ve sağ over 36*18mm sol over 33*19mm boyutlarında

  Cevapla
 •  
  22 Temmuz 2016 Cuma 00:49

  Merhaba Nursel hanımm ben iki ay önce evlenecegim kadınla ilişkiye girdim çok dikkatliydik partnerimle ilişkideyken hiç tm olarak vajinanın içine boşalmadım ama iki ayfır adet görmedi internetten okuduğum kadarıyla adet gecikmesi hamileliğin belirtileriymiş tedirginim yardımcı olursanız çok sevin

  Cevapla
 •  
  03 Temmuz 2016 Pazar 21:50

  BEN

  Cevapla
 •  
  03 Temmuz 2016 Pazar 18:55

  Benim de

  Cevapla
 •  
  29 Haziran 2016 Çarşamba 00:56

  Patirti

  Cevapla
 •  
  28 Haziran 2016 Salı 09:55

  Adet bittikten sonra esinle iliski girdik hamile ola ihtimalim olur mu

  Cevapla
 •  
  27 Haziran 2016 Pazartesi 20:12

  Goguslerim sisti agriyor, cok yorgun ve uykusuzum. Adetime daha 10 gun var.cok istahliyim sik sik tualete gidiyorum. Hamile olabilirmiyim acaba?

  Cevapla
 •  
  26 Haziran 2016 Pazar 17:51

  Adetliyken ilişkiye girdim iki defa üst üste ama tek bi gece oldu oda eşimin aşırı ısrarıyla şuan 14 gündür temizim çok uykum oluyo bide halsizlik bide çok ateşlenme terleme oluyo sizce hamile olabilir miyim .bidahaki adet tarihim ya 6 temmuz yada 13 temmuz da

  Cevapla
 •  
  21 Haziran 2016 Salı 22:04

  Vaktimden 10 gün geçmiş ama kendimde hiç hamilelik belirtileri hiss etmiyorum

  Cevapla
 •  
  31 Mayıs 2016 Salı 18:43

  Bir ay önce kürtaj oldum ve karnımda parça kalmıştı yine kürtaj oldum adetime daha 12 gün var ve karnım agriyo belim agriyo çok istahliyim kilo alıyorum 3 tane test çubuğu kullandım 3 de negatif acaba daha beklemelimiyim bidaha test yapmak için

  Cevapla
 •  
  25 Mayıs 2016 Çarşamba 22:55

  Kürtaj oldum 29 martta kahve rengi kan geldi hala Adet olmadım hamile olabilirmiyim korkuyorum

  Cevapla
 •  
  24 Mayıs 2016 Salı 11:08

  Ben hamileymiş kan testi veremedim korkum napacam

  Cevapla
 •  
  24 Mayıs 2016 Salı 10:31

  ben hamileyim mutluyum mide bulantım göğüslerime ağrı giriyor doktora gittik yeeesssss

  Cevapla
 •  
  24 Mayıs 2016 Salı 10:29

  ben hamileyim

  Cevapla
 •  
  22 Mayıs 2016 Pazar 23:22

  Slm

  Cevapla
 •  
  20 Mayıs 2016 Cuma 10:52

  Bnm adetm 3 gun surdu snrda mdem bunmya basldi erkn oldgu icnde gidemym dktra ndn oldgnu ogrne bilrmyim

  Cevapla
 •  
  21 Haziran 2016 Salı 14:24

  sey hamilesindir

 •  
  21 Haziran 2016 Salı 14:25

  hamile olabilirsin birde yazıyı oku sorunu öyle birdaha sefere

 •  
  17 Mayıs 2016 Salı 22:10

  Slm

  Cevapla
 •  
  17 Mayıs 2016 Salı 15:01

  İyi günler benim adetime daha var ama kasıklarım çok ağrığı ve sık tuvalete çıktığım için şüpeleniyorum ama eczaneden test aldım sonuç negatifti ve sonuç öyle oldu için hala tedirginim böyle durumla karşılaşan biri var mı

  Cevapla
 •  
  16 Mayıs 2016 Pazartesi 11:37

  benimde senelerdir adetim düzenli bir gün bile geçikmedi aksine erken olduğum dönemler oldu adetim düzenliyken bukadr bir senedir denememize rağmen cocuğum olmuyor sebebibi aratırmaya doktora gitmeye cesaretim bile yok korkuyorum çocuğun olmuyor dıyecekler dıye allahım herkese isteyen herkese doktorlara gitmen cocuk sahıbı yapmayı nasıp etsin her ay regli oldugumda saatlerce aglıyorum umarm bu ay bende anneliğin heycanını tadarım

  Cevapla
 •  
  01 Mayıs 2016 Pazar 01:24

  Bende hamile olmak isderdim ama olmuyor

  Cevapla
 •  
  24 Mayıs 2016 Salı 10:28

  ben hamileyim

 •  
  23 Aralık 2017 Cumartesi 12:46

  niye

 •  
  30 Nisan 2016 Cumartesi 02:19

  Benim adetim duzgun bir şekilde her ay adet görurdum ama bu ay 7 gün üzernde gecti doktra gidip test y

  Cevapla
 •  
  29 Nisan 2016 Cuma 08:29

  bende hamile kalmak istiyorum

  Cevapla
 •  
  26 Nisan 2016 Salı 23:50

  Bende. Hamileyimm

  Cevapla
 •  
  26 Nisan 2016 Salı 00:46

  Selam

  Cevapla
 •  
  18 Nisan 2016 Pazartesi 12:28

  Kızlar adetime 7 gun var test yaptim negatif çıktı ama mide bulantim iki hafta sürdü ve goguslerimde renk degisikligi ve büyüme var yürüyüş yaparken kasıklarim batıyor hamile olma ihtimalim varmi

  Cevapla
 •  
  07 Nisan 2016 Perşembe 23:20

  Bende de siskinlik migdemde eksime var hamiliyim acaba yardımcı olan varmı

  Cevapla
 •  
  06 Nisan 2016 Çarşamba 21:01

  Adetim 8 gün geçti. Henüz test yapmadim. Bu ay fazlasıyla antibiyotik ictigimemden kaynaklı bi gecikme olabilir mi ?

  Cevapla
 •  
  06 Nisan 2016 Çarşamba 10:58

  geri kafalilar doktor ne gune duruyo

  Cevapla
 •  
  05 Nisan 2016 Salı 17:35

  ya benimde gunumde 1 gun gecti ama siksik tuvalete cikoyum birde istahim acildi

  Cevapla
 •  
  03 Nisan 2016 Pazar 20:52

  Selam benim de 4 gunluk adet gecikmem var ama dun aksam atesim aniden yukseldi sabaha karsi dusdu bununla alakali ola bilirmi ? Ne yapmaliyim

  Cevapla
 •  
  03 Nisan 2016 Pazar 18:10

  Mən bilmirəm hamilə yəm ya yox

  Cevapla
 •  
  02 Nisan 2016 Cumartesi 16:37

  ayin 29 aybasi olmaliydim olmadim bilmiyorum hamilemiyim deye.

  Cevapla
 •  
  01 Nisan 2016 Cuma 12:23

  Ben 2 martta adet oldm yumurtlama gününde beraber olduk eşimle sonra cok hafif bulantı halsizlik şişkinlik gaz sancısı uuku hali yorgunluk göğüslerda acıma şişme yani bütün belirtiler vardı adetime 3 gün kala lavaboda birden kan geldi yoğun dha sonra azar azar lake şeklinde gldi yani 2 gün sürdü

  Cevapla
 •  
  29 Mart 2016 Salı 09:30

  benim adetime iki gün kaldi ama belirtileriniz hepsi bende var ama adetimin gecmesini bekliyorum sizce test yapiyimi bana akil verin bide iki yılık evliyim çocuğum yok bilgi istiyorum

  Cevapla
 •  
  27 Mart 2016 Pazar 19:21

  Benimde evliliğimin ikinci haftası bitti halsizlik migde bulantısı aşırı uyku isteği 26 martta adet olmam gerekiyordu olmadım sizce hamilemiyim ?

  Cevapla
 •  
  17 Mart 2016 Perşembe 23:56

  Ben 2 ayın 19;geldi ve 24 bitti ama ara ara basım dönüyor ve midem bulanmiyor peki şuan test etsem cikarmi bilemedim bana yardımcı olursanız sevinirim iyi akşamlar

  Cevapla
 •  
  15 Mart 2016 Salı 14:52

  ne cahilsiniz doktora gitsenize

  Cevapla
 •  
  04 Mart 2016 Cuma 21:23

  meraba bıgun gectı hastaligim benim mıdem bulanıyo tuvalete sık cıkyorum basım bazen donuyo ıdrarım kokyo sızce hamillemiyim

  Cevapla
 •  
  04 Mart 2016 Cuma 19:10

  Adetimden 6gun gecti ama test négatif gosteriyor.Belimde agriyor.hamileliye d'air basqa belirtiler yok.merak ediyorum hamilemiyim?

  Cevapla
 •  
  23 Şubat 2016 Salı 00:31

  Benimde adetim 4gün gecikti hamilemiyim belim ağrıyor belirtisimi sizce ?

  Cevapla
 •  
  22 Şubat 2016 Pazartesi 09:05

  Bn 17ocak 2016 hasta oldum 28 gun sayarsak 14 subatta olmam llazimdi hala da adetim gelmedi 8 gun oldu

  Cevapla
 •  
  26 Ocak 2018 Cuma 21:02

  merhaba hafif mide bulantım var ve sık idrara cıkmaya basladım adetim 4 gun geciktikten sonra hafif pembemsi gelmeye basladı ki oda cok az 2 3 damla bişi hamile olma ihtimalim nedr göğüslerimin ucu kahverengine döndü ve hassaslar

 •  
  22 Şubat 2016 Pazartesi 08:53

  Hamilelik nasıl belli olur

  Cevapla
 •  
  27 Temmuz 2018 Cuma 13:27

  beyle

 •  
  16 Şubat 2016 Salı 16:41

  slm

  Cevapla
 •  
  08 Şubat 2016 Pazartesi 21:03

  vucumda lekeler oluyor hamile olabilirmiyim

  Cevapla
 •  
  02 Şubat 2016 Salı 20:23

  Merha ismim ebru 3 aylik evliyim Ben ayın 1inci sekizinde hasta oldum belimde çok fena ağrı ve akintim var acaba hamilemiyim bana yardımcı olun lütfen

  Cevapla
 •  
  31 Ocak 2016 Pazar 17:07

  Meraba ben adet oncesinde erken hamilelik oldu aslnda hc beklemiyordum supriz oldu sasirdim dogrusu neyse biraz bekleyp oyle gidcem doktora daha gtmdim hissedym ama hisslerin tutar bilym istrynler herkeze nasip etsin

  Cevapla
 •  
  28 Ocak 2016 Perşembe 20:09

  Sen ne yazdın ya anlamadim

  Cevapla
 •  
  23 Ocak 2016 Cumartesi 00:27

  Selam

  Cevapla
 •  
  14 Aralık 2015 Pazartesi 23:04

  Hamilelik ağrısı ne zamam basla

  Cevapla
 •  
  06 Aralık 2015 Pazar 20:08

  Salam aleykum aybawi olmama bew gun qalib ureyim bulanir dowlerimde aqriyir goresen hamileyem

  Cevapla
 •  
  28 Kasım 2015 Cumartesi 01:08

  Ya slm ben giden ay 2 gün gördüm ama 3 uçuşu kahve rengi 2 nokta geldi bu ayda gecikti 12 gün doktora gittim değilmişim ama hala olmadım çok ilginç deyilmk ve bulantimda çok yoğun. Bi yardımcı olun.

  Cevapla
 •  
  28 Aralık 2015 Pazartesi 12:43

  ayni durum bende de 2 ay once olmusdu.test hamilelik gostermezken mide bulantilari,bel agrilari ve goguslerim buyuyoordu.doktor baktigindaysa adet gecikmesi yuzunden oldugunu ve adetimin gecikmesine sebepde folekulun partlamasiymis gibi bi teshis koydu.

 •  
  03 Kasım 2015 Salı 15:40

  İki defe usaqim düsüb indi yenr hamileyem tezden düşme ehtimali var hekimin dediyine göre kilom çox olduguna göre düşür

  Cevapla
 •  
  14 Ekim 2015 Çarşamba 16:39

  Merhaba ben 10ayın 2de hastalandım 9oldu biteli ama mide bulantım ve aşırı iştahım açıldı test yaptım ama çıkmadı bana yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla
 •  
  03 Eylül 2015 Perşembe 02:04

  merhabalar adettim bittikten hemen sonra eşimle ilişkiye girdim kendi vucudumdabir faklılık hissediyom aşırı derecede halsizlik yorgunluk mide bulantım ve bacaklarımda ağrı oluyor buğün testt yaptım biri koyu biri açık çıktı ama sonrasında o açık renkli çizgi kayboldu onun için kafam çok karışık bana yardımcı olursanız çok sevinirim cevabınızı bekliyorum lütfen

  Cevapla
 •  
  18 Ağustos 2015 Salı 15:48

  Ben iki defa duşuk yaptım ama çocuk istiyorum ve duşuk riski var ne yapa bilirim

  Cevapla
 •  
  18 Temmuz 2015 Cumartesi 17:09

  Nisanlimla iliskiye girdik geri cekme yontemiyle ve garanti olsun diye ella ertesi gun hapida icti ama ertesi sabaha yine iliskiye girdik 1 kere daha cekme yontemiyle ve adeti tam 20 gun gecikti ve hicde bir hamilelik belirtisi yok hatta test de aldi negatif ama cok sikinti yapiyoruz ikimizde acaba

  Cevapla
 •  
  25 Mayıs 2015 Pazartesi 21:29

  salam menim de mide bulantilarim halsizlik ve awagi etraflarda borek etraflarimda agrilarim var.test etdim ama sonuc yok.adet gecikmeme hele var.sizce bu ne demekdi?

  Cevapla
 •  
  25 Nisan 2015 Cumartesi 17:22

  Hamileyken çinselilişkide bulunmak doğrumudur eşimde bende çinselilişki cok istiyorum 5 aylık hamileyim

  Cevapla
 •  
  04 Nisan 2015 Cumartesi 16:06

  en iyisi kan testi yapin hamile olup olmadiginiz belli olur boyle yazimda yorum bekeyin çünkü doktordan başkasi bilemez sorularinizi doktor cevablar dost tavsiyesi

  Cevapla
 •  
  29 Mart 2015 Pazar 09:15

  salam.menim adetime 7gün var.ama üzüme sizanaglar var .hamile qalma ehtimalim varmi?

  Cevapla
 •  
  27 Mart 2015 Cuma 00:11

  arkadaşlar ben 23 yaşındayım. geçen ay normal adetimi yaşadım daha sonra aradan 10 gün geçince 3 günlük bir kanamam oldu ve geçti. bu ayda şuan adet belirtilerim var ama adet olamıyorum. 2 3 gün lekeler oldu çamaşırımda çok hafif şekilde. sizce neden oluyor bu ?

  Cevapla
 •  
  25 Mart 2015 Çarşamba 11:56

  beta hcg 4.0 progestan 1.02 bu ne demek

  Cevapla
 •  
  23 Şubat 2015 Pazartesi 19:12

  ben iliskiye girdikten sonra sabah uyandgmda canim tatli istiyo midem bulaniyo basim dolaniyo sizce ndndir bana bilgi verirmisiniz?

  Cevapla
 •  
  07 Şubat 2015 Cumartesi 10:17

  ya benimide aşırı adet sancim var adete daha çok var baş ağrım var uykusuzluk ve halsizlik ne yapabilirim

  Cevapla
 •  
  27 Ocak 2015 Salı 07:44

  Hocam dha adet gormedım bır ıkı gne olmam lazım ve belımde kuyruk sokumumda agrı olyo goguslerım sıstı agrı oluyo dkunulmuyo karnım sıstı bulantım yok bas agrısı oluyo napmam lazım yardmcı olurmsunuz

  Cevapla
 •  
  21 Ocak 2015 Çarşamba 20:22

  slm adetim iki gun gecti belime vede kalcama kramplar girio halsizim acaba hamilemiyim karnimda bi siskinlik var rada sancilaniorm adet gibi.. goguslerim sis agrio

  Cevapla
 •  
  11 Ocak 2015 Pazar 00:51

  o ha

  Cevapla
 •  
  10 Ocak 2015 Cumartesi 22:10

  sevgilimle 3 gün önce korumayla ilişkiye girdik korumaya boşaldıktan sonra biraz daha devam ettik kondomu çıkarttığımızda dışında bi sıvı yoktu ama yine korktum psikolojik olarak kendimi etkiliyorum galiba lütfen acil cevap

  Cevapla
 •  
  07 Ocak 2015 Çarşamba 12:48

  gercekten de sacmaliyorsunuz. gebelik testi yapin olmadi dr a gidin. burada da sorsaniz dr ada sorsaniz gercek bir kan testi veya ultrason dan baska yanit alamazsiniz. hayret birsey

  Cevapla
 •  
  06 Ocak 2015 Salı 18:20

  noolar mene koomek edinde bilen varsa yazin men hele aybasi oolmaqima 20 gun var test edim 2 xet cixdi sizce bu duzdur men hamileyem bileln varsa yazin xayois

  Cevapla
 •  
  25 Aralık 2014 Perşembe 22:23

  benimde adetim gecti cok halsizim hic böyle olmamistm

  Cevapla
 •  
  25 Aralık 2014 Perşembe 19:25

  bnm adetim iki gun gecikti normalde gecikmezdi bnde gittim test alfim ama ne kadar guvenebilirim sonuc poziyif ama emin olamiyorum

  Cevapla
 •  
  23 Aralık 2014 Salı 16:34

  arkadaslar bır sorum olcak sizlere

  Cevapla
 •  
  20 Aralık 2014 Cumartesi 14:43

  yahu buralara yazana kadar doktora gidin kan testi yaptirin size cevap veren bile yok yazarak nekadar anlyabilir karsinizdaki sizi

  Cevapla
 •  
  09 Aralık 2014 Salı 08:55

  benim adetim geceli 15 gün oldu sabahları uyaninca mide bulantısı çekiyorum idrara sık çıkmaya başladım idrarimda bulanık ayrıca ben kansız biriyim çok usuyodum ama şimdi aksine sürekli terliyorum bi yanma hissi var bende ateşli gibi sürekli yorgunluk hissi ama dün sabah test yaptım negatif çıktı acaba hamile miyim ? benim durumum ne?

  Cevapla
 •  
  08 Aralık 2014 Pazartesi 22:06

  adet gibi sancim vardı göğsüm çok agryo halsiz ım hiç uyanmak isetmiyorum sabahları neden böyle oluyorum

  Cevapla
 •  
  08 Aralık 2014 Pazartesi 22:06

  adet gibi sancim vardı göğsüm çok agryo halsiz ım hiç uyanmak isetmiyorum sabahları neden böyle oluyorum

  Cevapla
 •  
  07 Aralık 2014 Pazar 00:04

  bende dış gebelik geçirdim geçen ay ve bu ay korunmadık göğüslerimde acayip ağrı var dokununca acıyo şiştiler ve adet sancısı gibi kasıklarda agrım oluyo uyku fazlası ile var sabah kalkmak istemiyorum inş hamileyimdir bunu çok istiyorum hemde cokkkkkkk:( tekrar hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum :((((

  Cevapla
 •  
  04 Aralık 2014 Perşembe 21:11

  ben 5 adetlerim geçikti ve test yaptım ne gatif ama karnımda kasılma var hamilemiyim

  Cevapla
 •  
  04 Aralık 2014 Perşembe 14:09

  adetim 6 gün geçti baş dönmesi, çok nadir bulantım ve koyu renkte akıntım var sizce hamile olabilir miyim?

  Cevapla
 •  
  04 Aralık 2014 Perşembe 00:31

  bende ayin 28de korunmadan iliskiye girdim ogunden bugune kasiklarimda ve karin bolgemde gerilmeyle kasilmalar oluyor cok ama iliskiden iki gun sonra cikti bu olay gogus etrafindada hafiften koyulasma olustu sizce hamule olabilirmiyim

  Cevapla
 •  
  03 Aralık 2014 Çarşamba 23:07

  kesin hamilesiniz

  Cevapla
 •  
  02 Aralık 2014 Salı 08:03

  bugun adet gunum ama uc gundur belim agriyor baska belirti yok hamile ola bilirmiyim

  Cevapla
 •  
  29 Kasım 2014 Cumartesi 15:42

  adetime 5 gün var aşiribulanti başdönmesi var sebebi nedir

  Cevapla
 •  
  29 Kasım 2014 Cumartesi 15:42

  adetime 5 gün var aşiribulanti başdönmesi var sebebi nedir

  Cevapla
 •  
  17 Kasım 2014 Pazartesi 16:12

  kardeşim, git test yaptır, internet sitesine semptom yazarak anlasılır mı bu, amma cahil olduk hakikaten...

  Cevapla
 •  
  17 Kasım 2014 Pazartesi 15:30

  mrb arkadaslar ben iki aylik evliyim dugnum olmadan once adet oldm iki gun kala dugune bittim ekimin 3 oldm adet bi hafta surdu bitti ve ekimin 27 de de bidaha oldm ama bu son gormus oldugm adetim 12 gun surdu ve bitti bittikten snra hemen iliskiye girdik hemen hemen hergun yada birgn ara ile iliskiye giriyrz simdi bende goguste sislik var agri aci yok asermede yok ama cok cabuk acikiyorm daha once boyle degildim bide bazen midem kalkio kasiklarim sizlio en onemlisi idrarmi yaparken bittikten snra yanma gibi olup bide idrarim agir kokulu bide koyu renkli sizce hamile ola bilirmiyim

  Cevapla
 •  
  16 Kasım 2014 Pazar 02:14

  en son 5ekimde adetim bitti hala adet olmadim.eczaneden test aldm fakat hiç birinde çıkmadı.en son 2gun önce yaptm tek çizgi.bazilarnda idrarda geç çıkar dendi.bütun belirtiler var gbi ama tedirginim ya degilsem diye.sizce hamilemiyimdir.

  Cevapla
 •  
  15 Kasım 2014 Cumartesi 13:17

  35 günde adet gören arkadas.bol bol folik asit ye,yani yesillik lahana cok iyi geliyor gebe kalmak icin.folik asit gida takviyesi olarak eczaneden alabilirsiniz.bol sans

  Cevapla
 •  
  13 Kasım 2014 Perşembe 19:04

  arkadaslar göğus siskinligi kahverenfi akıntı ve kasık agrsı sizce hamilelik söz konusu olabilirmi

  Cevapla
 •  
  12 Kasım 2014 Çarşamba 12:19

  bhcg hormonu, döllenmeden yaklaşık 6-10 gün sonra salınıyor. bu durumda adete birkaç gün kala dahi test yaptığınızda sonuç verir. ancak birikmiş sabah idrarı ile yapmanız sonucun çıkma olasılığını artırır. ben 2 kez yaşadım ve hep adetten önce öğrendim gebeliğimi..

  Cevapla
 •  
  10 Kasım 2014 Pazartesi 14:07

  7 kasımda hastalanmam gerekirken bugün hala olaradım.henüz daha erken olduğumu düşündüğümden test yapmak doğru olmaz diye düşünüyorum. bböyle kasklarımda bi ağrı hissediyorum . napmalıyım

  Cevapla
 •  
  09 Kasım 2014 Pazar 19:45

  benim bugün adet olmam lazım di olmadım gebelik testi ne zaman yapılmalı 9 ekim son adet tarihi

  Cevapla
 •  
  08 Kasım 2014 Cumartesi 17:41

  merhaba her ayın 15.nde adet kanaması görürken bu ay görmedim her hangi bi ağrı sızım yok sabahları biraz midem bulanıyor ve saat 6 ta felan uykuya dalıp saat 10da kalkıyorum sabahları saat 7de uyanmama rağmen korkuyorum sizcew ?

  Cevapla
 •  
  08 Kasım 2014 Cumartesi 12:46

  merhaba arkadaslar bn 18 da abdeslendim migde bulansi gece uyamiyorum yemek yiyemiyorum miğdem bulanir ve ayin 14 de hasta olmami bekliyorum ama hasta olcakmiş gbide his yok bnde uyku hali halsizlik ama hastaligim acik renkli idi şimdi bile yatamiyorum cok perişanim sizce hamilemiyim inş hamile olrum

  Cevapla

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön