Engelliye büyük ayıp!

İyi pazarlar herkese, yazıma geçtiğimiz hafta Fransa'da düzenlenen terörist saldırıda ölenleri anarak başlamak istiyorum… Terör her yerde, terördür bunun dini dili ırkı olmaz, daha barışçıl bir dünyada yaşamak istiyoruz, herkes bunu ister diye düşünüyorum.

 

Bu haftaki konumuz da bu konu ile alakalı biraz; Adana'da engelli bir yavrumuz sokakta evine katkı olsun diye satıcılık yaparken gözü dönmüş vahşi kişiler tarafından gasp edilmiş. Edinilen bilgiye göre, 13 yaşındaki Murat Karakuş 1 yaşındayken ateşli hastalık geçirdiği için hastaneye götürüldü. Ancak yanlış iğne yapıldığı için bacakları bir daha tutmadı. Annesi ev hanımı babası da seyyar satıcı olan Karakuş, akülü engelli aracıyla hayatını devam ettirmek zorunda kaldı.

 

Yüreğir ilçesinde dün akşam üzeri meydana gelen olayda ise, Murat Karakuş'un annesi oğluna 10 lira para vererek, bakkaldan yoğurt almasını istedi. Evinden çıkan Karakuş akülü aracıyla markete gitmek üzere yola çıktı. Yolun karşısına geçtikten sonra yanına beyaz kazaklı biri yaklaşarak "Sana yardım edeyim" diyerek akülü araçtan tutup itmeye çalıştı. Karakuş kendisinin acelesi olduğunu söyleyip hızlandı ancak şahıs aracı tutup hızlanmasını önledi. Biraz gittikten sonra da Karakuş'un elindeki parayı istedi. Karakuş parayı vermek istemeyince, "Ya parayı verirsin ya da seni öldürürüm" dedi. Bunun üzerine korkan Murat Karakuş parayı verip hızla geri eve döndü. Gaspçı ise ara sokaklara girerek kayboldu. Bu anlar güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

 

Murat Karakuş olayı ailesine anlattı. Aile de hemen polise haber verdi. Olay yerine gelen polis güvenlik kamerası görüntülerinden belirlediği gaspçıyı yakalamak için çalışma başlattı.

 

"Salyaları akıyordu gözleri kıpkırmızıydı"

Engelli Murat Karakuş olayın şokunu atlattıktan sonra yine akülü aracıyla mahallede gezmeye başladı. Karakuş olay anını ise şöyle anlattı:

 

"Ben kasabın önünden geçerken geldi sol kolumu tuttu ve 'dur yardım edeyim sana' dedi. Kendim çıkabilirim dedim, 'yok ben yardım edeyim' dedi. Ben de yemek piştiği için hızlanmam gerekiyordu hızlandım. Bana dedi ki 'yavaş git' ben de yavaşladım. Bakkalın önünde tuttu beni 'ya parayı verirsin ya da seni öldürürüm' dedi ben de korktum, tüylerim diken diken oldu, parayı verdim ve uzaklaşmaya başladım. Hemen eve koştum. Kameralara baktık teşhis edildi, o hırsızın bir an önce bulunmasını istiyorum. 10 lira paramı aldı yanında bıçak yoktu sadece boğazıma sarıldı eliyle ve dedi ki 'ya para ya da seni öldürürüm.' Salyaları akıyordu, gözleri kıpkırmızıydı çok korktum. Ben engelliyim gasp ettiler insanlık kalmamış demek ki. Eğer bu durumdaki birini gasp ediyorlarsa her şeyi yapar bu adamlar. Eğer bu kağıt parçası için bunu yapıyorsa lanet olsun."

 

Devlet görevlilerinin bir an önce bu kaçakları yakalamalarını ve adalet önüne çıkarmalarını istiyorum..

 

Herkese engelsiz bir hafta diliyorum.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön