Bu nasıl üst geçit?

 

Merhabalar bu hafta sizlere bu olay sadece ülkemizde olur dedirten bir olaydan bahsedeceğim.

 

Olay Trabzon’da bir üst geçidin yapımındaki inanılmaz hata mı diyeyim yoksa ihmalkarlık mı bilemiyorum ancak bir üst geçidin engellilerin daha rahat geçebilmeleri için iki yönlü rampa yapılması gerekiyor fakat bu üst geçitte tek çıkışlı rampa yapılmasını şiddetle kınıyorum.

 

Gerekirse bu üst geçidin yıkılıp yeniden yapılmasını devlet büyüklerimden rica ediyorum.

 

Bu konuda Habertürk gazetesi büyük bir önem vererek konu ile ilgili çok kapsamlı bir haber yayınladı sizleri bilgilendirmek amacı ile haberi size sunacağım.

 

Umarım bu tür hatalar bir daha yapılmaz daha dikkatli şehir yapılanması ve istihdam olur.

 

Tekerlikli sandalyeleri ile üst geçitten karşıya geçmek isteyen engelli vatandaşlar, iniş sırasında karşılarına merdiven çıkınca, yardım istemek zorunda kalıyor.

 

Üstgeçitte bir terslik olduğuna dikkat çeken vatandaşlar, olayı “fıkra gibi” diye tanımlıyor.

 

Ayasofya Mahallesi Sahil Caddesi'nde Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan ve yaklaşık bir ay önce hizmete açılan üstgeçit görüntüsü ilginç bulundu. Bir tarafı rampa olarak inşa edilen üst geçidin diğer tarafı ise merdivenli olarak yapılmış. Tekerlikli sandalyeleri ile ya da çocuk arabaları ile üst geçidi kullanmak isteyen vatandaşlar, rampa kısmından rahatlıkla çıktıkları üst geçitten geçip iniş kısmına geldiklerinde ise karşılarına merdivenler çıkınca ne yapacaklarını şaşırıyor.                    

 

Bir tarafının merdivenli olmasından dolayı engelli vatandaşlar üstgeçidi kullanamazken, bebek arabası ya da bisikletle üst geçitten geçmek isteyenler inişte o malzemeleri kucaklarında taşıyor.

 

Bölgede daha önce meydana gelen kazalardan dolayı üstgeçit yapılmasını olumlu bulan vatandaşlar, bir yanının rampa diğer yanının merdivenli olmasını ise anlayamadıklarını belirtiyor. Olayı “fıkra gibi” diye tanımlayan vatandaşlar, engellilerin de üstgeçidi kullanabilmesi için merdivenli tarafa da rampa ya da asansör yapılmasını istiyor.

 

Herkese ENGELSİZ bir hafta diliyorum…

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön