Bırakınız kabarsınlar: Afrika dalgası

Özellikle düz saçlı kadınların saçlarını kıvırcık yapma çabaları genellikle hüsranla ve saç yıpranmalarıyla sonuçlanır, fakat artık saçlarınızı yıpratmadan afrika dalgalarına sahip olmak mümkün.

Bırakınız kabarsınlar: Afrika dalgası

Afrika dalgası nedir?

 

Kısa ya da yıpranmış saçların uzamasını, kendine gelmesini beklerken harika saçlar elde edebileceğiniz eğlenceli bir yöntem. Yapılış amacı Afrika örgüsüne benziyor. Gür ve kabarık saçlara sahip olmanın kısa ve acısız yolu denebilir.

 

 

Avantajları:

Saçlarınızı sürekli yıkamak zorunda kalmıyorsunuz. Özellikle saçları çabuk yağlandığı için her gün yıkmak zorunda kalanlar için iyi bir yöntem. Diğer yandan, saçlarınızı sürekli şekillendirmek zorunda olmayacağınız için hazırlanırken size epey zaman kazandırıyor. Yıkandığında bile bozulmadığı için kabarık ve kıvırcık saçların hayalini kuran ince telli saçlılara oldukça cazip gelecek, uzun süreli bir uygulama. Tarak kullanma derdini de ortadan kaldırıyor. Afrika örgüsüne kıyasla,  saçların daha hafif olması nedeniyle, baş ve ense ağrısı yapmıyor. Doğal saçlarınız gibi Afrika dalgasını da istediğiniz gibi kestirerek şekil verebilirsiniz. Saçlarınıza iyi bakarsanız en uzun kullanım süresi 3 aya kadar çıkıyor.

 

Dikkat edilmesi gerekenler:

 

 

Dikkat etmeniz gereken en önemli şey, ısının bu saçları deforme edebilmesi. Bu nedenle yıkanma suyunuzu ılık düzeyde tutmaya çalışın. Ayrıca, duştan sonra fön makinesi kullanmamanız, saçlarınızı doğal bir şekilde kurutmanız gerekiyor. İlk günlerde biraz kaşıntıya neden olabilir fakat bu, ilerleyen zamanda geçecektir. Şapka kullanmayı bir süre unutmanız gerekiyor çünkü saçlar kafa genişliğinizi çok artıracaktır.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön