Anneliğin Kutsanması!

Dün gece çok güzel bir rüya gördüm. Gözlerim kalın bir kurdele ile bağlanmış, bir odaya getiriliyorum. Elimden biri tutuyor, ama kim hatırlamıyorum. Çünkü hatırladığım ilk şey, getirildiğim odanın egzotik kokusu. Müzik hafif hafif yayılıyor odaya, o güzel koku ile birlikte. Beni yere oturtup, gözlerimi açıyorlar. Her yerde mumlar var, o güzel koku ve müzikten sonra şimdi de mumlar beni etkisi altına alıyor. Bakıyorum etrafta sadece kadınlar var, hepsi tanıdığım insanlar. Ailem ve dostlarım. Daire şeklinde oturmuşuz. Herkesin yüzünde inanılmaz bir tebessüm var. Hepsi bana adeta kucak açmış, beni selamlıyorlar. Herkes çok mutlu.


“Neyi kutluyoruz?” diye soruyorum.“Senin anneliğe geçişini, hamileliğini ve bebeğini kutluyoruz!” diyorlar.O anda fark ediyorum, hamileyim. Elimi karnıma doğru götürüyor ve mutluluktan ağlamaya başlıyorum.


Sonra dostlarımdan bir tanesi kalkıp, yan odadan çiçekler ile yapılmış çok güzel taçlar getiriyor. Önce benim kafama sonra diğer kadınların kafasına takıyor.Koku, müzik, mumlar ve şimdi de harika çiçekler.“Ne kadar güzel bir şey düşünmüşsünüz” diyorum.Anneliğim kutlanıyor, kutsanıyorum.Sonra tören başlıyor. Annem elindeki küçük keseden önce ince bir kurdele, sonra bir boncuk çıkarıyor. Boncuğu kurdeleye geçiriyor ve ayağa kalkıp; yanıma gelip, elimi tutuyor. Kulağıma güzel sözler fısıldıyor. Sonra elindeki boncuk dizilmiş kurdeleyi bana veriyor, yerine oturuyor. Ardından etrafımdaki diğer dostlarım teker teker kalkıp, bana o kurdeleye dizmem için birer boncuk verip, güzel dileklerde bulunuyorlar. 


Şimdi elimde rengârenk, irili ufaklı boncuklar ile dizilmiş bir kolye var, onu boynuma takıyorum.Anneliğe geçiş yolumda kendimi güçlü ve güvende hissetmemi sağlıyorlar.  Eşsiz bir yoldayım.


Sonra beni içerideki odaya alıyorlar. İşte burada beni bir sürpriz daha bekliyor. Sihirli ellere sahip bir hamile masaj terapisti. İtiraf edeyim, rüyadan uyandığımda hala masajın etkisini hissediyordum. İnanılmaz hafiflemiştim.Masajdan sonra güzel yemekler eşliğinde dans ediyoruz. Herkes bana çok güzel hediyeler almış.Sonrası mı?Uyandım, rüyadan geride kalan tek şey; inanılmaz bir sevgi çemberi içinde kutsanışımın verdiği histi.Dünyanın çeşitli yerlerinde anneler bu şekilde kutsanarak onurlandırılıyorlar. Kutlama hepimizin hayatında bir ihtiyaçtır, motivasyondur. Böyle bir törende göreceğiniz destek ve sevgi kendinize olan güveninizi arttıracaktır.Kim bilir, belki bir gün siz de hamile bir yakınıza böylesine güzel bir kutsanma partisi (mother blessing) düzenleyebilirsiniz.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön