Çocukla geziyoruz

Derin doğduktan 20 gün sonra kendisini, pusetini kapmış halde sokağa çıktığım ilk günü bugün gibi hatırlarım. Her zaman dışarı çıktığım gibi hazırlandım çıktım. Tek fark kucağımda kızım ve bir elimde de puset vardı. Elbette bir de tıka basa dolu çantamız. Anne olmadığım günlerden farklı olacağını düşünmemiştim. Ama elbette yanılmıştım, çömezliğime verdim. Hayat artık eskisi gibi değil. Bundan sonra ne zaman, nereye gidilecek tüm planlar Derin Hanım’ a göre yapılacaktı. Hala öyle yapılıyor bu arada.


İlk zamanlar sizi zorlayan konulardan biri restorana gittiğinizde bebek arabası içeri sığar ve rahat uyutabilir misiniz, rahat emzirebilir misiniz, altını rahat değiştirebilir misiniz? Her gittiğiniz mekanda, alışveriş merkezinde (ki ben kızım bir yaşına girene kadar kendisini alışveriş merkezine hiç götürmedim) restoranda emzirme odası var mı, alt değiştirme bölümü var mı rahat edebilecek misiniz? Gezmeye, sosyalleşmeye başladıkça rahat edebildiğiniz mekanlar sayısı da azalmaya başlıyor ve birkaç mekanı kendinize sabitliyorsunuz. Bu durum ne zamana kadar devam edecek bilmiyorum ama hala çocukla gezerken uygun mekan arayışınız devam ediyor. Yemek menüsünden tutun da başka detaylara kadar. Çocukla tatil deseniz deniz derya bir konu.  En çok da parklara gitmeyi tercih ediyorsunuz. Velhasıl dışarıda biraz sosyalleşirken çocuğunuzun ve kendinizin hem rahatını hem de sağlığını dikkate alacak mekanlar seçiyorsunuz. Hal böyle olunca tanıdığım birbirinden tatlı dört anne düşünmüşler ve harika bir girişimde bulunmuşlar.


Çocukla Geziyoruz: “Çocukla hayat keyifli ve mutluluk dolu olduğu kadar aynı zamanda zorlu da.  Çocuk sahibi olduktan sonra tüm tercihlerimiz, alışkanlıklarımız gibi gezip gördüğümüz, yemek yediğimiz yerler de değişti. Daha önce çok memnun kaldığımız bir otelden ya da restorandan çocuğumuzla gittiğimizde rahat edemeyebiliyoruz. Biz de gezmeyi seven 4 anne çocuklarımızla gittiğimiz memnun kaldığımız ya da kalmadığımız mekanları çocukla geziyoruz sitesine yazarak hem kendimiz hem diğer aileler için bir arşiv oluşturmaya karar verdik. Gittiğimiz mekanların, beğendiğimiz taraflarına olduğu gibi olumsuz eleştirilerimize de mutlaka yazılarımızda yer veriyoruz ki plan yapan diğer aileler gitmeden önce her yönüyle fikir sahibi olabilsinler.


Amacımız zengin bir içerik oluşturarak çocukla nerede yemek yesek, tatile nereye gitsek, hafta sonu hangi parka gitsek diye düşünen ailelere rehberlik etmek.”


Benden size söylemesi, çocukla hayat bir başka güzel! Keşfederek yaşayın. Ama arada da çocukla geziyoruz sitesine bakmayı ihmal etmeyin.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön