Diren Türkiyem!

 

Günlerdir yüreğim ağzımda, gözlerimi televizyon ekranından ayıramıyorum. İzlemesem, uyusam sanki ihanet ediyormuşum gibi hissediyorum. Başka bir şey düşünemiyor, okuyamıyor, konuşamıyorum...

 

Yemyeşil bir parkta başlayan şarkılı, kitaplı bir eylemin buralara gelmesi, benim içimde karanlık bir köşede duran o kıvılcımın, ülkemde yaşayan milyonlarca insanında içinde olduğunun göstergesiydi. Şimdi umut doluyum, şimdi Atam 'ın ruhu rahat...

 

Meğer ben dahil ne çok çapulcu, alkolik, aşırı uç ve marjinal varmış etrafımda. Sokaklarda, evde bilgisayarlarının başında direnenleri gördükçe bu halkın bir parçası olduğum için gurur duyuyorum.

 

Sesimi çıkartmaktan korkmuyorum, korkmuyoruz. O yüzden biberleri, portakalları yedikçe güçleniyoruz, tencereleri, tavaları vura vura yamultuyoruz, sokaklara çıkıp bayrağımızı dalgalandırıyoruz. Bize bizden başkasının yardım edemeyeceğini, el ele verip hala aklımızın başımızda olduğunu bizi yönetmeye çalışan şuursuz zihniyete gösteriyoruz.

 

Göz göre göre bizi uyutmaya çalışan yandaş medya, para uğruna hükümet yalakası olan iş adamları bir bir ortaya dökülüyor. "Akil" olmasalar da gerçek sanatçılarla kol kola direniyoruz!

 

Tek yüreğiz, tek sesiz...

Tüm dünyaya rezil olan hükümetin gittikçe komikleşen açıklamaları karşısında dahada güçlenip sokaklara dökülüyoruz.

 

Ülkem direniyor...

Her gece dualarımı ülkesi, özgürlüğü, ağaçları için hayatını kaybeden, sakat kalan, belki tamda o anda dayak yiyen kardeşlerime yolluyorum. Biz artık tek yürek olduk ve ben hayatımda ilk kez bu insanlarla aynı havayı soluduğum için gurur duyuyorum.

 

Ve şimdi soruyorum; biz ülkemizde dimdik ayakta dururken, nöbet beklerken, halkını halkının diğer yarısıyla tehdit eden sayın başbakan nereye kaçıyorsunuz?

 

Bu başbakanı takip eden halk, bu kaçışı acaba sorguluyor musun?

 

Zaten mümkünse gidin ve bir daha gelmeyin, çünkü ben ve benim gibi düşünenler sizin gibi "Tencere tava hep aynı hava" tarzı konuşan, egolarına yenik düşmüş, kendini sadece kendi gibi düşünenlerin başbakanı ilan eden bir lider istemiyoruz!

 

Diren Türkiye’m!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön