Engelliler haftası

Herkese iyi pazarlar, sizlere bu hafta Engelliler Haftası hakkında bilgi ve görüşlerimi aktaracağım. Ancak öncelikle başta kendi annem olmak üzere, tüm annelerin Anneler Günü’nü kutluyorum. Annelerin hakkı ödenmez, hele ki engelli annelerinin sorumluluğu daha meşakatli olmasına rağmen var güçleri ile çocuklarına verdikleri sevgi ve emek gerçekten çok başka… Önlerinde saygı ile eğiliyorum.

 

Engellilere bakış açısının yavaş yavaş iyi yönde değiştiğini görüyoruz ve bu beni çok mutlu ediyor. Ancak tabii ki ülkemizde milyonlarca engelli var, sorunları da başka başka… Bunların iyi bir devlet yapılanması ile çözüme kavuşacağına inanıyorum.

 

Gelelim bu haftaki haberimize: Elazığ Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla farkındalık yürüyüşü düzenlendi. Engelli bireyler için farkındalık oluşturmak adına yapılan yürüyüş, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'ndan Ahmet Aytar Meydanı'na kadar sürdü.

 

Yürüyüş esnasında engelli bireyler, 'Herkes bir engelli adayıdır, engelleri aşmak için el ele, bugün sağlıklısın peki yarın' yazılı dövizleri taşıdı. Yürüyüş sonrasında Ahmet Aytar Meydanı'nda engelli bireyler tarafından yapılan el ürünleri sergisi açıldı. Sergide engelli bireyler yöresel halk oyunları gösterisi sergiledi.

 

Engelliler konusunda farkındalık oluşturmak için Elazığ'da yürüyüş düzenlediklerini belirten Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi Dönmez, "10 - 16 Mayıs Engelliler Haftası programında birçok kurumumuz farklı farklı etkinlikler düzenleyecek. Son 15 yılda ülkemizde özel insanlar için birçok şey yapıldı ancak bunun hala yeterli olmadığının farkındayız. Bundan sonraki süreçte biz devlet olarak özel insanlar için daha iyi standartlar oluşturmak adına elimizden gelen gayreti göstereceğiz" dedi.

 

Toplumda engelli bireyler adına bir farkındalık oluşturmak istediklerini aktaran Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç, "Engellilik bir anlık bir şeydir. Engelli olmanın garantisi yoktur. O yüzden gerek bu engelliler haftası münasebetiyle gerekse farkındalık oluşturmak adına etkinliğimizi düzenledik" diye konuştu.

 

Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlenen yürüyüşe Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi Dönmez, Belediye Başkan Yardımcısı Kazım Özgür, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat Acar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Turan Karahan, engelli bireyler ve aileleri katıldı.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 7019

 • Son kullanma tarihleri ne zaman bitiyor?
  Son kullanma tarihleri ne zaman bitiyor?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 2200

 • Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...
  Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...

  Süresi : İzlenme : 1708

 • Neden limonlu su içmeliyiz?
  Neden limonlu su içmeliyiz?

  Süresi : İzlenme : 25977

 • Prematüre nedir?
  Prematüre nedir?

  Süresi : 01:30 İzlenme : 5931

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön