Erkeklerin yeni sürümlüsü…

Her zaman derim, yatırımı arkadaştan yana yapmak lazım diye. Kış gelince arkadaşlarımın kıymetini daha da iyi anlarım. Sokaktan elimizi ayağımızı biraz keser, evlerin içine döner, muhabbetimizi salonlarda koyulaştırırız.

 

Bu durumda konuşacak şeyi olan, her seferinde de konuşacak yeni bir şeyler bulan, hiç sıkmayan, espri yapabilen, dinlemesini bilen, içmesini de bilen arkadaşlarımla olmaya bayılırım.

 

Bazen 2 kişi bazen de 8–10 kişi oluruz. Hepsinin keyfi ayrı tabi. Bu yazacağım yazı da yine böyle bir gecede ortaya çıktı: Çok yakın arkadaşım BB’yle oturup erkekleri tartışıyorduk. (Ne kadar değişik değil mi? Biz de öyle düşündük.)

 

Kendi tecrübelerimizin yanı sıra çevremizdeki pek çok kadının yaşadıklarını ve onların karşısına çıkan erkekleri de iyi gözlemleyen araştırmacı gazeteciler olarak sıkı bir durum değerlendirmesi yapıyorduk.

 

Derken Buket patlattı: Yahu her şey geliştiriliyor. Play stationların bile 2’si 3’ü çıkıyor, telefonların yeni sürümleri yapılıyor. 3, 4, 4S, 5… Niçin şu adamların yeni sürümlüsü olmuyor!

 

İşte bu…

 

Bu kadar…

 

Kadınlar bu kadar değişmişken erkekler neden aynı yönde bir gelişim gösteremiyor.

 

Gittikçe demode kalan oyuncaklara dönüp duruyorlar. Sonra da sürekli rafa kaldırmak durumunda kalıyorsunuz…

 

Artık kutularını da saklamaya başladık.

 

Belki ileride kıymetlenirler diye...

 

Geçen haftalarda benle yapılan bir röportajda sordular:

 

“Yazdığınız her şeyi yaşıyor musunuz?” diye.

 

“Mümkünü var mı?” dedim.

 

“Tabii ki hepsini ben yaşamıyorum, bu kadar arkadaşım var çevremde, onlar da yaşıyor. Ve tabii yaşadığım bazı şeyleri de yazmıyorum tabii!”

 

Hazır muhabbet lafı açılmışken erkekler onlar hakkında nasıl konuştuğumuzun farkındalar mı acaba?

 

Daha doğrusu kadınlar, sizlere soruyorum. Sizler de ben ve yakın kız arkadaşlarım gibi her şeyi birbirinizle konuşan, konuşurken abartan, kahkahalarla gülebilecek noktaya taşıyan, konunun cıcığını çıkaran tiplerden misiniz?

 

Bazı şeyleri yaşamak kadar anlatmak, paylaşmak da güzeldir. Hele bunun hakkını veren insanlar varsa çevrenizde.

 

Biz kadınlar konuşurken pek çok şeyle dalga geçeriz ama yeri geldiğinde son derece ciddi olarak konuşmanın akışını ve gerekirse kararları bile değiştirebiliriz.  

 

Zaten pek çok kararı da beraber veriyoruz diyebilirim.

 

Daha fazla sırlarımızı açığa çıkarıp zaten pek bir şey yapamayan erkekleri daha da beceriksiz hale getirmek istemem tabi. Yeni sürümlü olanlarına kapılarımız her zaman açık. Yemeklere çıkalım, sohbetler edelim. Gelin siz de karışın bizim muhabbetlerimize. Korkmayın, kimsenin üstüne yapışmayız, ağırlık yapmayız.

 

Kendimizin erkek versiyonları olsaydı bari…

 

BB’nin dediği gibi…

Facebook Yorumları
Yorumlar
3
Onay Bekleyenler
0

 • Bebek nasıl uyutulur?
  Bebek nasıl uyutulur?

  Süresi : 07:29 İzlenme : 10734

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Rahim ağrısına yoga pozları
  Rahim ağrısına yoga pozları

  Süresi : 07:00 İzlenme : 3995

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?
  Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?

  Süresi : İzlenme : 1526

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön