Sevgi Kraliçesi

Kraliçeyi, her sabah olduğu gibi, çok önemli konuklar bekliyordu.
“Anne” dedi küçük prenses, “lütfen…”
“Zamanım yok, canım. Mürebbiyene söyle!”
“Ama anne, yalnızca biraz sevgi istiyorum…”
“Canım yavrum, şimdi çok işim var. İstersen uçağımı alıp Sevgi Kraliçesi’ni aramaya çık!”

 

Sevgi Kraliçesi isimli kitapta her şey küçük prensesin annesinden biraz sevgi istemesi ve annesi tarafından ret edilmesi ile başlıyor. 

 

Sevgi Kraliçesi kızımın kitaplığında yer alan en sevdiğimiz kitaplardan biri. Kızım Derin’e neredeyse doğduğu günden beri kitap okurum. Kitap okumayı çok seven, kitaplığında bütün klasikleri birden fazla okumuş bir dedenin torunuyum ben. Hali ile ben de kitap okumayı seviyorum, bazen günlük koşturmamız içinde istediğim hızda okuyamasam da, elimin altında hep okuduğum birden fazla kitap vardır. Derin’i de alıştırdım kitap okumaya. Kitap okumayı sevsin istedim. Günde iki ila dört kitap okumak günlük rutinimizdir.  

Hikayeye dönelim: peki, küçük prenses Sevgi Kraliçesi’ni aramaya çıktığında, buluyor mu acaba?


Prenses gün boyunca uçağı ile dolaşıyor. Pasta Kraliçesi’nden Kediler Kraliçesi’ne, Oyuncaklar Kraliçesi’nden Çiçekler Kraliçesi’ne, Gece Kraliçesi’ne bir sürü farklı ülkeyi ziyaret ediyor. Ancak hiçbiri Sevgi Kraliçesi değil. Hepsiyle de güzel vakit geçiriyor ama en son Gece Kraliçesi’ni ziyaret ederken bir şey fark ediyor. Bu arada Kraliçe’de sarayında işleri bitiriyor, yalnız başına kaldığı için çok sıkılıyor ve prensesini özlüyor. Kitabın sonu sürpriz. Biz kızımla bu kitabı okuduktan sonra daha fazla aşk yaşadığımız doğrudur. Hele de gece uykusundan önce okuyor isek, birbirimize sarılarak uyuyoruz.

 

Sevmek güzeldir. İnsanı, hayvanı, doğayı sevmek önemlidir. Önce kendini sevmelisin ki, insana, hayvana, doğaya sevgini gösterebilesin. Sevgiyi göstermek ise işte burada ayrı bir meziyet yatıyor.

 

Gösterin sevginizi, ihmal etmeyin. Ara vermeyin sevginizi göstermeye, sevgi mola vermeye gelmez. Bu hikayede Kraliçe kızının sevgi talebine karşı, kendi işleri ile ilgilenmeyi tercih etti. Sonunda elbette pişman oldu, yalnız kaldı. Ama siz mola vermeyin, her zaman Sevgi Kraliçesi’ni hatırlayın.

 

Sevgi Kraliçesi Türkçe çocuk edebiyatına çevirdiği harika kitaplarla güzel katkılarda bulunan Kırçiçeği Yayınları’nın Fransızca’dan Türkçe’ye kazandırdığı bir kitap.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Propolis nedir? Propolisin faydaları nelerdir?
  Propolis nedir? Propolisin faydaları...

  Süresi : 01:12 İzlenme : 407

 • Senarist, yazar Meriç Demiray'la Türk dizileri ve kitaplar hakkında konuşuyoruz
  Senarist, yazar Meriç Demiray'la Türk...

  Süresi : 30:30 İzlenme : 268

 • Evde kot eskitme nasıl yapılır?
  Evde kot eskitme nasıl yapılır?

  Süresi : 00:56 İzlenme : 4987

 • Devlet Opera Balesi Çocuk Korosu ile 23 Nisan kutlaması
  Devlet Opera Balesi Çocuk Korosu ile 23...

  Süresi : 01:20 İzlenme : 324

 • "Rüya tabircilerine karşı temkinli yaklaşmak gerekli"
  "Rüya tabircilerine karşı temkinli yaklaşmak...

  Süresi : 28:09 İzlenme : 856

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön