Bize neler oluyor?

Son yıllarda bir şiddet dalgası hızla yükseliyor. Kadına uygulanan şiddet mesela… Bir gazetede, sırtında saplanmış bıçakla, zavallı kadının o iç paralayıcı hali… Sonra çocuk kaçırma olayları… Komşuları tarafından alıkonulup, öldürülen çocuklar… Toplu tecavüz vakaları… Hani şu N. Ç. olayı… Gencecik bir kıza, on beşe yakın insanın defalarca tecavüz etmesi…

 

Ne oluyor yahu?

 

Benim küçüklüğümde, 60’lı yıllar falan, bir Ayla vakası vardı. Kaçırılan bir kız uzun süre bulunamamıştı. Gazeteler çarşaf çarşaf bu olaydan bahsederdi. Sonra Gangster bilmem kim” olayı. Yok, bir polis öldürmüş de, bir araba gasp etmiş falan… O dönem nerdeyse bir yıl bu konu konuşulmuştu. Sonra da 70’li yıllarda anarşi olayları başlamıştı. Tabii onları ayrı tutuyorum.

 

Sahi nedir bu?

Bu şiddet dalgasının sebebi ne?

 

Bir kere şöyle düşünelim; Bu şiddet virüsü sadece bizim ülkemizde mi var? Hayır, hemen her yerde mevcut… Dalga bir yükseliyor, bir düşüyor. Fransa’da geçen yıllar aniden patlak veren toplu şiddet olaylarını hatırlayın. Biliyorsunuz, özellikle göçmenler her şeyi yakıp yıkmışlardı. Kimse onları durduramamıştı ya!  Arabaları yakmışlar, dükkânları yağmalamışlardı.

 

Sonra Almanya’daki Neonazi olayları. Yunanistan’da, fakirliğe karşı halkın tertip ettiği büyük mitingler. Polisle çatışmalar falan. Irak savaşını, Pakistan’da sürüp giden Taliban savaşını, Suriye’de şu anda devam eden iç savaşı, bizim güneydoğumuzda süren PKK mücadelemizi de bunlara katarsanız, durum daha bir netleşir zihninizde.

 

Neyse uzatmayalım. Ben bunların, anormal doğa olayları ile ilişkili olduğunu düşünüyorum. Biliyorsunuz, dünyanın birçok yerinde büyük depremler, tsunami olayları oldu. Bir deprem uzmanı profesör, şu anda dünyada sürekli deprem olduğunu, sanki dünyanın zangır zangır titrediğini yazmıştı.

 

İşte her şey bununla ilgili… Çünkü dünya ve tabii ki insanlık, yeni bir döneme giriyor. Yeni dönem, her şeyin değişeceği, iyi ve kötünün daha netleşip, belirginleşeceği yeni bir çağ.

 

Çünkü biz, topluca bir değişim, arınma ve yükselme dönemine girdik. İnsani yeteneklerimizin sınırları zorlanıyor, kabuklarımız kırılıyor. Gücümüz ve farkındalığımızı arttıracak enerjilere maruz kalıyoruz.

 

Ya bu enerji dalgasına kendimizi bırakacağız, yükselip güçleneceğiz, ya da, ona direnip, kırılacağız, zayıf,  kızgın ve çaresiz hissedeceğiz kendimizi…

Facebook Yorumları
Yorumlar
3
Onay Bekleyenler
0

 • Mutluluk Kürleri 2 - Dr. Ümit Aktaş anlatıyor
  Mutluluk Kürleri 2 - Dr. Ümit Aktaş anlatıyor

  Süresi : 22:01 İzlenme : 0

 • Kadınlar için 5 savunma taktiği
  Kadınlar için 5 savunma taktiği

  Süresi : 04:19 İzlenme : 2992

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık farkındalığı
  Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık...

  Süresi : 05:18 İzlenme : 60

 • Kolesterolü etkileyen gıdalar
  Kolesterolü etkileyen gıdalar

  Süresi : 02:36 İzlenme : 816

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön