Vurun sapığa

Hollywood inanılmaz iddialarla sallanıyor bu ara. Harvey Weinstein adını bizler ilk kez duyuyor olabiliriz ama film sektöründe inanılmaz güçlü bir abiymiş. Pulp Fiction, Kill Bill, Shakespeare In Love başta olmak üzere sayısız filmin ve dizinin yapımcısı, camiada herkesin tanıdığı, saydığı biriyken sahibi olduğu şirkette çalışan bir kadının sessiz kalmayıp kendisine taciz davası açmasıyla işler karışıyor ve adamın sapıklıkları ortaya çıkıyor.

 

 

Daha sonra şirket çalışanı bir kadın daha aynı suçlamayı yapınca adamı kendi sahibi olduğu şirketten kovma noktasına geliyorlar, bu da Hollywood'daki ünlü kankalarına işini kurtarmaları için yalvaran mailler atıyor ama nafile, herifi kendi şirketinden kovuyorlar.

 

Daha sonra Atonement filmi çekimleri sırasında 18 yaşındayken Harvey Weinstein'ın tacizine uğradığını açıklıyor Ramola Grai.

 

Ve ardı ardına gelen ifşalar üç gündür insanın ağzını açık bırakıyor.

 

Oyuncu seçimleri sırasında yüzlerce kadına aynı şeyi yapmış. Otel odalarına kapıya bornozuyla dayanması mı dersin, kendisini mastürbasyon yaparken izlemesini istemesi mi dersin ne ararsan var ruh hastasında. Tacizlerin tecavüz boyutuna da ulaştığı söyleniyor.

 

Kendisiyle daha önce çalışmış olan Angelina Jolie, Jennifer Lawrence, Kate Winslet, Gwyneth Paltrow, Leonardo DiCaprio, Ben Affleck gibi sayısız ünlü arkadaşı tepkisini ortaya koyup bu kadın tacizcisi adamı afaroz ediyorlar.

 

(Bi iki salak savunacak gibi oluyor, anında onlara da linç geliyor tabi. Lindsay Lohan adama üzüldüğünü söyleyip, tepki alınca siliyor her şeyi. Bu da iyice oraların Tuğçe Kazaz'ı oldu. Senin fikrini soran oldu mu vasat!)

 

Olaylar büyüdükçe Marchesa markasının baş tasarımcısı olan karısı 2 çocuğunu da alıp adamı terk ediyor. Öyle mal bölünmesin diye yalandan boşanıp ensesti kabullenen tipler gibi değil, harbi harbi alıyor çocukları gidiyor kadın, üzüntü ve utancını dile getiriyor basın açıklamasıyla.

 

Avukatı ise kendisine yalan söylediğini düşündüğü için onu savunmayı reddediyor ve işi bırakıyor.

 

Kardeşi onun adına utanç duyduğunu söyleyip bir daha kendisini görmek istemediğini açıklıyor.

 

Kendi şirketinden atılıyor...

 

Barack Obama bile çıkıp adamı kınıyor, affedilemez olduğunu söylüyor yaptıklarının. (Seçim kampanyasının önemli bağışcılarındanmış Harvey Weinstein ve kızı da film şirketinde stajyer olarak çalışmış bu yaz) Bu bağlantılara rağmen mağdur kadınların yanında olmayı tercih etmesi muhteşem!

 

Yaşananları bir film gibi seyrediyorum.

 

Adamı asalım, keselim, öldürelim demeden hayatını ince ince elinden alıyorlar. İnsan içine çıkamaz hale getiriyorlar. Yıllarca filmlerde oynatmak için aşağılıkça davrandığı kadınların intikamı alınıyor bir bir. Ama bunu öyle medeni, öyle olması gerektiği gibi yapıyorlar ki, bu korkunç adam ettiğini bir bir buluyor. Tek bir gecede yapayalnız ve itibarı yok olmuş bir şekilde kalıyor öyle.

 

Nüfusu, parası, gücü, dostlukları... Hiçbir şey kurtarmaya yetmiyor, yıllardır halı altına süpürülen kirler, kulak ardı edilen dedikodular bir bir gün yüzüne çıkıyor.

 

Hemen aklıma bizim ülkemizdeki üst düzey bi yapımcı, iş adamının, futbol kulübü başkanının böyle skandalı çıksa ne olurdu diye düşünmek geliyor. Önce taciz ettikleri kadınları (ve ne yazık ki çocukları) susturmak için kirli yollara başvurmak, sindirmeye çalışmak, basına haber yapmaması için tehditler, rüşvetler yağdırılır, haber yasağı konur, 2-3 ay ortadan yok olup işler tıkır tıkır devam ederdi. Hac ya da Umre'den iki fotoğraf paylaşılıp affedilmeyen ünlü yok biliyorsunuz.

 

Ki duymadığımız, duyurulmayan kaç ırz düşmanı vardır böyle alllah bilir.

 

Tacize, istismara maruz kalan binlerce kadının ses çıkaramadığı bi ülkeden, dünyanın en gözde kadınlarının çıkıp korkusuzca tacize uğradıklarını açıklamalarını izlemek, dinlemek güç veriyor.

 

Sesini çıkarıp birlik olduğunda neler başarılabileceğinin en güzel kanıtı oldu bu skandal bence. Bakın elinde her türlü imkanı olan, herkesi her şeyi satın alabilecek bir adam bir gece dımdızlak rezil rüsva bir şekilde kaldı.

 

Gelecek nesillere, genç kadınlara bu güç sahibi adamlara karşı sessiz kalmaları gerekmediğini el birliğiyle anlatmamız gerekiyor. Taciz yeterince küçük düşürücü, insana kendini değersiz hissettirici bir şeyken, sessiz kalmak karşı tarafı sadece daha güçlü bir konuma getirir, sesinizi çıkarmak sizi değersizleştirmez!

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
12
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  16 Ekim 2017 Pazartesi 09:31

  Bence adamı bitirmek istemiş büyük baronlar tamam adam yapmamıştır demiyorum ama bu işler böyle yürüyor

  Cevapla
 •  
  16 Ekim 2017 Pazartesi 01:51

  Kesin yahudi lobisiyle ters düşmüştür de o yüzden ipliğini pazara çıkarmışlardır yoksa bir yahudi sinemacının kolay kolay ayağına taş değmezdi bkz: woody allen, kendisi hakkında çok daha ciddi iddialar olmasına rağmen kendisine toz kondurulmamakta.

  Cevapla
 •  
  15 Ekim 2017 Pazar 15:33

  Çok güzel bir yazı olmuş ancak blogda çok serbest bir şekilde yazmanız anlaşılabilir bir durum olduğu halde bir gazete sayfasında imla, noktalama gibi konulara daha fazla dikkat etmeniz gerekir diye düşünüyorum

  Cevapla
 •  
  14 Ekim 2017 Cumartesi 06:23

  piyasadaki çoğu kadın oyuncularımızın böyle yaşlı pisliklerle ilişkisi var ve bugün oldukları yere baya razı olarak geldiler,biliyorsun değil mi? bizde değil ses çıkarmak,ünlü olucam diye bayıla bayıla yapıyorlar bunun gibi adamlarla herşeyi pelin.

  Cevapla
 •  
  13 Ekim 2017 Cuma 22:54

  Helal sana

  Cevapla
 •  
  13 Ekim 2017 Cuma 15:09

  hahahaha lindsay lohan tuğçe kazaz benzetmesi yarıldım

  Cevapla
 •  
  13 Ekim 2017 Cuma 15:05

  Harika bir yazı olmuş,eline sağlık

  Cevapla
 •  
  13 Ekim 2017 Cuma 13:13

  iyi ki yazdın yaa, ben anlamıyordum ingilizce sitelerde bu adam çıkıyordu da! dizilerden de anlıyoruz adamlarda korkunç bir etik var_hücrelerine kadar da işlemiş...

  Cevapla
 •  
  13 Ekim 2017 Cuma 12:06

  Yine efsaneler arasında yer alacak bir Pink Freud manifestosu olmuş

  Cevapla
 •  
  13 Ekim 2017 Cuma 12:04

  yine efsanaler arasında yer alacak bir Pink Freud manifestosu olmuş

  Cevapla

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön