Mutlu bir aile nasıl olur?

"İş ve ev hayatını dengelemek, kendinize iyi bakmak" daha mutlu bir ailenin olmanın ipuçları arasında...

 • İş ve ev hayatını dengelemek

  İş ve ev hayatını dengelemek her zaman kolay olmayabilir ama bu durumla nasıl başa çıktığınız, aile ilişkilerinizde büyük fark yaratacaktır. Aile bağlılıklarınıza uygun şekilde çalışmak ve çalışma saatlerine bağlı olmak, o saatlerin dışına taşmamak, iki tarafla ilgili de sorumluluklarınızı karşılamayı ve dolayısı ile kendine güveni sağlar. Aile üyeleriniz sizi daha çok görmekten mutlu olacak ama bir yandan da iş hayatınız kontrollü ve sağlıklı şekilde yürüyecektir.

 • Kendinize iyi bakmak

  Ebeveynler genellikle evdeki herkesle birden ilgilenmeye çalıştığı için kendilerini ihmal ederler. Halbuki eğer kendinizle yeterince ilgilenmezseniz, bir süre sonra acınası ve kırgın hissedebilirsiniz ki bu da çocuklarınızın ihtiyaçlarını sağlıklı şekilde karşılayamayacağınız anlamına gelir. Kendinize kendi duygu ve ihtiyaçlarınız olduğunu hatırlatmayı ihmal etmeyin. Arada bir kendinizle ilgilenmek hiç de bencilce değil!

 • Disiplin

  Bir cezalandırma yöntemi olarak değil, disiplini çocuklarınıza başkalarını incitmeden ya da başkalarına bağımlı olmadan ihtiyaçlarını karşılama yöntemi olarak öğretin. Sinirli olduğunuzda, sakin davranarak çocuğunuza sorunlarla başa çıkmanın farklı şekillerini gösterebilir, kendisinin de benzer bir durumda sükûnetini koruyarak problemi çözmeye yönelmesini sağlayabilirsiniz. Çok daha pozitif ve yapıcı olacaktır.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön