Mucizelere inanır mısınız?

Geçenlerde sosyal medya üzerinde bir gebe bana doğum süreci ile ilgili olarak bir soru yöneltti. Soruya cevap vermem ile birlikte karşılıklı bir yazı trafiği oluştu. Normal doğum yapmayı çok isteyen ve bunun için hazırlanan bir gebe idi.


Bana “daha ne yapabilirim” dedi.


Elinden gelenin en iyisini yapmıştı, daha ne yapmalıydı ki?


Huzur içinde bebeğini beklemeliydi, evet yapılacak en iyi şey buydu.


Üstelik Pam England - İçgüdüsel Doğum kitabını da okumuştu. Ben de ona kitabın bazı bölümlerini tekrar okumasını tavsiye ettim. Hatta bir doula ile çalışmayı çok istediğini ama fırsat olamadığını belirtti, ben ise buna çok üzüldüm.

 

Ama ona en azından ucundan dokunabilmek adına yardımcı olmaya çalıştım. Ona rahat olması, korkmaması için bir takım tavsiyelerde bulundum.

 

İki gün sonra bana tekrar yazdı, yazışmamızın ertesi günü öğlen istediği gibi normal bir doğum ile oğluna kavuşmuş. Teşekkür ediyordu ve o gece karşılaşmamızın bir mucize olduğunu düşünüyordu. Evet, bu bir mucize idi. O gebenin hayatının bir noktasında ona dokunabildim, bu bana nasıl bir haz veriyor, yazmakla bitiremem.

 

Ruhum, kalbim gökyüzüne, yükseklere daha da yükseğe, adeta evrenin dışına doğru yükseliyor. Sonra ağlamaya başlıyorum, o yükseklikten bakıyorum. Ben nasıl buraya geldim?

 

Herkesin bir kalp sorusu vardır, ben bu sorunun cevabını ararken kendimi doula kursunda, müthiş bir kadın enerjisinin içinde buldum.

 

Hayat bana 35 yaşımdan sonra, tam da kızıma sahip olduktan sonra değişik bir harita sundu. Bu haritaya bakarken önce kayboldum, sonra olmak istediğim yeri gördüm ve kuzey yıldızını takip ettim. Şimdi olmak istediğim yerdeyim. Öncelikle bir anne, eş ve doulayım.

 

Doula aslında eski Yunanca’da “hizmet eden kadın” anlamına gelmektedir. 

 

En kutsal ve mahrem anınızda elinizi tutmak sizi cesaretlendirmek, ruhsal ve fiziksel destek vermek, başarabileceğinizi hatırlatmak ve sizlerin doğum deneyiminin bir parçası olmak benim için müthiş bir duygu.

 

Doula olmak için yaklaşık bir sene süren bir eğitim aldım. Sürekli okuyor, dinliyor, izliyorum. Sürekli öğreniyorum. İşte tüm bu hamilelik, doğum, bebek, annelik hakkında öğrendiklerimi burada sizler ile paylaşacağım.

 

Şimdiden hepinize kocaman bir kucak dolusu merhaba…

Facebook Yorumları
Yorumlar
5
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön