Burdayız Aşkım!

Geçen sabah uyanıp Twitter'a girdiğimde Norveç'li bir vatandaş olduğumu falan sandım şu tweeti görünce.

 

 

 

Beşiktaş Belediyesi'nin resmi hesabından, Onur Haftası'nı destekleyen bir tweet atılmıştı. Hesap sahte mi değil mi diye tekrar kontrol etme ihtiyacı duydum. Mizah desen var, tercihlere saygı desen var, gündemi takip etmek desen var. Gerçek olamayacak kadar medenice bir davranış olduğundan bünyem inanmayı reddetti.

 

Zaten birkaç saat sonra da tweet silindi, belediye başkanı o tweetin kontrolü dışında atıldığını belirtip "muhafazakar" kesimden özür dileyip gerekli kişinin işine son verildiğini falan açıkladı.

 

O tweeti görür görmez hemcinsimin dudaklarına yapışmıştım, silinince doğru yolu buldum, teşekkürler başkanım!

 

O çok korktuğunuz eşcinsellikten çok bu tavırların mide bulandırıcılığının farkında değil misiniz? Renklerden, farklılıklardan, çeşitlilikten bu kadar korkarak nasıl her kesimi kucaklıyorsunuz? Hani hepimizin devletiydiniz?

 

Arkasında duramayacaksan savunduğun fikrin hiçbir önemi yok. Yenilenmeye gereği olmayan kaldırım taşlarıyla uğraşın, bunlara bulaşıp hiç sıvama yapmayın. Biz kendi hakkımızı, özgürlüğümüzü ararız merak etmeyin.

 

25 Haziran'da Onur Yürüyüşü gerçekleşecek. Kiminle konuşsam "Olaysız geçmez, korkuyoruz çıkmaya." diyorlar. Bir yanım bunlarla dişe diş savaşmazsan, hakkını aramazsan sinidirlir gidersin diyor, diğer yanım "Canını sokakta mı buldun, bi çomar saldırısında ezilip ölmek mi istiyorsun?" diyor. Fikirlerini adam gibi belirtseler canım feda. Her cehalet dolu toplum gibi bunlarda da taş sopa, döner bıçağı...

 

Aynı cinsten iki insanı öpüşürken görmekten bu kadar korkacağınıza 6 yaşındaki çocuğun başını kapatıp kapatmamayı tartışmanızın vehametini bir sorgulasanıza?

 

Dünyanın en büyük şirketleri, markaları dikkat çekmek, destek olmak için profil fotoğraflarını rengarenk yapmaktan tut, filtreler, kampanyalar, showlar falan düzenliyor. Bizde bit tweet atılınca kıyamet kopar, neden? Çünkü burası %99.9'u Müslüman bir ülkedir de ondan.

 

Bizlere sorulmadan doldurulmuş din hanesiyle kendi bağnazlığını bir tutarlar. Şort giyemezsin, istediğinle öpüşemezsin, gece sokakta yalnız yürüyemezsin, ama mal bölünmesin diye akrabana satılabilirsin, regl olduysan deden yaşında adamla evlendirilebilirsin.

 

Önce o içinizin kirini pisliğini bir temizleyin de, bizim renklerimize sonra laf edin.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
6
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  03 Temmuz 2017 Pazartesi 14:50

  Beşiktqş belediyesi bu konuda farklıdır, malesef geçen sene korkunç bir trafik kazasında ölen Boysan Yakar Belediye Başkanının danışmanıydı ve son derece aktivist bir eşcinseldi.

  Cevapla
 •  
  06 Temmuz 2017 Perşembe 16:01

  boysan şişli belediyesinde çalışıyordu. i̇nönü'nün danışmanıydı.

 •  
  25 Haziran 2017 Pazar 09:51

  bu kıza bayılıyorums

  Cevapla
 •  
  23 Haziran 2017 Cuma 23:02

  Harika bir yazi, elinize saglik!

  Cevapla
 •  
  23 Haziran 2017 Cuma 22:01

  Helal

  Cevapla
 •  
  23 Haziran 2017 Cuma 20:28

  bayildik peloo

  Cevapla

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön