Bu öğütler kulağınıza küpe olsun

Bu geleneksel öğütleri aktarmak, gelecek nesillerin de bu tecrübelerden faydalanması için gerekli. Geleneksel öğütlerin en anlamlılarını derledik.

 • Nesilden nesile geçen kimi bilgelik dolu sözleri aktarmaya devam etmek, gelecek nesillerin de bu tecrübelerden faydalanması için gerekli. Bu öğütleri aktarmak anlamlı bir gelenek. İşte geleneksel öğütlerden favori örnekler...

   

 • Sonuna kadar git

  Sebat gösterenlerin, üzerlerine düşen görevlerde başarı sağladıkları açıktır. Kararlılık ve azim hayatın pek çok alanında işe yarar. Çocukların bitmek bilmeyen sorularına verilecek en güzel cevaplardan birisidir. ‘Daha ne kadar ders çalışacağım’ ‘Odamı ne kadar toplayacağım’ cevap basit: Bitirene kadar. 10 saat de sürebilir, yarım saat de, bu sana bağlı ama üzerine düşeni yapmalısın. 

 • Önemli olmak iyidir ama iyi olmak daha önemlidir

  Bu öğüt pek çok anlamda kullanılabilir ama temel olarak insanlara saygı göstermekle ilgilidir. Günümüzde herkes o kadar meşgul ki iyi olmayı bile unutabiliyoruz. Unutan ebeveynler çocuklarına da aşılayamıyor ve sonra okuldan ya da arkadaş çevresinden onların terbiyesizlik ve saygısızlık yaptığına dair şikayetler geldiğinde şaşırıyorlar. Çocuğunuzun iyi bir insan olmasını istiyorsanız, bunu ona kendiniz de iyi bir insan olarak göstermelisiniz, kendine ve başkalarına karşı duyulacak saygı unutulmayacak kadar önemli bir konudur.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön