Engellilere engel olmayın!

Herkese iyi pazarlar geçen hafta teknik ve sağlık bakımından bazı olumsuzluklar dolayısıyla sizlerle olamadım ancak bu haftadan itibaren yeniden sizlerleyim. Çok isterdim sizlerle güzel bir haber paylaşayım, ancak maalesef Edirne’de yaşanan olay beni çok derinden üzdü… Bunca yazı yazıyoruz kitaplar çıkarıyoruz ancak engellilere engel olmaya devam ediyoruz. Konunun özeti şöyle; Edirne’de engellilerin akülü arabalarını şarj etmeleri için kurulan istasyon vandallar tarafından kullanılmaz hale getirildi. Edirne Belediyesi, şüphelilerin yakalanması için savcığa başvurdu.

 

Edirne Belediye Başkanlığı'nın engelli vatandaşların kentte özgürce dolaşabilmeleri için 3 Aralık Dünya Engeliler Günü'nde hizmete sunduğu Akülü Engelli Aracı Şarj İstasyonlarına yüreği engelliler engel olmaya devam ediyor. Kıyık caddesi üzerine kurulan Akülü Engelli Aracı Şarj İstasyonu'nun ekranı, hizmete sunulduktan 20 gün sonra kırıldı. Edirne Belediye Başkanlığı tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde kentin iki ayrı noktasına kurulan Akülü Engelli Aracı Şarj İstasyonlarına bir süre sonra bazı vatandaşlar tarafından zarar verilmişti. Bunun üzerine zarar gören şarj istasyonları yenilenerek, sayısı da 4'e çıkarılmıştı. Kıyık caddesinde hizmete sunulan Akülü Engelli Aracı Şarj İstasyonu'nun LED ekranı kurulduktan 20 gün sonra kırıldı.

 

"MAALESEF YÜREĞİ ENGELLİLER ENGEL OLMAYA DEVAM EDİYOR"

Engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırabilmek ve onların da bu kentte özgürce dolaşabilmelerini sağlamak adına Akülü Engelli Aracı Şarj İstasyonlarını hizmete sundukları ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, "Engellilerin yaşam haklarına maalesef yüreği engelliler engel olmaya devam ediyor. Edirne halkına emanet ettiğimiz bu şarj istasyonlarına insanlıktan nasibini alamamış kişiler tarafından zarar verilmiş olması çok üzücü. Edirne Belediyesi olarak engelli vatandaşların haklarına sahip çıkmaya, onların bu kentte özgürce dolaşabilmelerini, toplumun onlara ve onların yaşamlarına saygı duymalarını sağlamak adına mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu kentte gönül veren Edirne halkıyla ortak bir sinerji yaratarak, tüm bireylerin eşit şartlarda yaşayabileceği, çağdaş bir kent oluşturma hedefimiz var. Biz bu hedefimizi ilmek ilmek öreceğiz" diye konuştu.

 

"SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ"

Şarj istasyonlarına zarar verenler hakkında soruşturma açılacağını belirten Gürkan, "Bu konunun peşini bırakmayarak, Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunacağız. Zarar gören LED ekran kısa zamanda eski haline getirilerek, engelli vatandaşlarımızın kullanımına sunulacaktır" dedi.

Toplumumuz daha dikkatli olmalı ve zarar vermemeli bu araçlara…

 

Herkese engelsiz bir hafta diliyorum…

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön