Adamına göre pratik bilgiler…

Ev işleri müdüründen dev hizmet! Hangi leke nasıl çıkar?

 

İşte adamına göre pratik bilgiler...

 

Çikolata lekesi: Çamaşırınızın lekeli bölgesini bir kap ağzına gerin ve üzerine kumaşınızın cinsinin dayanabileceği kadar sıcak su dökün. Eğer çamaşır tipiniz uygun ise çamaşır suyu ile yıkayın.

(Erotizm severlere...)

 

 

Ayakkabı cilası lekesi: Kumaşı tahrip etmeden lekeyi yavaşça kazıyın, deterjanla ovalayıp durulayın. Çıkmaması halinde 2 ölçü suya 1 ölçü saf alkol (96 derece) koyarak ovalayın, daha sonra ılık suyla yıkayın.

(Üzerine ayakkabı fırlatılması muhtemel olanlara...)

 

 

Alkol lekesi: Lekeli yeri, öncelikle soğuk suyla yıkayın, daha sonra gliserin ve suyla silip, ardından sirkeli suyla durulayın.

(Ağzına içmesini bilmeyenlere...)

 

Yumurta lekesi: Kurumuş kalıntıları çıkarıp, soğuk suya bastırılmış yumuşak bezle silin. Deterjanla ovup, sulandırılmış çamaşır suyuyla yıkayın.

(Muhalif öğrenci karşısına çıkacak iktidar mensuplarına...)

 

 

Küf lekesi: En kısa zamanda temizlenmelidir. Lekeyi, deterjanlı suyla yıkayın, çıkmıyorsa oksijenli suyla (% 3 oranında) silin.

(Yeni bir şey söylemeyen sol cenah tutkunlarına...)

 

 Mürekkep lekesi: Lekeli yeri soğuk suyun altına tutarak, mürekkepli suyun akması bitene kadar bekleyin. Daha sonra limonlu su ve deterjanla ovup 5 dakika bekledikten sonra yıkayın.

(Hâlâ dolmakalem kullanan, hatta koleksiyonunu bile yapan sayın meslek erbaplarına...)

 

 

Ot lekesi: Lekeli kısmı deterjanla ovalayın. Kumaşınızın cinsi beyazlatıcı kullanılabilecek cinsten ise çamaşır suyu ile yıkayın. Yünlü çamaşırlarınızı ise alkolle ovun. Ölçü; renkliler için 1’e 3 alkol-su karışımı olmalı.

(Güdülmekten usanmayan koyunlara...)

 

Kan lekesi: Çamaşırınızı soğuk suya 30 dakika kadar bastırın. Eğer leke çıkmadıysa, 30 dakika su ve amonyak karışımına bastırın. Ölçü; 2 litre suya 1,5 çorba kaşığı amonyak…

(Binlerce şehidin sebebi olanlara... Dikkat: Ele bulaşan leke zihinlere kazınır!)

 

 

Salça lekesi: Kurumuş parçaları çamaşırınıza zarar vermeyecek şekilde kazıdıktan sonra, 30 dakika kadar soğuk suya bastırıp deterjanla ovun.

(4+4+4 ile eğitimi salça edip, pişirdikleri aşın lezzetli olduğunda inatlaşan ve “Çocuklarınız geri zekâlı mı?” diye soranlara...)

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön