Bırak seçmediğini gitsin...

Hayat seçimlerden ibarettir.. Bir seçtiğimiz vardır bir de seçmediğimiz yada seçmediklerimiz..

 

“İşimle mutluyum.. Bunu neden söylüyorum derseniz; birçok açıdan yaptığım iş beni tatmin ediyor. Fakat geçenlerde bir iş görüşmesi teklifi geldi. Neden gitmek istedim tam bilemiyorum ama kabul ettim ve görüşmeye gittim. Görüşme epey iyi geçti. Süreçte olumlu bir şekilde ilerlendiğinin bilgisini aldım. Ama bu beni hiç mutlu etmedi. Teklif aşamasına gelirsek ne yapacağımı bilemiyorum. Bir yanda, aslında multu olduğum bir işim, ama diğer yanda da, kendime farklı deneyimler katabileceğim yepyeni bir iş var.. Kafam çok karıştı. Kalmak mı gitmek mi?! Hangisini seçmem gerekli bilemiyorum.. ” Rumuz: Karışık

 

Hayatınızın hangi evresini düşünürseniz düşünün hep bir seçim vardır. Hep bir karar anı.. Her ne kadar kadere inansam da, şuna da inanıyorum ki, her şey kader değildir ama en sonunda yaşanan da kaderdir. Yani, biz seçimlerimizi yaparız ve o seçimlere göre yaşanması gereken ne ise o yaşanır.. Neyi seçtiğimize göre şekillenen bir kader vardır ve aslında hiçbir şey baştan belli değildir.

 

Ama işte bu bilinmezlik insana ürkütücü gelir. Karar vermek de bundan dolayı zordur. Seçmediğininin bilinmezliği.. Öyle ki, seçim yapmaktan bile vazgeçmek isteriz. Seçim yapmak ve bir seçemediğinin olması, hayatının iplerini kendi eline almaktan bile vazgeçirebilir çoğu zaman bizi..

 

Aksi gibi, karşılaştığımız seçimler de çoğu zaman son derece önemli seçimlerdir. “Onu mu seçsem bunu mu seçsem?” der dururuz.. Peki ne bizi bu kadar endişelendirir? Neden bu kadar korkarız seçim yapmaktan?

 

Pişman olmak.. Bence bir insanın en yaşamak istemediği duygulardan biridir pişman olmak. Geçmişe dönüp baktığında ne kadar az pişmanlığı varsa o kadar mutludur bir insan.. Seçim yaparken de bizi bu kadar korkutan hatta bazen kaçıran da pişman olmaktan korkmaktır.

 

Çoğu zaman seçtiğinden değil de seçemediğinden pişmanlık duyar insan. Oysa, seçemediği bilinmezdir. Ama merak uyandırır. Seçemediğini seçse daha mutlu olacağını düşünür. Ne seçtiğinden mutlu olur, ne de seçmediğinden..

 

İşte bu yüzden; karar vermek, karar verirken her açıdan bu kararımızı değerlendirmek, kararımızı verdikten sonra da geçmişe bakmayıp bugünü yaşamak ve yarını planlamak son derece önemlidir.. Unutmayın, seçtiğiniz mutlaka yaşanması gerekendir. Sizi en çok geliştirecek olandır. Hep söylediğim gibi, aslında hata diye bir şey yoktur. Olsa olsa pişmanlık duymak hatadır. Seçmek ve seçtiğini yaşamak ise en güzelidir, olması gerekendir.. Bırakın seçmediğinizi gitsin! Siz hep bugünde yaşayın ve seçmediklerinizle mutsuz olmak yerine seçimlerinizle mutlu olun..

 

***

 

İşinizde mutlu değil misiniz? İş hayatı ile ilgili öğrenmek istedikleriniz mi var? Ya da sadece fikirlerinizi paylaşmak mı istiyorsunuz? Öyleyse e-postalarınızı aşağıdaki adreslerden birine mutlaka bekliyorum.

 

işimlemutluyum@mujdeozenen.com

diyelim@işimlemutluyum.com

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön