Mükemmel güzellik doğru oranla mümkün

Dr. Gizem Toktaş Geylani, kusursuz bir görünümün nasıl elde edilebileceğini açıkladı.

Mükemmel güzellik doğru oranla mümkün

Günümüzde teknolojiye dayalı ürünler ve bunların kullanımına uygun yöntemler ile yüz estetiği alanında önemli gelişmeler sağlansa da Adana Estelite Güzellik Merkezi'nin uzmanları "Güzelliğin matematiğini" dikkate almadan, istenilen sonuca ulaşmanın mümkün olmadığını belirtiyor.

 

Estelite Güzellik Merkezi uzmanlarından Dr. Gizem Toktaş Geylani, her yüzün kendine göre optimum bir güzelliği olduğunu söyleyerek, "Bir yüze baktığımız zaman 7 noktayı değerlendiririz" dedi. Dr. Gizem Toktaş Geylani, bu noktaları, "Güzel bir cilt, kaşların konumu, alnın yüksekliği, burnun uzunluğu ve genişliği, dudakların genişliği, gözler arasındaki mesafe, yüz kontörünün düzgünlüğü ve her şeyden önemlisi bunlar arasındaki oran" olarak açıkladı.

 

Dr. Gizem Toktaş Geylani, "Gözlerimizle bakarız, ama beynimizle görürüz. Beynimiz bilgisayar gibi gördüğü her şeyi matematikselleştirerek bakar. O yüzden estetik operasyonlarda amacımız kişiyi değiştirmek, farklı bir kişi yaratmak değil, doğallığını koruyarak kendi güzelliğini ortaya çıkartmaktır." diye konuştu.


Kodlardan da yararlanıyoruz


Doğru oranlara ulaştıktan sonra da ufak tefek kırışıklıkları, lekeleri sildiklerini ifade eden Dr. Gizem Toktaş Geylani, uygulamaları sırasında matematiksel formüller içeren kodlardan faydalandıklarını da bildirdi. Geylani, "Uygulamalarımız sırasında enjekte edilebilen dolguların kullanımı sırasında yine klinik deneyimlerin matematiksel formüllere döküldüğü MD Codes'dan (Medikal Doctor Codes) da yararlanıyoruz. MD Codes, hastanın yüzündeki enjeksiyon noktalarının bireysel gereksinimleri doğrultusunda tespit edilmesine kılavuzluk eden; hedef alandaki iyileşmenin neden komşu veya uzak bölgelerin tedavi edilmesi suretiyle gerçekleşebileceğini anlamalarına yardımcı olan tedavi modelleridir. MD Codes yanlızca belirleyici enjeksiyon sıralarını göstermemekte, aynı zamanda hasta ile doktor arasındaki iletişimi kolaylaştırıcı bir araç olarak işlev görmektedir" açıklamasında bulundu.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

İlginizi çekebilecek diğer haberler
 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön