Sinan Akçıl’ın ‘söz’ü bitirdiği yer!

Televizyonun üzerindeki 12 tuşa rağmen TRT 1 ve TRT 2’den başka kanalın izlenemediği, cep telefonunu geçtim eve telefon bağlatmak için sıraya girildiği yıllara denk geldi bizim ergenliğimiz. Youtube’u Facebook’u hayalimizde bile görmediğimiz neredeyse hiç bilgisayarla karşılaşmadan geçti gitti başımızda kavak yelleri esen yıllar.

 

Hoşlandığımız kıza Twitter’da ‘DM’den yürümek’ nedir bilmezdik. Instagram’da ‘stalk’layıp ekrana iki kez ‘tık’layarak kırmızı bir kalp yapıp niyetimizi belli etmek yerine günlerce bekleyip uygun bir anda teneffüste bahçedeki paslı basket potasının altında dünyanın en manasız aşk cümlesini kurardık kalbimizi hızlıca çarptıran güzele: “Benimle çıkar mısın?”

 

Büyük şairler ve söz yazarları

İşte âşık olmak bedava aşkını sevgiliye açıklamak ise paha biçilmezdi o günlerde. Elimizde Cemal Süreya’nın Üvercinka’sı ondan aparttığımız dizelerle Romeo’ya rahmet okutacak âşıklardık anlayacağınız. Şiirle-aşk kolkolaydı. Orhan Veli’den Nâzım Hikmet’ten, Ümit Yaşar’dan diziler okurduk... Sonra Edip Cansever, Turgut Uyar, Necati Cumalı en imkânsız aşklarımızda bize omuz verdi sağ olsunlar.

 

Sinan Akçıl’ın bir süre önce ayrıldığı Ebru Şallı’nın kalbini kazanmak için yazdığı şarkının sözlerini okurken bütün o büyük şairlerin ve de Çiğdem Talu’dan Fikret Şeneş’e, Münir Nurettin’den Kayahan’a büyük söz yazarlarının mezarlarında ters döndüğünü hissettim!

 

Lanet olsun bütün şiirlere!

İki binli yılların Mecnun’u Sinan, kalbinin Şirin’i Ebru uğruna dağ delmek çok demode olduğu için yazdığı, “Sen bir meleksin Her şey demeksin Tut hep elimi Vazgeçilmezim...” diye akıp giden ve Teletabiler’in jenerik şarkısından hallice sözlerini okurken lisede güzel kızlara okuduğum bütün o şiirlere lanet ettim resmen!

 

Ebru Şallı'ya ödev veriyorum

Çok değil bir-iki ay önce Sinan Akçıl’la ilişkisini “Bitti, nokta” diye sonlandıran Ebru Şallı’nın bu çarpıcı sözlerden nasıl etkilenip de eski aşkına döndüğünü düşünmekten gözüme uyku girmedi resmen! Bütün o ergenliğim boyunca ilaç için bir güzelin aklını çelmeme yardımcı olmayan Cemal Süreya ile Edip Cansever’e saygılarımı yollarken, özellikle Ebru için yazdığı ilk şarkıdaki, “Güzel kız, özel kız İster sev, ister kız Güzel kız, özel kız Sana kalbim sabırsız Evlen benimle dinlen benimle Durma yerinde” sözlerinden sonra çıtayı daha da alçaltan Sinan Akçıl’ı tebrik ediyorum...

 

Ebru Şallı’ya da her gece yatmadan önce birkaç tane ‘İkinci Yeni’ şiiri okumasını, o da olmazsa en az bir Çiğdem Talu-Melih Kibar şarkısı dinlemesini ödev olarak veriyorum...

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön