Yasalar doğru uygulansın!

Herkese iyi pazarlar. Size bu hafta iki yıl önce çıkan, fakat uygulanmasında sıkıntı yaşanan toplu taşıma araçlarında engellilere uygun rampa yapılması için çıkarılan yasadan bahsedeceğim. Yasa çıkarıldı fakat görüyorum ki uygulanmasında sıkıntılar var.

 

Manisa İl sağlık Müdürlüğü tarafından engellilere yönelik verilen iftar yemeğine gecikmeli katılan Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız, gecikmesinin sebebinin engelliler için uygun araç bulamaması olduğunu vurguladı.

 

Manisa İl Sağlık Müdürlüğü düzenlediği iftar ile kendi bünyesinde görev yapan engelli personelini Manisa’daki diğer engelliler ile bir araya getirdi. Polisevi’nde yapılan iftara Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız, Manisa Otizm Derneği Başkanı Saadet Şeranoğlu ve dernek üyeleriyle birlikte İl Sağlık Müdürü Dr. Metin Kaplan ve Sağlık Müdürlüğü çalışanları katıldı.

 

Gecede konuşma yapan Manisa Otizm Derneği Başkanı Saadet Şeranoğlu, her kurumun sadece kendi kendilerine verdikleri iftarlardan sonra İl Sağlık Müdürlüğü’nün kendileri için düzenlediği bu iftarın, çok anlamlı ve her türlü takdire şayan olduğunu belirtti.

 

Yemeğe gecikmeli gelen Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız ise, “Geciktiğim için buradaki herkesten özür diliyorum. Gecikmemin sebebi beni bu saate kadar toplu taşıma araçlarına almamalarıdır. Benim bu akülü aracımla binemediğim otobüslere, bizim hiçbir bedensel engelli arkadaşımız binememektedir ve ben bu araçları kullanmak için ancak belirli bir saati beklemek zorundayım. Bizi bu derece öteleyen ve mağdur edenleri kınıyorum. Bizi önemseyerek iftarlarını bizimle paylaşan İl Sağlık Müdürlüğü’nü de bu alicenap ve ince davranışlarından dolayı kutluyor ve diğer bütün kurumlara da örnek olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

 

Gecenin ev sahipliğini yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Metin Kaplan ise bu ayın temasının iyilik olduğunu, bu ayın bir dua alma, dua toplama ayı olduğunu belirterek, “Katılımlarından dolayı bütün engelli kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Müdürlük olarak bütün mesai arkadaşlarımızla birlikte yedi gün ve yirmi dört saat engellilerin hizmetinizdeyiz. Sizlerin destekleri bizim için çok anlamlı. Geceye emeği geçen arkadaşlarımı da ayrıca kutluyorum.” dedi.

 

Gecenin sonunda engelli dernekleri yöneticileri tarafından İl Sağlık Müdürü Dr. Metin Kaplan ve İl Sağlık Müdür Yardımcısı Erdal Çil’e çiçek takdim edilerek iftar için teşekkür edildi.

 

Şimdi yeni gelen milletvekillerine sesleniyorum, lütfen, bu yasanın uygulanması konusunda daha dirençli olunması gerekiyor!

 

Herkese engelsiz bir hafta diliyorum…

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön