Eşim beni benimle aldatıyor

Eşimin partner bulma sitelerine girdiğini fark ettim. Bir hesap açtım, sohbete başladık, ilişki ilerledi. Yarın güya İzmir’den olduğum için, İzmir’e benimle tanışmaya gelecek. Eşim bu durumda beni benle aldatmış oluyor. Kendi elimle hazırladığım bu sonu, şu an sindiremiyorum. Yardımcı olacak sözlerinize ihtiyacım var.

 

Sevgiler…

 

 

Yeşim Tijen’in cevabı:

 

 

Kelek

“Kadın gözüyle erkek” diye sordular

Şöyle bakındım etrafa

Hani, nerede erkek?

Ah canıım onların hepsi dönek

Yani canımcım

Bizim karpuzlar kelek

 

Yeşim Tijen

Hüzünlü Valizler kitabından

 

Sizi rahatlatacak sözleri yazabilmeyi ne çok isterdim ama böyle bir söz yok, sevgili okurum. Birçok kadının yaşadığı, bazılarının konduramamaktan farkında olmadığı, “benim kocam yapmaz” diyerek böbürlendiği, bazılarının cesaret edemediği, anlasa bile anlamamazlıktan geldiği, “Aman rahatım bozulmasın, ne yaparsa yapsın” diyerek kocasını kendi haline bıraktığı bir durumda, siz hafiye olup, öyle sanıyorum, sizi şüphelendiren davranışları da olduğundan konuyu çözmekte kararlı davranmışsınız. Cesaretinizden dolayı sizi kutluyorum, zeki bir kadınsınız. Aslına bakarsanız trajikomik bir durum, yaşadığınız. Kabul etmesi, sindirmesi ayrı ayrı zor. Eliniz ayağınız dökülmüş, eşinize inancınız kaybolmuştur artık, zaten dikkatli olmalısınız. Hemen akabinde değil belki ama ilk fırsatında bir daha yapacaktır. Aldatmanın hiçbir bahanesi olmaz, sevgili okurum, olmamalı da. Evlenirken verilen sözler öyle kolay unutulmamalı. Kadın unutmuyor, erkeğin de unutup gününü gün etmeye hakkı yok. Neyin ayrıcalığı bu? Tamamen bencillik. Kendilerine bunu hak görebiliyorlar, insan inanamıyor, tüm güzel hareketler evelenene kadar, maalesef sonra fosssss. Sizin merak ettiğiniz, “Şimdi ne yapacağım?” sorusu… Bunu kendinizde arayacaksınız. Aldatılmanın öğrenilmesine kişilerin verdiği tepkiler farklı oluyor. Biraz kişilik, biraz cesaret, kendine olan güveni, menfaatler, çocuk varsa, çocuklar, aileler, yalnız bir kadın olarak kalmaktan korkmak bunlar ayrı ayrı ya da hepsi, kişiyi o evlilikte güveni kalmasa bile tutabiliyor.

 

“Doğru olan ne?” derseniz, doğruyu bu yaşanan olayın hemen akabinde değil de biraz zaman geçtikten sonra bulabilirsiniz. Doğrular herkese göre, yaşanan evliliklere göre değişebiliyor. Kendi doğrunuzu bulmak için yaşadığınız bu üzücü olayın soğumasını bekleyin, derim. Tepkinizi gösterin, cezasını çeksin ama gerçek anlamda bir karar vermek için kendinize zaman tanıyın. Yapbozlar gibi her şeyin zihninizde yerini bulması gerekiyor. Bildiğim, bir sevgiyi yaşatabilmenin olmazsa olmazı, saygıyı karşındakinde hissettirmektir. Gerçek anlamda yaşanan evlilikler, sevginin yanında saygıyla taşınır. Bu saygı kadında veya erkekte yapılan yanlışlarla her yitirilişinde sevgiden yer, sevgi kalplerde ölünce geriye kocasını ya da karısını umursamayan ya da dayanamayıp terk etmiş biri kalır. Evliliğinize buradan bakacaksınız. Gerçeğe ulaşmak üzere bir yolculuk yaptınız, araştırdınız, buldunuz, yani göze aldınız çünkü “gerçeğe giden yolda güvenlik olmazmış,” böyle demişler. Siz de kendinizi güvende hissetmiyorsunuzdur, biliyorum. Sakın korkmayın, kendinize güvensizlik hissetmeyin, sakinleşmeye çalışın. Siz “bu adamla nasıl mücadele edeceğim” diye düşünürken bütün mücadelelerin insanın kendisiyle olduğunu da bilin. Başkasını değiştiremezsiniz, ona sadakat duygusunu yükleyemezsiniz, siz kendi düşüncelerinize bakacaksınız. “Ben kocamın aldatmalarına tahammül edebilir miyim? Onunla bu hayatı devam ettirebilececek miyim?” Bunların cevabını siz vereceksiniz, eşiniz bu evliliği aldatmalarına devam ederek de sürdürebilir. Tahammül gösterecek olan sizsiniz, o yüzden de tüm soruların cevapları sizde. Diyelim, bu ilk aldatışı olmuş olsun ama bir müddet sonra aklındaki niyetine sitelerden değil de başka şekilde bir yol bulmak için uğraşacaktır. İnsanın aklında böyle bir niyet olmaya görsün, o niyete ulaşmak için fırsat kollamaya devam edecektir. Size tavsiyem, sert bir şekilde tepkinizi ortaya koyun. Cezasını çektirin ama bu konuyu tekrar tekrar gündeme getirip yüzsüzleştirmeyin. Zaman içinde hal ve hareketlerine bakıp bu yolda onunla olup olmayacağınız konusunda kendisi davranışlarıyla bir karar verdirecek, “ona güvenebilirim” ya da “güvenemem” diyeceksiniz.

 

Siz güçlü bir kadınsınız, bu yaşadıklarınızla sanmayın ki aciz bir duruma düştünüz. Evet, acı bir olay yaşadınızsa da bu olayla daha güçlü bir kadın oldunuz. Başınız dik olsun. Kendinize inanın, daha çok sevin, sevgili okurum. Bu satırlarımı okuduğunuz gün Kadınlar Günü olacak. Sizin ve tüm kadın okurlarımın bu anlamlı gününü yürekten kutluyorum. Atatürk’e bize verdiği haklardan dolayı bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Bizi onun kadar biz bile düşünmedik.

 

Sevgiler…

Facebook Yorumları
Yorumlar
7
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  10 Ekim 2019 Perşembe 16:54

  Bu oyunu şunun için oynamak zorunda kaldım. Bir his var, biliyorum adam ilişkide değil, iletişime açıl da değil. Takip edemem, bilgisayarına giremem ama bir şey var.. Benim kendi gerçeğime aymam şarttı. Hepsi bu. Niçin kandırılayım ki, niçin kendimi kandırayım?

  Cevapla
 •  
  10 Ekim 2019 Perşembe 16:50

  Geç bir teşekkür olsu, bunun için özür dilerim, ama tüm kalbimle binlerce kez teşekkürler. Bir sosyolog olarak tüm dayaklarınıza katılıyorum. Kadınlar farklı sebeplerden evlilik ilişkisini sürdürebiliyor ve evet bir erkek kafasına aldatmayı koyduysa tekrar ve tekrar deniyor. Öyle de oldu..

  Cevapla
 •  
  13 Mart 2019 Çarşamba 15:19

  KAdın çok da iyi yapmış aklına sağlık, helal olsun. Keşke her kadın böyle cesaretli olabilse. Kadınlar genelde görmemezlikten gelir böyle şeyleri, üstüne üstüne gitmiş. ayakta alkışlıyorum. yazarı dinlemesini tavsiye ediyorum. her şeyin cevabı zamanı geldiğinde kendimizde. ama bir kere yapan hep yapar bunu da unutmayın

  Cevapla
 •  
  12 Mart 2019 Salı 18:08

  Slm

  Cevapla
 •  
  12 Mart 2019 Salı 16:59

  Saçmalama yinnn ...kendin yaz kendin oyna...

  Cevapla
 •  
  12 Mart 2019 Salı 16:14

  Derdini yazan kişinin durumu mezbelelik. Yazarın verdiği tavsiye ise daha da mezbelelik.

  Cevapla
 •  
  12 Mart 2019 Salı 07:26

  Adam, karısının kendisini kendisiyle aldattığını anlamamış. Bu bayanda masum değil. Bence oda kendisini sorgulamalı. İlk başlatan değil ama sonradan oda oyuna girmiş, sebebi önemli değil ama eşinden habersiz yazıştı sonuçta.

  Cevapla

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön