Dayanın az kaldı!

Bazı erkeklerin, kendileri hakkında çok güzel kararlar verdiklerini duymaya başladım.

 

Kendileriyle gurur duydum; kendim ve yaşıtlarım adına da umutlandım.

 

Şimdi efendim. Ortalıkta ciddi miktarda boşanma var. Yapılan bir araştırmada boşanmaların yüzde 40,2’si evliliğin ilk beş yılı içinde gerçekleşiyormuş. Bu arada ortalama evlenme yaşlarını merak edenler için de söyleyelim: Kadınlarda 20-24, erkeklerde de 25-29.

 

Durum şu…

 

Erkekler ilk boşandıklarında haklı olarak bir azmak, gezmek, coşmak istiyorlar.

 

Manken gibi güzel görünen, yaşı genç, kafa yormayacakları kızlarla gezmeye başlıyorlar. Haklılar da…

 

İnsan belli bir süre evde aynı insanla yaşayınca sıkılır.

 

Bırakın erkekleri kadınlar bile aynı şeyleri hissediyor. Onlar da sıkılıyor, onların da içinden gezip coşmak geliyor ama ne kadarı bunu becerebiliyor bilemiyoruz tabii.

 

Evet, ne oluyor?

 

Adam bir süre bu türden bir kadınla geziyor eğleniyor, kendini gösteriyor, hava yapıyor, kafa dağıtıyor; süper süper gidiyor. Ne var ki bu genç hanımlar haklı olarak bir süne sonra evlenmek, çocuk sahibi olmak istiyor. Bir kısmı tamamen stratejik olarak olaya yaklaşıp avını belirlemiş vahşi bir kurt gibi yaklaşırken, bir kısmı da gerçekten haklı ve hormonal sebeplerden dolayı evlenmek ya da üremek istiyor.

 

İşte olay burada değişiyor. Başta yaşı genç hanımlarla gezip eğlenen boşanmış beyler, (ya da hiç evlenmemişler de olabilir tabi) tekrar evlenmek ya da çocuk sahibi olmak istemedikleri için bu kadınlarla ilişkilerini bitirmek durumunda kalıyorlar.

 

Böylece bir sonraki ilişkileri için 40 yaşını aşmış, mümkünse çocuk sahibi, tercihen işi gücü olan kadınları tercih ediyorlar.

 

Bence son derece mantıklı. Evlenmişken, çocuğun da varken, ya da istemiyorken niçin tepenizde devamlı bunun yolunu yapmaya çalışan biri ile beraber olasınız ki!

 

Artı o kızlara da bunu yapmak haksızlık olur. Oyalamamak lazım onları. Üstelik bu sorunlarını halletmiş olan olgun kadın, yaşının ve tecrübelerinin verdiği ağırbaşlılıkla pek çok konuda erkeği kasmayacak, hatta keyifli olmasını da sağlayacaktır.

 

Lüzumsuz ısrarları, talepleri olmayacağı gibi, önerileri, sunacağı farklı alternatifleri ile ilişkiye rahatlık da katacaktır.  Beraber gülme ihtimalleri de oldukça yüksektir. Aynı tarz müziklerden, filmlerden hoşlanıyor olacakları için ortak yaşam süreleri de artacaktır.

 

Doğrusunu isterseniz bana dengeli ve mantıklı geliyor bu durum. Bir kere bu iki insan bir araya gelince konuşacak pek çok şeyi de oluyor.

 

Psikolojik ve sosyal tatmin söz konusu.

 

Hah, ama “denedin mi ki?” diye sorsanız cevabım hayır. Önce araştırma kısmına dayanarak yazıyorum. Sonrasında kısmetse tecrübe de ederiz.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Makarna kızartması!
  Makarna kızartması!

  Süresi : 00:52 İzlenme : 11275

 • Doğuma giderken neler yaptınız?
  Doğuma giderken neler yaptınız?

  Süresi : 01:59 İzlenme : 2395

 • Gizem Onay'la kadınlık organları ve döngüleri üzerine
  Gizem Onay'la kadınlık organları ve...

  Süresi : 34:57 İzlenme : 261

 • Kadınlar ve organlarıyla olan ilişkileri
  Kadınlar ve organlarıyla olan ilişkileri

  Süresi : 02:46 İzlenme : 455

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön