Sana bi’şey anlatıcam

En yakın arkadaşlarımdan biriyle yoldayız.


O yıkılmış. Hiç alakası olmamasına rağmen intihardan falan bahsediyor. Şu hayatta henüz o düzeye gelmedim. Canım o kadar kıymetli ki, kıyamam. Ama yalan söyleyemeyeceğim, birden yok olmayı dilediğim çok zaman oldu. Arkadaşım için canının o kadar da kıymetli olmadığı zamanlar ama… bıkmış.

 

Konu tabii ki bir erkek.

 

Uzun süredir kopamadığı, sözde arkadaş olsalar da sevgiliden öte olduğu adamın gerçek bir sevgilisinin olduğunu keşfetmiş. Sabah akşam yazıştığı, sürekli görüştüğü adamın meğer bir süredir gayet yolunda giden bir ilişkisi varmış.

 

Peki ama nasıl?

 

Akıl sır ermiyor. Diğer kadın da, bizimki de adamın kendisine aşık olduğunu zannediyor. İkisinin de birbirinden haberi yok. Adam ikisiyle de ilgilenebiliyor. Yani şu sosyal medya olmasa, bizimkinin yakalayacağı da yok.

 

Peki nasıl yakalamış?

 

Adamın  fotoğraflarının altındaki yorumlardan birinin sahibi olan kadının adına öylesine tıklayarak… Bir tıklamış, karşısına bir ton aşklı meşkli fotoğraf çıkmış. Adamın hesabında kıza dair tek bir fotoğraf yok ama. Bizim kızın adamın profilinde like’ladığı bir ton fotoğraf, meğer diğer kızın yanında, kızın profilindeki fotoğrafların diğer açıdan çekilmişiymiş.

 

Bunları anlatırken o, yaşar gibi oldum. Keşke Ben Uyurken Gitseydin'de de bu tip, siz farkında olmadan arkanızdan nelerin dönebileceğini düşündüren bir hikaye yazayım derken Renda’nın hikayesi doğmuştu.

 

Çünkü ben böyle şeylere fena takığım. Ya da kadınlar direkt “Benim başıma gelseydi ne yapardım?” diye düşünerek dinliyor, bilemiyorum. Bizim kızın ne yapması gerektiğini de bilemiyorum. Adamı cezalandırıp diğer kıza bütün yazışmaları ve olanı biteni anlatsa mı yoksa gururuyla kenara çekilse mi?

 

Arkadaşım da yolda bana dönüp “Sen olsaydın ne yapardın?” diyor.

 

Düşünüyorum, bilemiyorum. “Sen kıza yazışmaları gönder bence, o adam mutsuz olmalı bir şekilde” diyorum, “Sen olsan böyle mi yapardın peki?” diye sıkıştırıyor. Yap-a-mayacağımı bilir. Ben kesin içime kapanır, ağlar ağlar unuturdum. Kimseye de bir şey çaktırmazdım. Ama bu kadar yakınım olan birinin tek başına üzülmesine dayanamam. Kıyameti koparsın, o adamı parçalasın istedim.

 

Hayır, adam bir de askere gidiyor, arkasında kendisini bekleyecek  1 de değil, 2 kadın bırakarak gidiyor uyanık.

 

Peki benim kız ne yapsın?

 

Peki sen olsan ne yapardın?

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
5
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön