Keşke hep böyle sıcak ve samimi hizmet alabilsek…

 

Evlilik teklifine “evet” dediyseniz hayatınızın en heyecanlı, keyifli ama bir o kadar da stresli dönemi başlamış demektir. Dünyalar kadar paranın harcandığı, herkesin memnun edilmesi gereken, seçimler arasında kaybolunan bir dönem…


O kadar da korkutucu gelmesin size! Bir o kadar da mutluluk verici bir süreç bu… Bu sürecin biz kadınlar açısından en heyecan verici kısmı ise tabii ki gelinlik seçimi…


Ahhhh o gelinlik modelleri yok mu? Hepimize kadınlığımızı ve ne kadar özel bir varlık olduğumuzu hissettiren o muhteşem kıyafet! Erkekler giyebiliyor mu? Haayır, onlar smokinle idare ededursunlar; yalnızca biz kadınlar hayatımızın en azından bir gecesinde ışıltı saçan bir prensese dönüşüyoruz.


Gelinlik seçiminde birçoğunuzun cümbür cemaat; anneler, görümceler, teyzeler şeklinde dolaştığınızı ve tüm kadınları mutlu ve tatmin etmenin ne kadar zor olduğunu biliyorum. Ama modacınız Nazan Hanım gibi insan ilişkilerinde muhteşem, gelini kayınvalideler tarafından gelebilecek taarruzlar karşısında koruyan ve kollayan biriyse işiniz çok kolay! Görür görmez rahatlıyorsunuz zaten… Sıcacık gülümsemesiyle karşılıyor sizi ve işinin ehli olduğunu hemen hissediyorsunuz. Sizi bilmem ama ben her ne alıyorsam alayım güvenli ve iyi niyetli ellerde olduğumu hissetmek isterim. Alışverişim ister gelinlik, ister pijama ister sıradan bir kot olsun! Ücretinin pahalılığı veya ucuzluğu ikinci sırada gelir. Gün&Ay Gelinlik'te de hissettiğiniz ilk şey tecrübeli ellerde olduğunuz; bu duyguyu seviyorum…


Sizin için hazırladığım 'Burcunuza göre gelinlik modeli nasıl seçilir' haberini okumak için lütfen tıklayın...


20 yıldır haute couture tasarımlar yapan modaevinde gelinlikleri Günay Hanım dikiyor. Anne-kız çalışmanın zorluğu var mı diye hemen soruyorum tabii. Cevap gayet net: “Anne kız çalışmanın başka sektörlerde olabilecek dezavantajlarını biz avantaja çeviriyoruz. Annemin gelenekçi yapısı, benim modern bakış açımla birleşince ortaya ortak bir zevk çıkıyor; sonuçta bize gelen anneler ve kızları içinde durum böyle oluyor. Bizde gördükleri uyum ve samimiyet onlarda güven oluşturuyor. Böylece bize kendilerini teslim etmeleri daha kolay oluyor”.

 


Nazan Hanım yalnızca gelinlik dikimi değil, gelini ilgilendiren diğer detaylarda da kendilerine destek oluyor. Kısıtlı zamanlarını ve streslerini doğru yönetmeleri konusunda da kendilerine yardımcı oluyor. Evlilik hazırlık sürecini yaşayanlar bilir; stresin kontrol altına alınabilmesi oldukça önemlidir. Aklınıza büyük sebepler gelmesin; damatla gelinin aynı salon takımını  beğenmemesi de ilişkiyi ayrılığa götürecek kadar büyüyebiliyor. Kişisel gelişim ve astroloji ile de yakından ilgilenen modacımız da, gelinlik alıyorum derken bir taşla birkaç kuş vurmuş oluyorsunuz.


Çok sevdiğim bir cümleyi sizle paylaşmak istiyorum; evlilik koşturmanız ve evlilik hayatınız boyunca aklınızda olsun lütfen!


Ama bunu sevgiyle uygulayın; iyi bir evlilik vermek ve almaktır; ama genelde vermektir! Bunu asla unutmayın ve en önemlisi sevgi, saygı ve hoşgörüyü ilişkinizden eksik etmeyin lütfen!


Sevgiyle kalın…

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön