Çocukla iletişim kurmayı sağlayan öneriler...

Çocuklarınızla olan iletişiminizi artırmak için yapmanız gereken 9 şey...

 • Nazik ve saygıya değer bir ebeveyn olmak kolay iş değil; özellikle çocuğunuz isteklerinizi görmezden geliyor, iş birliği yapmaktan kaçınıyorsa. Sizler için tecrübeli ana okulu öğretmenlerinin iletişimi güçlendirmek ve işleri yoluna koymak için kullandığı 9 yöntemi biraraya getirdik.

 • Büyük yarış

  Dikkat, hazır, başla! Genç insanlar yarış yapmayı severler ve kendilerinden emin oldukları bir işi ne kadar sürede tamamlayacaklarını görmekten zevk alırlar. Yarışa davet etmek, kargaşa yaşanmadan bir işin çabucak tamamlanması için harika bir seçimdir. Sizin isteğiniz gerçekleşirken, çocuklar eğlence ve oyun ihtiyaçlarını karşılamış olur.

 • Beni şaşırt

  Çocuğunuz sürprizleri seviyorsa, “beni şaşırt” stratejisi herhangi bir görevin tamamlanması için en uygun seçenek olabilir. Tek yapmanız gereken “Eğer… yaparsan çok şaşıracağım” demek ve, ona önerdiğiniz işi tamamlaması için çocuğunuzu rahat bırakmak. Elbette, görev tamamlandığında abartılı bir tepki vermeniz gerekiyor: İnanamıyorum? Sahiden dişlerini mi fırçaladın? Wow!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön