2015 sağlıkla gelsin...

Bu sene Derin’in okulda geçirdiği ilk kış. İlkler unutulmazmış. Bu gidişle gerçekten de öyle olacak sanırım. Ayın ilk ve son haftası hastayız, diğer haftaları iyileşmekle meşgulüz derken ay bitiyor. Eylül ayından beri bu döngü böyle devam ediyor. Aslında okul ile tanışmamız geçen sene Mart ayında başlamıştı. İlkbahar mevsimi ile birlikte bahar alerjisi birden hayatımıza girmişti. Üstüne bir de okul mikrobu gelince, coşkulu, iyileşemeyen nezle akut sinüzite çeviriyor sonra hop bir şişe antibiyotik vazgeçilmezimiz olmuştu. Sonra Allahtan yaz mevsimi geldi de nezleden, alerjiden; dolayısı ile antibiyotikten kurtulduk.

 

O vakittir Kulak Burun Boğaz doktorumuzu ayda en az bir kere ziyaret etmesek olmuyor. Kendisine “bağımlılık yarattınız, sizi göremezsek rahat edemiyoruz” diyorum. Akut sinüzitin bu kadar sık tekrarlanmasının en büyük sebeplerinden biri de geniz etinin büyük olması ile alakalı. Doktorumuzun da önerisi ile geniz etini aldırdık, başarılı bir operasyon geçirdik. Hatta o zamanlar çocuklara ameliyat nasıl anlatılmalıdır diye size bilgi vermiştim. Geniz etini aldırmamızın en büyük nedenlerinden birisi elbette Derin’ in daha rahat nefes alması, dolayısı ile daha kaliteli yaşaması. Daha rahat uyuması daha rahat yemek yemesi gibi her konu birbiri ile alakalı. Daha az hastalanacağı konusunda bile bize bilgi verilmişti. Ama ortalıkta o kadar nankör mikrop var ki, kaçmak ne mümkün. Geçen hafta sonu ilk defa düşmeyen, çok inatçı bir ateş ile karşı karşıya kaldık. Çok inat etti ateş tam düşmedi, düşmediği gibi tekrar çıktı. Sonuçta elde ne var: Anjin (bademcik iltihabı), yani antibiyotik. İnanamıyorum, geniz eti operasyonu sonrasında zatürre, tam iyileştik toparladık derken şimdi de anjin. Kış mevsimini zaten sevmem iyice nefret ettim.

 

Derin 4 yaşına kadar pek hastalanmamış ve çok da antibiyotik almak zorunda kalmamıştır ama eylül ayından beri içtiğimiz şişenin haddi hesabı yok. Ne kadar kassam da mecburum antibiyotiğe. Anladım ki antibiyotiksiz çocuk büyümüyor. Anladım ki bu kış böyle geçecek. Ben gene de yarın 2015 dileklerimi yazarken daha az hastalık olsun deyip, bir silkeleyeceğim hastalık bohçasını ama gene de Allah dertsiz hastalık vermesin. Derin’den yaşça büyük çocuğa sahip olan tüm arkadaşlarım ilk senenin böyle olacağını, sonra geçeceğini söylüyor, inanayım mı bilemedim? Lohusa iken de ilk haftalarda, “kırkın çıkınca, tüm düzen oturur, rahatlarsın” diyorlardı. İnanmamıştım. Ama bu sefer inanmak istiyorum. 2014 bir gitsin, 2015 sağlıkla gelsin. Hepimize…

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Gizem Onay'la kadınlık organları ve döngüleri üzerine
  Gizem Onay'la kadınlık organları ve...

  Süresi : 34:57 İzlenme : 261

 • Kadınlar ve organlarıyla olan ilişkileri
  Kadınlar ve organlarıyla olan ilişkileri

  Süresi : 02:46 İzlenme : 455

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık farkındalığı
  Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık...

  Süresi : 05:18 İzlenme : 60

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön