Burhaniye Belediyesi’nden engellilere destek

Herkese iyi bayramlar ve iyi pazarlar... Tüm okurlarımın Ramazan Bayramı’nı kutlar, tuttuğunuz tüm oruçların kabul olmasını dilerim.

 

Bu hafta engelliler destek veren Burhaniye belediyesinin projesini ele alacağım. Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, belediye, ilçe genelinde engelli vatandaşların turizm aktif hayatında yer alabilmeleri için bir projeye daha imza attı. Belediyenin hazırladığı proje, Güney Marmara Kalkınma Ajansından hibe desteği de aldı.

 

İlçede, 1260 engelli vatandaşını bulunduğunu belirleyen belediye, çalışmalara başladı. Burhaniye Belediyesi, engelli vatandaşların sosyal hayata daha çok katılabilmeleri için önemli bir projeye imza attı. İlçe merkezinden Ören Mahallesi’ne kadar olan alanda yapılacak yeni düzenleme ile engelliler denize rahatça ulaşabilecekler. İlçe merkezini Ören mahallesine bağlayan merkez yolda; engelliler için yürüyüş yolu, trafik lambalarında görme ve işitme engelliler için yeniden düzenleme yapılacak. Düzenleme, Ören Mahallesi Samime Sanay Caddesi’ne kadar devam edecek ve Samime Sanay Caddesi’nde yine öncelik engellilere ait olmak üzere yüzme havuzu yapılacak. Havuzun yanı sıra 2 adet tenis kortunun da yapılacağı alanda her şey engelli vatandaşlar düşünülerek yeniden düzenlenecek. Yeni oluşturulacak spor alanları için 6 adet spora uyumlu tekerlekli sandalye, top atma makinesi ve yüksekliği ayarlanabilir potalar konacak.

 

Toplu taşım araçlarının da en az üç tanesinin engellilere uygun olarak düzenleneceğini belirten Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, "Toplumsal hayatımızda maalesef istemeden de olsa, oluşmamış şartlardan dolayı engelli vatandaşlarımız dışlanmak zorunda kalıyor. Başlattığımız bu projeyle amacımız, öncelik olarak engellilerin aktif hayatta daha etkin olmalarını sağlamak. Devletimizin de yaptığı birçok uygulamanın yanı sıra yerel yönetimler olarak çıkarılan kanun ve yasalara uymaya gayret ediyor ve engellilerin daha rahat bir hayat sürmelerini istiyoruz. Bu kapsamda başlattığımız bu proje ile hem engelli vatandaşlarımız için hem de halkımız için açık bir yüzme havuzu ve spor yapılacak alanlar oluşturacağız. Projemiz sayesinde engelliler ve aileleri başta olmak üzere toplumun tüm kesimi fayda sağlayacak olup ayriyeten ilçemiz engelliler ve aileleri için öncelikli tercih edilecek turizm merkezi olacaktır" dedi. Proje için 1 milyon 178 bin lira ayrıldığı kaydedildi.

 

Herkese engelsiz bir bayram diliyorum…

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön