Her şey inanmakla başlar..

Hepimiz hayaller kurarız.. Kurduğumuz hayallerin bazıları hayata geçerken bazıları ise unutulur gider.. Eğer kurduğumuz hayaller; potansiyelimiz, yetkinliklerimiz ve çevresel faktörler göze alındığında gerçekçi hayaller ise bunları hayata geçirmek için aslında önümüzde hiç bir engel yoktur. Peki neden bazı gerçekçi hayallerimiz hayata geçerken bazıları geçmez?

 

Lise yıllarımdan beri hayalini kurduğum hayata artık sahibim. Harika bir ailem ve işim var.. Bir sonraki hayalim ise, iş ve aile hayatımda bu istikrarı sürdürüp, işimde çok başarılı olarak kariyerime güzel bir şekilde devam edebilmek.. Fakat, içimde tarif edilemez bir korku var. Her gün aile içindeki huzurumu veya işimi kaybedersem ne olur diye düşünürken buluyorum kendimi. Bunu nasıl aşabilirim?Rumuz: Hayalperest

 

Her şey inanmakla başlar.. Bir hayali kurarken aynı zamanda o hayalin geçekleştiğine inanmaya başlarız, tıpkı yaşamış gibi gözümüzde canlandırırız hayalimizi.  Daha sonra, o hayale ulaşmak için gerçekleştirilmesi gereken ve gerçekleştirilen küçük hedeflerle motive olup, bir bakarız ki günün birinde, hayalimiz gerçekleşmiş.. Peki her zaman böyle mi olur? Tabii ki hayır. Bazı hayallerimizi ne kadar çabalasak da gerçekleştiremeyiz. Neden mi? Çünkü yeterince inanmayız. Hayalimizi düşündüğümüzde, o hayalimizi gerçekleştirirken önümüze çıkacak zorlukları, yaşayabileceğimiz sıkıntıları ve potansiyel riskleri de hayal ederiz.  Sonra tüm bunlar hayalimizin önüne geçer ve biz bir anda kendimizi hayalimizi gerçekleştiremez şekilde hayal etmeye başlarız. Sonucunda da, doğal olarak, hayalimiz gerçekleşmez.

 

Oysa insan, o kadar yetkin bir varlıktır ki, hayal ettiği yani gözünde canlandırdığı herşeyi yapmaya yetkindir. İş ki, düşüncelerini özgür bırakabilsin ve endişe, korku gibi kendini kısıtlayan duygulardan düşüncelerini arındırabilsin. Eminim, “Bu adam nasıl bu işi başardı inanamıyorum!“  ya da “Bunca engele rağmen nasıl hayalini gerçekleştirdi, inanılmaz!“ dediğiniz zamanlar olmuştur. Hepimiz, fiziksel engellerine rağmen rekorlara imza atmış, şampiyonluklar kazanmış kişileri gözlerimizde yaşlar, içimizde coşku ile izleriz. Peki bu insanlar nasıl olur da bize imkansız geleni hayata geçirirler hiç düşündünüz mü? Bizim gibi imkansız olduğunu hiç akıllarına bile getirmediklerinden, düşüncelerini özgür bıraktıklarından.. Hayallerini, gerçekçi hayaller kategorisine alıp harekete geçerken bizim yaptığımız gibi potansiyellerini asla küçümsemediklerinden..

 

Şimdi sizden birkaç saniye için gözlerinizi kapatarak sadece hayalinizi düşünmenizi istiyorum.. Hayalinizi ve onu gerçekleştirdiğinizdeki duygularınıza, düşüncelerinize, ortama odaklanın sadece.. Ve her yeni gün, kendinize sadece birkaç dakika ayırarak bunu tekrarlayın. Zihninizi tamamen özgür bırakın.. Hayalinizle ilgili hiç bir endişe ve korku duymadığınızı, önünüzdeki her engeli aşacağınızı ve sonsuz bir mutluluk ve gurur duygusu hissettiğinizi hayal edin.. Gerisi ise her zaman ki gibi size kalmış..

 

***

 

İşinizde mutlu değil misiniz? İş hayatı ile ilgili öğrenmek istedikleriniz mi var? Ya da sadece fikirlerinizi paylaşmak mı istiyorsunuz? Öyleyse e-postalarınızı aşağıdaki adreslerden birine mutlaka bekliyorum.

 

işimlemutluyum@mujdeozenen.com

diyelim@işimlemutluyum.com

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön