Uzak durulması gereken 3 erkek tipi!

Evet tatlı hemcinslerim, akranlarım, genç kalan güzellerim,

Geçenlerde iş vesilesiyle tanıştığım ama çok iyi anlaştığım ve çok sevdiğim biriyle öğlen yemeği yedik. Öğrendim ki o da birkaç ay önce boşanmış. Kırklarının ortasında güzel, alımlı bir kadın. Geçirdiği bu zor dönemde tabii ki psikolojik destek de görmek için birine gitmeye başlamış. Psikologu onu ilk dersten uyarmış. Demiş ki "3 tip erkekten uzak duracaksın".

 1. Yaralılar
 2. Seni yere göğe sığdıramayıp aşkından ölenler
 3. 40’ına gelip hiç evlenmemişler

Evet, eksik ama güzel bir özet. Üç numarayı tanımak kolay. "Hiç evlendin mi?" sorusunun cevabını hemen alabilirsiniz. Artık kimse evliliğini gizlemez herhalde. Devir "google" devri!

İkinci soru da kendini çabuk ele verir. Bu tip adamlar hemen havaya girip başlarlar cümleler kurmaya: Birden bire “biz ne kadar güzel, ne kadar özel” oluruz. Senelerdir hastadırlar bize aslında. “Bu bir kerelik bir şey değil, sıradan bir şey; hiç değil”dir. “Hemen hemen tatile gidelim”dir. “Senin yerin çok başka”dır. “Yanıp sönen ok işaretlerinin gösterdiği kadınsın”dır.

Ve birden yok olurlar…

Neye uğradığınızı şaşırırsınız, dahası anlamazsınız ki? Hani çok da bi bok yoktu ortada da, birden ortadan çekilecek kadar da yoktu. İçinizden şunu demek gelir ona: "Seninle ben rakıyla balık gibiydik. Olmazsa olmaz değildik ama olsaydık iyi giderdik!” diye (Bana ait değil, alıntıdır)


Neyse giderler. Kimisinin gidişi acıtmaz, kimisine takarsınız. O an zayıf bir anınızdır, ya da tatlı bir yere dokunmuştur odunumuz bilmeden…

Gelelim yaralılara…

İşte onları anlamak biraz zor. Muhtemelen bunu açıkça söylemezler. Sizin de anlamanız zaman alır. Bu yüzden adamları biraz ciddi açıdan incelemek gerekir. Hemen duygusallığa kapılıp gevşememelidir. Sinyaller verecektir çünkü. İsterseniz tabii eş dostu devreye sokarak araştırma da yapabilirsiniz. Ben pek araştırmacı değilimdir. Herkes hakkında herkesten farklı şeyler duyabilirsiniz. Ben kendim öğrenmekten yanayımdır. Yine de siz biraz daha meraklı olabilirsiniz. Zaten bir bakıma yaralı olmamak da mümkün değil. Herkesin vardır yaraları. Ama taze olmasın, burada demek istediğimiz o, kanayan yara.


Şimdi fark edilen ve onaylanan dördüncü bir grup daha olmaya başladı. Evli olup, evliliğinin sadece kağıt üzerinde olduğunu ve aslında sizi çok sevdiğini iddia edenler…

İnanır mısınız, evliyken başkasına evlenme bile teklif edebiliyor bu cinsler. Aynı ikinci grup gibi sizin için ölüp bitiyorlar. Ve aslında eylem olarak da ikinci gruptan daha başarılı oldukları alanlar var. Daha somut şeyler yaşayabilirsiniz bu insanlarla. Diğerlerinin vaat ettiği tatile bunlarla küçük bir kaçamak olarak gidebilirsiniz de. Ne var ki bir şekilde o evlilikleri bitmez ve karılarını bırakmazlar. “Bitirmemiz lazım, karıma dönüyorum” gibisinden kısa ve donuk bir açıklamaya aslında sizsiz yaşamanın bir anlamı olmadığını da ekleyerek yollarına giderler.


Hadi bakalım bunlar da gitti.

Geriye ne kaldı, en sevdiğimiz grup olan genç nesil mensupları...

Eh, onların eli yüzü düzgün olanlarının arasından da kafası çalışanını, işi gücü olanını, oturup kalkmasını bileni bulursanız öpüp başınıza koyun.

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön