Annenize önerebileceğiniz 5 uygulama çeşidi

Hava Durumu Aplikasyonları

'Üzerine bir şey al, akşamüstü serin olur!' Şu dünyada anneler kadar hava durumu takipçisi var mıdır sahi? Meslek icabı olanlar hariç. Anneniz için mutlaka bir hava durumu aplikasyonu önerin, ya da siz yükleyin. Türkçe olanları tercih edebilirsiniz. Ana sayfaya bile koyabilirsiniz, bizden söylemesi. Hayır, biz de öyle yapıyoruz da o bakımdan! :)

 

 

Şarj koruyan, pil ömrü uzatan uygulamalar

O şarjlar bitmeyecek! %20'nin altına düştüğünde paniklemeye başladığımız, sağda solda gözümüzle priz arar olduğumuz doğrudur! Annenizin telefon işletim sistemine en uygun uygulamayı seçin ve yükleyin. Anne telefonlarında bir klasiktir; fotoğraflar çifter çifre saklanır, eski mesajlar silinmez, bütün programlar aynı anda açıktır. Uygun aplikasyonla hem telefonun hızlanmasını, gereksiz dosyaların yer kaplamasını, hem de şarjın uzun gitmesini sağlayabilirsiniz. Hepsini birden yapan uygulamalardan seçebilirsiniz, gerçekten faydası olacak.

 

 

Anneler de oyun oynar!

Kendi annelerimizden de biliyoruz, bizzat biz zaten -hmmm nasıl desek- çocuklar yatar yatmaz oyunlarımızı açıyoruz. Bizim nesil (30+ diyelim) 'arcade' denilen, devam eden oyunları severken, annelerimiz (50+ diyelim ona da) bulmaca tarzı oyunları tercih ediyorlar. En azından biz böyle gözlemledik çevremizden. Okey gibi, tavla gibi ülkemiz klasikleri yanısıra zihni daima genç tuttuğu ispatlanmış oyunlardan anneniz için seçebilirsiniz. Sudoku bunların başında geliyor, adam asmaca, scrabble gibi kelime oyunları, ya da yeni nesil çiz-bul oyunlarından birine mutlaka 'kaptıracaklar'

 

 

Neredeyim? Nasıl giderim?

İster yaya, ister araba ile, nasıl olursa olsun kaybolma, yol sorma derdi biteli çok oldu. Anneniz için seçeceğiniz uygulama ile trafik yoğunluğunu bile görerek alternatif seçmesini sağlayabilirsiniz. Ya da o sizin için bakar ve size söyler 'Köprü şu an feci yavrum, vapurla geç en iyisi!' Artık istediğiniz eczaneden, istediğiniz ulaşım seçimine kadar ayrıntılı arama yapabileceğiniz uygulamalar var. Kullanımları da cidden çok pratik.

 

 

Bir yüzünü göreyim!

'Torunumu 3 gündür görmedim' 'Bakayım akşam düğüne giyeceğin elbiseye?' Annelere anneanne/babaanne ve dedelere arada görüntülü konuşmanıza imkan tanıyacak uygulamalardan birini mutlaka yükleyin. Birkaç sokak ötede de oturuyor olsanız iki dakikanızı ayırıp kullanımı da gösterin ve ne olur, anneleri üzmeyin!

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  15 Mayıs 2015 Cuma 17:10

  tskrler hele de son kisim önemli :)

  Cevapla

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön