Şüphelerim doğru çıktı

Bir gün işten erken döndüm. Eşim banyoda mesajlaşıyordu. Ben de içeri girdim, sessizce bekledim, kapıyı dinledim. Çıkacağını anladığımda eve girmiş gibi yaptım. Bana hoş geldin dedi, öptü, ama tedirgin oldu çok. Ben zaten yaklaşık 5 aydır şüpheleniyordum, şüphelerim de doğru çıktı. Telefonunu bahane edip istedim, silmeye fırsatı olmadı, direk mesajları gördüm ben. Dünyam başıma yıkıldı. Biz 11 yıllık evliyiz, zorlu bir evliliğimiz oldu, eşim hep yanımda oldu. Ailelerimize karşı zaman zaman onu kırdığım, üzdüğüm oldu, onun da beni ama üstesinden geldik. 2 çocuğumuz var. Ben psikolojik olarak büyük bir çöküntü içerisindeyim. Her saniye her dakika aklıma geliyor, işin içinden çıkamıyorum. Boşansam çocuklarımın gerçekten psikolojileri bozulacak. 3 aydır hemen hemen her gün tartışıyoruz. Şans istedi benden, ben de verdim ama doğru da yapsa yanlış geliyor, inandırıcı gelmiyor. Bu yüzden ne yapsam bilmiyorum. Bildiğiniz aşk şiirleri yazılmış, çok anlamlı. Beni tekrar sevmesi mümkün olabilir mi? O kişiyi kalbinden silip atması mümkün mü? Bana yaklaşımları çok iyi, yeniden toparlamak istiyor ama ben ondan çok inanmak istiyorum. Kafamın içinde sorular bitmiyor. Lütfen, yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ederim şimdiden…

 

Yeşim Tijen’in cevabı:

 

11 yıllık evli, iki çocuğu olan iyi günde kötü günde eşinin yanında olmayı bilen bir kadın, eşini neden aldatır? Bu sorunun cevabı genelde karşılanmamış ihtiyaçlardadır. Kendinize “eşime karşı nerede eksik kalmış olabilirim?” diye sormalısınız çünkü kadın, erkek gibi değil, duygusal bir varlık. Duygusal varlığa duygularınızla yaklaşırsanız aldatılmazsınız. Duygunuzu ona yeterince iletememiş olmalısınız. Sözlerinizle, gözlerinizle, vücut dilinizle, çiçekle böcekle… Ne çok yol var kadına sevginizi ileteceğiniz.  Erkekler evliliklerinin ilerlemesiyle eşlerine karşı ilgiyi eksiltirler. Ne romantizm kalır ne heyecan… Nasıl olsa artık eşleridir. “Seviyorum işte! Her dakika ona bunu mu söyleyeceğim?” diyerek sevgilerini sık sık dile getirmekten kaçınırlar. Kafalarında bir sürü şey vardır. Bu sevgi sözcükleri nedense gereksiz bir yük, angarya gelir. Önceleri gürül gürül akan sevgi musluğu, git gide kısılmıştır. Kadın o ilk gürül gürül akan musluğa bakıp durur. Hep gürül gürül aksın ister. Çünkü sevgi sözcüklerini duymayı sever, ama musluk artık azcık akmakta, bu da kadını mutsuzlaştırmaktadır. Beklenti içindedir. Erkek oralı bile değildir. Ona göre her şey yolundadır. Eşinin onu aldatabileceğini hiç aklına getirmez ki… Halbuki bir derinden baksa çok şeyi görecekken o kadar yüzeysel bakarlar ki karısının ruh halini göremezler.  Kadın, kadın olduğunun artık pek fark edilmediği evliliğinde, yatak odasında hatırlandığını saymazsak, eşiyle iki arkadaş gibidirler. Görülmek, fark edilmek umuduyla günler geçer. Bu bekleyişle geçen zaman içinde, başka birinin ufacık bir ilgisi karşısında hissettiği eksikliklerin bir başkasından ona sunulmasıyla kadın bu ilişkiye karşı ilgi duyabilir. Gözüne cazip görünür, artık fark ediliyordur. Sevgi sözcükleri, aşk dolu şiirler le ona sesleniliyordur. Mutlu olur, heyecan duyar. Hayatındaki eksiklikler dolmuştur. İlgi çeken bir kadın olduğunu ve yine değerli olduğunu hissetmeye başlar.

 

Nedenleri genelde bunlardır. Ekstrem durumlarda da aldatmalar olabiliyor ama genele bakarsak; kadın karşılanmamış duygularının dürtüsüyle aldatıyor. Siz 5 aydır eşinizden şüphelendiğinizi yazmışsınız. Sizin fark etmeye başladığınız 5 aydır, onun öncesini de fark etmeden geçen süreyi de hesaba katmalısınız, çünkü kadın dikkatlidir. Böylesi kadının aldattığı durumlarda genelde eşiyle artık duygusal olarak pek bir şeyi kalmamıştır. Kadın çok sevdiği adamı aldatmaz. Bu yüzden onunla açık açık konuşmalısınız. Bu aldatmanın nedenlerini size anlatsın ki evliliğiniz için bir çözüm arayışına beraberce gidebilin. Eşinizin şu anki davranışlarından iyi de yapsa kötü de yapsa şüpheleneceksiniz.

 

Bu çok normal, kolay kabul edilecek bir durum değil. Hemen aklınızdan çıkaramaz, unutamazsınız. Yaşadıklarınız uzunca bir süre sizi rahat bırakmayacak, kimseyle paylaşılmaz, kolay hazmedilmez. Bu durumu çözmek, yaşadıklarınızı hazmedebilmenizde ve gerçekleri görmekten kaçmamanızla olacak. Bir zaman gizli yaranızla öylece dolaşacaksınız. Hemen bir karar vermeye çalışmayın. Kendinize ve eşinize zaman verin. Zaman bir yol bulmanızda size yardımcı olacak, tahammül ederseniz. Siz bu durumu öğrendikten sonraki süreçte onun yaşadığı utanç geçtikten sonraki süreye bakmalısınız. Eşiniz bu durumun eskisi kadar gündemde olmadığından sonraki durumda ne yapacak? Ortalık sakinliğe kavuştuktan sonra yeni bir arayışa girecek mi? Şimdiki iyi yaklaşımlarının şu an için pek önemi yok. Aynı özeni ileriki zamanlarda da gösterirse iki çocuğunuz olduğu için evliliğinize onların hatrına bir şans daha verebilirsiniz. Bunu zamanla kendiniz izleyecek ve göreceksiniz. Şu an için ne söylense boş. Çocuklarınızın annesiyle hemen boşanma yoluna gitseniz ilerde “keşke bir şans verseydim” diyebilirsiniz. Onun için kendinize ve eşinize, hoşunuza gitmese de zaman vermelisiniz. Herkes bir şansı daha hak eder, değil mi?

 

Sevgiyle kalın sevgili okurlarım…

Facebook Yorumları
Yorumlar
5
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  16 Haziran 2019 Pazar 23:03

  Burda kim ne derse desin, senin bu kadından ayrılmayacağın aşikar, muhtemelen şuan herşeyi kabul edip eskisinden iyi bir ilişkiniz var ama er yada geç bu kadın seni bırakak. Şuan durumu kurtarıyor,ilk fırsatta evi terket, bırak seni kazanmak için çabalasın,belki o zaman değerini anlar bir daha yapmz

  Cevapla
 •  
  16 Haziran 2019 Pazar 20:14

  Aldatmanın bahanesi olmaz, sevgi ve ilgi eksikliği falan hiç olmaz. Zamane karakteri bozuk anneleri hovarda erkekler gibi takılıyor, bu tiplerin anneliğinden de hayır gelmez.Affetme, direk boşa, hayatı boyunca pişman olsun, sadece seni değil çocuklarını da aldatmış, çocuklarında bu durumu kabul etmz

  Cevapla
 •  
  15 Haziran 2019 Cumartesi 16:44

  Hocam bu tiplerin kişilikleri bozuk. Aynısı başıma geldi, baya bi dövdüm, 15 gün kendine gelemedi. Toparlayınca kapı önüne koydum, geri geldi. Şimdi çocuk için idare ediyorum, nefes aldırmıyorum. Unutma 6 ay sonra aldatmadan boşanma davası açılmıyor.

  Cevapla
 •  
  08 Haziran 2019 Cumartesi 20:31

  Neden boyle duygusal maneviyata yonelik duygular yaziliyor. Insanlari niye farkli motive etmiyorsunuz. Mesela benim esim ve esim ailesinden kaynaklanan siddetli bir gecimsizligim vardi.Evlilik yata odasimidir?Evlilik yatak odasi degildir.Yatak odasi ihtiyacini bir kadin onde tutuyorsa.Basarisizdir.

  Cevapla
 •  
  08 Haziran 2019 Cumartesi 17:21

  Nası doğru nasıl içten keşke akrabam olsaydınız her aileye böyle öngörülü biri gerek

  Cevapla

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön