Ebeveynliğin 10 karanlık gerçeği

Ebeveynliğin daha az bilinen gerçekleri hakkında dürüst olmak, korku ya da endişeden çok, minnettarlıkla karşılanacaktır. Herkesin bilmesi gereken karanlık ebeveynlik gerçekleri.

 • Ebeveyn olduğunuz için pişmanlık duyabilirsiniz

  Bırakın çocukları ile paylaşmayı, çok az sayıda ebeveyn bu pişmanlık hissini dile getirebilecek yüreğe ya da zalimliğe sahiptir. Ancak emin olun ki her ebeveyn zaman zaman bir parça da olsun pişmanlık hissetmiştir. Kendimizi banyoya kilitleyip ağladığımız zamanlar. İptal edilen planlar, unutulan hayaller. Kendimizi bu çocuk büyütme işine adamayı neden istediğimizi merak ettiğimiz anlar.

 • Kendi çocuklarınıza sahip olduktan sonra çocuklardan daha az hoşlanabilirsiniz

  Daimi bir çocuk bakıcısı olmadan önce, çocukluğun masumiyeti ve kusursuzluğu mitine bağlı kalabilmek kolaydır. Ancak gençliğinizde çocuk bakmış olsanız bile, hiçbir şey sizi ebeveyn olduğunuzda keşfedeceklerinize hazırlayamaz. Artık çocukların ne masum ne de mükemmel olmadıklarını biliyoruz. Yetişkinlerden daha az kusurlular belki; ama yine de özünde kusurlular.

 • Arkadaşlarınızı kaybedebilirsiniz

  Ebeveynlik, hayatınızı başka hiçbir şeyle karşılaştırılamayacak şekilde parçalarına ayırır ve yeniden şekillendirir. Tıpkı yapboz parçalarında olduğu gibi, bazı arkadaşlar bu yeni oluşumun içerisinde kendilerine yer bulabilirler. Bazıları çok daha sonrasına dek, ilk kaotik yıllardan sonraya dek uyum sağlayamazlar. Kimileri ise bir daha asla hayatınızda yer edinemezler.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön