Tesadüf mü sandın?

Sen de benim gibi yaşadığımız her şeyin bir nedeni olduğuna inananlardan mısın?

 

Tanıştığımız her insan, okuduğumuz her kitap, yürüdüğümüz her yolun bir nedeni var.

 

Hayat aslında tek giriş ve tek çıkışın olduğu bir labirent ve biz bu labirentte yürürken neler yaşıyoruz, ne kadar farkında yaşıyoruz?

 

Ben şahsım adına şu kısacık hayatta beni mutlu eden, yaşadığım için şükrettiren nedenleri bulduğuma ya da, o ipi ucundan yakaladığıma inanıyorum. Sadece var olduğum ve nefes aldığım için mutlu olduğum günler çoğalıyor.

 

Çok değil bundan yaklaşık iki sene önce sadece pilates eğitmenliği yaparken, bütün gün durmadan ders verirken, rutin hayatın içinde hamur gibi yoğrulurken kendimi bir anda yepyeni bir yola girmiş olarak buldum ve doula oldum.

 

Doula (Dula), doğum destekçisi demek. Doğum sürecindeki anneye kesintisiz destek veren, babanın yardımcısı, aldığı eğitim sayesinde doğumun dilinden anlayan,  doğum ekibiyle beraber uyum içinde çalışan fakat asla tıbbi bir destek sağlamayan, doğumun medikal bir olaydan çok hem anne, hem de yeni doğan için ruhsal bir geçiş olduğuna inanan kadın demek.

 

Eğitimim tam dokuz ay on gün sürdü ve hepsi de benim gibi içlerindeki o sesi takip ederek bu yola girmiş sekiz harika kadınla tanıştım, onlarla çok şey paylaştım.

 

Doğduğumuz günden bu güne kadar sırtımızda taşıdığımız halde asla farkına varmadığımız korkularımızla yüz yüze geldik, güldük, ağladık, okuduk, yazdık kısacası çok şey öğrendik.

 

Günlük hayat su gibi akıp giderken, kocaman karınca evleri gibi plazalarda penceresi bile açılmayan odalara tıkılmış insanlar oradan oraya koşuştururken, birileri durmadan nefes alıp verirken ben, hayatıma yepyeni bir pencere açtım.

 

Bir bebeğin dünyadaki ilk nefesine, bir kadınla bir erkeğin yeni hayatlarının ilk saniyelerine tanıklık ettim.

 

Şimdi kendimi iki sene öncesindeki bana göre daha farklı hissediyorum. Çıktığım bu yolculuğun asla bir tesadüf olmadığına inanıyorum ve bunu fark ettiğim için Allah’a şükrediyorum…

 

Umarım sende bir gün şöyle bir silkelenir ve hayatın rutin akışında sana gösterilen ipuçlarını yakalarsın.

 

Bu arada benim adım Özge, senin gibi hala her gün saatlerce çalışan, tıkanmış trafikte arabanın camından dışarıyı seyrederken yan arabada gördüğün sıradan insanlardan biriyim…

Facebook Yorumları
Yorumlar
3
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön