Normal Erkek’e mektup

Son günlerde epeyce öfkeli ve tehditkârdın. Nedenini anlamaya çalışırken bazı haberleri hatırladım. Birkaçını şimdi sana da hatırlatacağım, belki hiddetinin sebebi üzerine senin de biraz düşünmeye ihtiyacın vardır.   

 

Geçen sene gazetelere düşen haberlerden biriydi. “Eşcinsel” bir erkeğe iki “normal” erkek tecavüz etmiş, aralarından biri koluna giren polise “Biz birbirimizi anlarız değil mi abi?” demişti. Sonra serbest bırakılmış ve hayatına “normal bir erkek olarak” devam etmişti.

 

Gazetelerde yıllardır kendisini satan kocasını öldüren kadın haberleri de çıkar. Hiçbirini duymadıysan sonuncusunu duydun. “Hadi hazırlan gidiyoruz” diye kendisini zorla erkeklere götürmeye çalışan kocasını kendisi ölmesin diye öldüren kadını.

 

Konya’daki erkek öğrenci yurdunda kırk beş erkek çocuğa tecavüz edildiğini de duymamış olamazsın.

 

Erkeklerin eşeklere, keçilere, köpeklere, hatta kedilere tecavüz etmesiyle ilgili süregiden haberlere hiç girmiyorum.

 

Hafızamı zorluyorum ve senin bu ve benzer olaylar sonrasında parladığını, celâllendiğini, arkadaşlarınla toplanıp küfürler yağdırdığını, tehditler savurduğunu hatırlayamıyorum.

 

Sana bazı sorularım var. Sadece “normal erkekler” dünyasındaki ilişkileri, tamamen erkeklerle erkekler arasındaki ilişkileri anlamaya çalıştığım için soruyorum bu soruları. Cevaplarsan herkes seni anlar, hem sen de kendini biraz daha yakından tanıma fırsatı bulursun.

 

Bir erkeğin bir erkeğe tecavüz edip sonra üçüncü bir erkeğe dönüp “Biz birbirimizi anlarız değil mi abi?” demesinin altında duran, sadece normal erkeklerin anlayabildiği mesaj ne? Erkeğin erkeğe tecavüz etmesi asabını neden bozmuyor?

 

Konya’da erkek çocuklara tecavüz edildiğinde neden arkadaşlarını da yanına alıp “Tecavüz ettirmeyiz” demedin?

 

Madem erkekliğe sığdıramadığın hallerden bahsediyoruz, şunu da konuşmak zorundayız. Bir erkeğin karısını sattığını duyduğunda aklından ne geçti de tek laf etmedin. “Yazık, çok dara düştü demek, anlayışlı olmak lazım” mı dedin?

 

Erkeklerin eşeklerle, köpeklerle, keçilerle ilişkiye girmeleri sence olağan, kahvede pişpirik oynarken gevrek gevrek gülünecek ve sonra da unutulacak olaylar mı?

 

Eşcinsellerin, transların sokakta yürümelerini neden istemiyorsun? Kötü örnek mi oluyorlar? Sokakta yürüdükleri zaman kötü örnekler de, cumhurbaşkanı sofrasına oturdukları zaman mı iyi örnekler?

 

Bir erkek bir erkeğe tecavüz ettiğinde sesin çıkmıyor da neden birbirine tecavüz etmeyen erkeklerin sokakta el ele yürümesi seni çileden çıkarıyor? Şimdiye kadar demediysen şimdi kendi kendine de: “Niye?”

 

Bak konu kendiliğinden nerelere geldi. Ortada tecavüz yok ama yine de sana ters bir durum var. Köprü altlarında, kaldırımlarda translarla pazarlık edenler kimler? Hep karşı mahalleden arkadaşlar mı?

 

Şimdi sen susuyorsun ve bütün sustuklarını onaylamış oluyorsun. Böylece “normal erkek” olmaktan çıkıyorsun.

 

Diyeceğin bir şeyler olmalı.

 

Konuşmayacak mısın?

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
6
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  19 Ocak 2017 Perşembe 14:18

  erkeklerin çoğu iki yüzlü, o yüzden konuşmazlar...

  Cevapla
 •  
  31 Ağustos 2016 Çarşamba 10:24

  Ne guzel yazmissiniz

  Cevapla
 •  
  02 Temmuz 2016 Cumartesi 17:35

  Cvp veren yok muuui

  Cevapla
 •  
  24 Haziran 2016 Cuma 22:41

  Soruların cevabı var. Hayvan belgeseli izlemenizi tavsiye ederim. Ve onlardan tek farkımızın, çift bilinmeyenli denklem çözebiliyor olmamız olduğunu unutmayın. Kendinden güçlüyü görünce kaçmak, Güçlüyü takip etmek, Çok eşlilik, Topluluk psikoloj Ama anlamaya açık bir algı biçimi göremedim.

  Cevapla
 •  
  23 Haziran 2016 Perşembe 17:17

  cevaplayın beyler

  Cevapla
 •  
  23 Haziran 2016 Perşembe 15:14

  Soylenecelkleri soyledin sorulcaklari sordun helal sana ama alabilecegini zannettigin cevabi vicdani gorebilecekmisin bu millet /50si ile bu

  Cevapla
 •  
  23 Haziran 2016 Perşembe 12:30

  tek birkelime"harika"

  Cevapla

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön