Kadının doğurma gücü

Pozitif doğum hikayesi okumayı çok seviyorum. Çünkü bir kez daha kadına, kadın bedenine olan inancım, hayranlığım artıyor. Yaradan gerçekten kadına doğurması için özel bir güç vermiş. Doğurma gücü! Ama işin püf noktası kadının bu gücü nasıl kullanacağını bilmesi.

 

Perşembe sabahı bir doğum hikayesi okudum ki, okuduktan sonra yaşadığım duygu seli, hormonlardaki değişimi tahmin bile edemezsiniz.


“İşte bu!” dedirten bir doğum hikayesi. Gerçek bir doğum hikayesi. Kahramanları da elbette anne, bebek ve baba.

 

Kadının gücü var bu hikayede. Kadının kendine, bedenine ve bebeğine güveni var. Kadının bilgisi var bu hikayede… Kendine inancı var. Çok kararlı bir anne. Doğuma hazırlandı hem de tüm gücü ile. Yapamayacağına hiç inanmıyor. Doktorunu da bu doğrultuda ikna ediyor. Bebeği ile güzel bir iş birliği var arasında. Bebek de biliyor kendini, güveniyor. Bıraksalar bir, izin verseler doğal yoldan kendi isteği ile gelecek. Nitekim geldi de.

 

Baba. Ah baba, bu hikayede en büyük destekçi. Aşkına, karısına ve bebeğine güvenen bir baba var. Sonsuz aşk var. Sonsuz destek var. İnanç var. Hikayeyi okuduktan sonra babanın elini sıkasım geldi.

 

Yardımcı kahramanlar da var, aslında yardımcı demek pek doğru değil belki de. Doğum destekçisi var, o da bilgisi, tecrübesi ile annenin yanında. Anneye destek veriyor, güç veriyor. Biliyor, doğuran kadının gücünü.

 

Doğum kadının işidir ama ekibin de önemi yadsınamaz. Doğuran kadına inanan, güvenen bir ekip var ise tadına doyum olmaz.

 

Uzun lafın kısası, doğuma hazırlanmadan önce kendinize, bedeninize güvenin. Sonra doğuma hazırlanın. İnanın kendinize. Bu güç sizde, bunu kullanın. Bu gücü elinizden almalarına izin vermeyin. Ve bol bol pozitif doğum hikayesi okuyun, okutturun.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön