Hamur beyinli olma!

Zor günler geçiriyoruz. Hepimiz mutsuz, huzursuz, gerginiz... İnsanlarla empati kurmaya çalışırken her fikrin, her düşüncenin değerli olduğunu savunurken artık dayanacak takatimiz kalmadı.


Artık etrafımda "ama o da bunu yaptı, ama o da şunu yaptı ile başlayan cümleler duymak istemiyorum. Karşı fikire kesinlikle tahammülüm kalmadı. Ülkemde bu kadar aptal ve onursuz insanın olması midemi fazlaca bulandırıyor. Ve hala diyorum ki: "NEDEN?" Neden hala anlayamıyorlar, her şey apaçık ortadayken nasıl hala etraflarına at gözlükleri ile bakıyorlar, nasıl bu kadar hamur beyinli olabiliryorlar?


Ve tabii ki herkes gibi korkuyorum. Sahtekarlıkta, yalancılıkta, saman altından su yürütmekte öyle usta olmuşlar ki, onlar sayesinde haftaya nasıl bir ülkeye uyanacağım konusunda büyük endişelerim var.

 

Bir de hayallerim var.

 

Ülkemdeki her insanın özgürce sesinin duyulmasını istiyorum. Adalete güvenmek istiyorum. Artık onlardan değilsen korkmadan, sinmeden fikirlerin açıkça paylaşıldığı, insanların birbirlerini empati kurarak dinlediği ve anlamaya çalıştığı bir ülke istiyorum. Çocukların ve hiçbir insanın, hiçbir nedenle ölmemesini, sakat kalmamasını, herkesin yüreginin biraz rahatlamasını, artık gözyaşlarımızın dinmesini istiyorum.

 

Çocuklarımıza tecavüz eden insan kılıklıların hakettikleri cezaları almalarını, hayvanların yaşama özgürlüklerini ellerinden alan yada onlara bir şekilde zarar veren her insan müsfettesinin bu dünyada adalet önünde cezasını çekmesini diliyorum.

Kesilen her ağaç için katilinin yakasına yapışılmasını, verdiğimiz her kuruş verginin başkalarına rant kapısı açmamasını, yapılan her haksızlığın, boşa yatılan hapislerin, kenara köşeye kıstırılarak dövülen, kim vurduya giderek katledilen her kardeşimin ruhunun huzura ermesi için katillerinin bulunup cezalarını çekmelerini, cebe indirilen paraların, yenilen hakların, herş eyin ama her şeyin hesabının bir bir verilmesini istiyorum.

 

Ülkemde artık insana insan gibi değer verilsin!

 

Oyların iki kuruşa, bir torba kömüre, bir parça ekmeğe satılmadığı bir ülke hayal ediyorum. Ve tabi ki bunların hayalde kalmamasını da rica ediyorum.

 

Amin...


***

 

22-28 Mart Dünya Doula Haftası, tüm doula canlarımın doula haftasını kutluyorum. Bir insanın doğumuna şahit olmak, doğum yapan anneye bu mucizevi sürecine gönülden destek olmak kadar harika bir deneyim yok bence...

 

Buradan tekrar ve tekrar beni doğumlarına kabul ederek onurlandıran tüm annelerime gönülden teşekkür ediyorum. İyi ki bu yola çıkmışım, iyi ki doula olmuşum...

 

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön