Bu devirde iş aramak…

Delilik, biliyorum. Şimdi başlasam ancak bulurum, o yüzden de kocaman bir adım atıyorum.

 

Çünkü bir bilseniz.

 

Of. Kendimden soğudum ne zamandır.

 

Nasıl şikayet ediyorum, bir bilseniz. Arkın son aylarda benden epey çekti.

 

Size değil, gördüğüm herkese söyleniyorum. Zaman zaman sosyal medyada da paylaşıyorum ancak diğerleri gibi değil. Yok, bu sektör zormuş, yok, çok haksızlık varmış... “Bana ne” deseler yeridir. Sanki beni zorla onlar koydu buraya. Sanki kendim seçmedim. Öyle bir sınırdayım ki demek ki bilen, bilemeyen herkese anlatır oldum.

 

O yüzden, ne zamandır aklımda olan bir şeyi hayata geçirdim. O da şu: Tam zamanlı iş aramak.

 

Aslında şu an çok şey yazmak istiyorum. Ama tutmam lazım kendimi. Yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermek istemiyorum.  Nitelik nicelik diyeyim, boşlukları siz doldurun.

 

Evet, bu şekilde çalışmak bir yandan çok iyi. Mesela, şu an okul tatil. Kızım kitap okurken ben yazı yazabiliyorum; gündüzleri onunla olup gece çalışabiliyorum. Gerçekten büyük artıları var evden çalışmanın ancak her şey onlarla sınırlı değil. Önünü görememek, belirsizlik içinde olmak, maddi olarak hep bir soru işaretiyle yaşamak, bazı olaylara resmen “ağzın açık bakmak” yıldırıyor insanı. Hep yeni bir şeyler denemek için mücadele ettim, ediyorum da. Pilim bu kadarmış sanırım. Ne kimseye kendimi anlatmaya halim var, ne birinin anlamasını beklemeye. Artık bir iş için “Bu nasıl olur? Nasıl kabul edilir?” demeyeceğim. Kendime şaşırmama sözü verdim.

 

Bulmam imkansız. Şu anda Türkiye için çizilen ekonomik tabloya göre bulmam, gerçekten yarın Mars’tan ev almam gibi bir şey fakat karar verince rahatladım.

 

Sabit iş bulmam, yazmama engel değil, hali hazırdaki işlerime engel değil. Tam tersi, ilaç. Birçoğunu daha çok severek yapmamı sağlayacak. Daha çok yazacağıma da eminim. Çünkü daha mutlu olacağım.

 

“Ama bu haksızlık” diye söylenirken bulmayacağım kendimi. Daha bir sürü şey. Sizi de sıkmak istemiyorum tek tek yazarak. Az çok biliyorsunuzdur zaten.

 

Evet, iş bulamayacağımın gayet farkındayım ancak dediğim gibi rahatladım böyle şıppp diye yazınca. Yüksek sesle söylemek çok iyi geliyor.

 

Daha sırada şu cümleler var.

 

 • Daha sağlıklı besleneceğim.
 • Sigarayı bırakacağım.
 • Kendimi sorgulamaktan vazgeçeceğim.
 • Canım sıkıldığında eve kapanmayacağım; tam tersi, yürüyüşe gideceğim.
 • Düzenli spor yapacağım.
 • Beni mutsuz eden yerde bir saniye durmayacağım

 

Biliyorsunuz, ikizler burcuyum. Bugün fena hissederken yarın şahane olabilirim. Dolunay, tutulma... Her ne ise, bitirdi beni. Ya sizi?

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Koruyucu psikolojik yaklaşım
  Koruyucu psikolojik yaklaşım

  Süresi : 29:24 İzlenme : 0

 • Çocukken korumak, yetişkini tamir etmekten kolay: Çocukluk çağı travması
  Çocukken korumak, yetişkini tamir etmekten...

  Süresi : 41:21 İzlenme : 0

 • Travmaya duyarlı okul
  Travmaya duyarlı okul

  Süresi : 08:03 İzlenme : 0

 • Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine nasıl yaklaşmalı?
  Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine...

  Süresi : 23:38 İzlenme : 0

 • Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli anlatıyor
  Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli...

  Süresi : 08:40 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön