Yaşanılacak ülkeler

Dünyanın en yaşanılası ülkelerini merak ediyor musunuz?

 • Bir yer hakkındaki inançlarımız, bazen gerçeklerden daha güçlüdür. Bir ülkenin itibarı, dış politikadan dış yatırıma, her şeyi etkileyebilir – insanların orayı ziyaret etmek ya da orda yaşamak isteyip istemeyeceklerini örneğin.

   

  İtibarın gerçeklerle örtüşüp örtüşmediğini görmek adına, en saygın beş ülkede yaşayan gurbetçilerle konuştuk.

 • İsveç

  Orada yaşayanların bakış açısına göre, dünyanın en saygın ülkesi olarak derecelendirilen İsveç, güvenlik, misafirperverlik ve güzellik kategorilerinde tüm puanları topluyor. Ülke, Batı Avrupa şartları açısından da oldukça özgün – II Dünya Savaşı’ndan etkilenmeyip günümüze dek tarafsız kalabilmiş olması sebebi ile.

 • Gurbetçilerin çoğu, hükümet ve iş merkezlerinin bulunduğu Stockholm’de yaşıyor. İngilizce yaygın bir şekilde konuşulsa da bazı gurbetçiler, yerlilerin başlarda biraz soğuk olabildiklerini söylüyorlar. Eğlence ve lüks sınıfına giren öğeler, yüksek vergi katkılarından dolayı şehirde biraz pahalı – özellikle de alkol. Bu yüzden İsveçlilerin çoğu, yemeklerini evde pişirerek ve ülkenin geniş ve makul fiyatlı toplu taşıma ağı ile araba masrafını azaltarak bütçelerini dengeliyor.

   

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön