Sosyal medya mahallesi

Hayatların göğe uzanan kulelerde, yapay havalar, havalandırmalarla, komşuluğun birbirine “günaydın” deyince var olduğu sanılan , kahvelerin ayak üstü “cafe” lerde hatırının kaldığı, gözlerimizin başkalarının gözlerine değil, elimizdeki teknolojik arkadaşlarımıza baktığı dünyamızda mahalle nasıl olur?


Artık çocukların kapı önünde oynadığı, beraberce sabah kahveleri içtiğimiz, hastaysa çorba götürdüğümüz komşularımız olan, çocuğum git bakkaldan 2 ekmek al dediğimiz ya da geçerken terzi amcadan paçasını yaptırdığımız pantolonu aldığımız mahallemiz değil başka mahallelerimiz var bizim.


Sabah kalkar birbirimizi “like” ladığımız, kahvelerini içerken resmini paylaşan arkadaşlarımıza afiyet olsun demezsek eksik hissettiğimiz, çocuğumuzun sıkıntısını da mutluluğunu da kare kare paylaşarak tatmin olduğumuz, birbirine dokunmadan uzaktan bakan, seven, kızan, küsen ilişkilerle dolu, ilginç bir mahalle, sosyal medya mahallesi...


Bu mahallede bana garip gelenler çok:

 Mesela facebook sokağında eşiyle birlikte kendini var edenler (hesap adı  Mehmet Ayşe Biçer gibi)

 

Twitter sokağında camda bekleyip, her konuya maydonoz olanlar, olmakla kalmayıp kavga çıkaranlar sonra da kenara çekilenler..

 

İnstagram sokağında kusursuz ev, kusursuz hayat, kusursuz vücut sahibi olduğunu sürekli göstermeye çalışanlar..

 

Sevdiklerim de çok ama:

Çocuğum hasta, ne yapsam dediğinde, bir mahalle düşünün camdan tüm kadınların çıkıp ses verip, size yardım etmeye, çare bulmaya çalıştığı, geleyim çocuğa bakayım, sana yardım, edeyim diyen..

 

Başka hayatlara, başkasının gözünden bakma şansı olan..

 

Bir konuya bir açıdan değil bir çok farklı kişinin görüşlerine ulaşarak farklı açılardan  öğrenme şansınız olan

 

Sizinle hiç ortak noktası olmayacağını sandıklarınızla bile ortak bir yerde buluşabildiğiniz zengin, çok zengin bir mahalle.

 

Mahallenizde yaşadığınız, içinde olduğunuz çevreye özen göstermek, kişilere saygı gösterip sonra saygı beklemek, kötüye çirkine bulaşmadan güzeli, iyiyi seçmek yine sizin elinizde.  Polemikle, kavgayla var olanlardansınız onun da sokağı var, bana bulaşmasın, suya sabuna dokunmayayım diyenlerdenseniz onun da sokağı var.

 

Her zaman olduğu gibi hangi yolu seçtiğiniz, hangi yoldan gittiğiniz yani kaderiniz sizin seçimleriniz…

 

(Not: Sosyal Medya Mahallesi isimli programı yapan Yaprak Yapsan’a selamlarımla..)

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön