Bu işte bir terslik mi var?

Buldum…

 

Farkı buldum. Bütün hikâye tersini yapabilmekte.

 

Bir kişinin gerçekten size uygun olup olmadığını ya da onunla bir şey yaşayıp yaşayamayacağınızı, en azından gerçekten heyecan duyup duymadığınızı anlamak için her şeyin tersini yapmak lazım.

 

Bildiğimiz rutin şeyleri yaparken her şey güzeldir zaten…

 

Mesela… Erkeğinizin karşısında dans ederek soyunmak? Tamam, striptiz yani! Biliyoruz, hatta klişe bile diyebiliriz. Peki sabah tersini yapabilir misiniz? O yatakta ayılırken siz enerjik bir şekilde güne başlayıp onun karşısında tatlı şarkılarla dans ederek giyinebilir misiniz? İster misiniz? Ne giyeceğinizi danışabilir; bu mu bu mu diye sorabilir misiniz?

 

Ya da bir insanla içki içmek güzeldir. Gevşersiniz, rahatlarsınız. Söylemek istedikleriniz ağzınızdan çıkıverir, yapmaya çekindiklerinizi ilahi bir takviye yaptırır size… Peki o kişiyle ayılmak ister misiniz? Onu bu aşamada çekebilir misiniz? Sizi o aşamada görmesini kabul eder misiniz?

 

Devam edebiliriz... Ona akşam yemeği hazırlamak ne kadar keyiflidir değil mi? Ön hazırlıklara tek başınıza başlarsınız. Şarap açılır ve bir kadehle başlanır. Sonra o gelir ve mutfakta size katılır. Bu katılım aşamasında mutfak aleti kullanmayıp yemeğe bir yardımda bulunmasa da sizin kıvamınıza nefis tuz biber ayarı yapar.

 

Peki kahvaltıya ne dersiniz? Hala onu yanınızda istiyor musunuz? Gece bu yemeği ve sofrayı hazırlarkenki heves ve heyecanınız sabah kahvaltısı sırasında da mevcut mu?

 

Bu konu dikkatimi çektiğinde yazmaya başlamadan önce arkadaşlarımla konuştum. Onlara sordum. Ne tip cevaplar aldım?

 

- Ay hiç bunu düşünmemiştim. Daha doğrusu böyle düşünmemiştim. (Yaş 25) Yorumum: E normal! Sen daha başlangıç aşamasını bir halletmeyi öğren.

 

- Bence asıl iş ikisini beraber yapabilmekte. Akşam yemeğinden sonra kahvaltı, striptizden sonra sabah giyinişi. (Yaş 39)  

Yorumum: Senin başka işin mi yok. Adamlar ne yapacak bu aşamada?

 

- Ben yarım yarım tercih ederim. Mesela kahvaltıda berabersek akşam yemeğinde ayrılalım. Her şeyi aynı güne sıkıştırmayalım. (Yaş 42)  

Yorumum: Mükemmel!!! Beraber gezelim mi...

 

- Ya bunlarla uğraşamam ki ben, Nora. İşim başımdan aşkın (Yaş 44)  

Yorumum: O zaman kır kıçını, otur bi başına…

 

Şöyle bir baktığım zaman düşünüyorum da, sanırım ters olanları yapabilmek için gerçekten bir yakınlık, hoşlanma, daha doğrusu duygusal yoğunluk gerekiyor.

 

O yüzden daha önemli ve özel durumlar. Özetle diyebiliriz ki ters olanları beraber yapmak istediğimiz bir erkek olduğu zaman o kişiyle bir şeyler denemeye değer demektir. Yürüyün derim size o zaman…


Bu arada geçen haftaki 40 yaşında da evliliği yürütebilmenin 40 yolu yazısındaki eksik maddeleri doldurmak için takviyeler oldu. Kendilerine çok teşekkür ederim. Maddeleri ekliyorum…

 

 • Onun ilk günlerde yaptığı incelikleri bırakmasına izin vermeyin. “Ahh hayatım, ne gerek var artık” demeyin.
 • Ona erkek olduğunu hissettirin, her durumda arkadaş olmayın…
 • Birbirinizin cep tel, mail v.b kaynaklarınızı kurcalamayın. Sonuçta takacak bir şey bulursunuz. Haklı ya da haksız…
 • Gereksiz yere eşinizin bir arkadaşıyla fazla yakın olmayın. Fazla yakınlaşmalar tehlikeli olabiliyor. En azından dedikodusu bile yeterince zarar verebiliyor.
Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

 • Dövme nasıl yapılır?
  Dövme nasıl yapılır?

  Süresi : 01:38 İzlenme : 5174

 • Boş kavanozdan nasıl çerçeve yapılır?
  Boş kavanozdan nasıl çerçeve yapılır?

  Süresi : 00:54 İzlenme : 2473

 • Bebek banyosu nasıl yaptırılır?
  Bebek banyosu nasıl yaptırılır?

  Süresi : 05:37 İzlenme : 3562

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön